Superman 2 (1980)

Něják jsem si nevšiml rodílu mezi prvním a druhým dílem. Díky všem za to, že se dvojka jen lehce rozšířila o nové postavy, ale nápad a nádech je stejný no taky to jiskření mezi Lois a supermanem (Clárkem) je dobře pojaté.

Superman (1978)

Není možné tento film porovnávat s ostatními filmy a proto jej porovnávám pouze na poli komixu ( zfilmovaného) a také v ikoně superman. Co se týče komixu tak jsou mnohem lepší zpracování tohoto žánru a hlavně si myslím, že tenkráte se na takovéto filmy pohlíželo úplně z jiného úhlu. Dneska je všechno temné a drsné (což je podle mně lepší). Nic méne v rovině superman je tomuto filmu třeba přiřknout první místo. Lepší zpracování supermana jsem neviděl a nikdy asi už ani neuvidím. Perfektní herecké výkony Gene Hackmana, Marlona Branda, Margot Kidder a hlavně naprosto famozního Christophera Reeva, kterému ta role byla ušitá asi na míru. Jeho pojetí Supermana je prostě dokonálé je SUPER. Tvůrci dokázali (včetně a hlavně Reevse) stvárnit supermana s dokonálými emocemi smutnu, žalu, rozervanosti, radosti vsteku atd. že se to zatím jiným tvůrcům nepovedlo. Začátek filmu je sice zdlouhavý, ale naprosto nezbytný a Marlon jako Jor-El je velmi stylový (hlavně v českém dabigu super). Když jsem se na film koukal teď nedávno tak triky mi přišli hodně úsměvné, ale pozdějším zpracováním chyběli zase jiné a zásadní věci jako Christopher Reeve a punc dokonalého skauta například no a ty emoce. Ani u jednoho pozdějších zpracování (myšleno s jinými herci) se mi nepodařilo dostat tak do děje a prožívat napětí a vzrušení s hrdinou.

Hra smrti (1978)

Když vezmeme okolnosti vzniku tohoto filmu tak musíme přimhouřit oči. Ale i přes to se nedá na začátek moc dobře koukat je to hrozná nuda. No hold Bruce je Bruce a toho nikdo nezastoupí!!! Poslední boje v restauraci jsou prostě nejlepší ale to je na více hvězdiček prostě málo.

Rudé horko (1988)

Pořádná drsárna v akčním stylu scéna v sauně a scéna s autobusy je fakt nářez. Klasický akční film šitý pro Arnolda. Za tři hvězdy to určitě je.

Černá díra (2001)

tenhle film je hrůza, ale Amanda si zaslouží min. jednu hvězdu.

Drak přichází (1973)

Choreografie bojů je naprosto dokonalá a Bruce Lee i když není herec tak předvádí perfektní herecký výkon. Každopádně kdo se dívá na Bruce kvůli herectví?

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jediné pozitivum bylo snad jen to, že do serie dali konečně hezké ženské, ale jinak to je o ničem. Ani vlastně nevím proč dávám dvě hvězdy. No černovous a jeho loď byla taky docela dobrá, tak možná proto.

Superman: Soudný den (2007)

Velmi povedený námět. V čem je to největší kouzlo tohoto filmu neprozradím, kvůli fanouškům.To musíte prostě vidět.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Velká škoda, přeškoda, že se tvůrci každým dílem více a více vzdalují od původní myšlenky. Snad už je to konec definitivní!

Ďábel (2010)

No vzhledem k tomu, že se jednalo hlavně o to drama, které se mělo odehrávat ve výtahu a které se moc nepovedlo, tak slabší kousek. Ten můž s ochranky (ten snad mexičan u toho monitoru) všechno prozradil a celej ten děj byl tak strašně umělej, vykonstruovanej. Emoce z toho nešly cejtit. Herci se snažili, ale nedostali moc prostoru. A hlavně o těch hercích v tom výtahu to mělo být. Bez efektů, jen atmoška ve výtahu co by se dala krájet, tak to mělo být. Dlouhé záběry do různě rozpoložených tváří herců ve výtahu, napětí mezi nimi panující. A ten konec??? Mrtvá ženská posedlá ďáblem, bída. Ale začátek slušnej - ta říkanka a ten polda co zažil své. Mělo se to začít skládat jako puzzle a pak to vyvrcholit ve výtahu, ale od zastavení výtahu to šlo z kopce.