New York, New York (1977)

Na MGM jde občas film radost pohledět. Ale dabing vždy neskutečnej děs. Nevím o jiný stanici,která by v tomhle byla horší.

Grey Gardens (2009) (TV film)

Trošku nabubřelá TV stanička HBO už zas přišla s něčím zajímavým ve své vlastní produkci. Ne že by nějak tentokrát vybočila ze svého vykalkulovaného středního proudu (jak se jí to povedlo s Generation Kill),takže místo dramatu spíše už zase melodrama.Ovšem mimo zajímavý příběh tu pro mě další dva bonusy. Takhle zprostředkovaně jsem se dozvěděl o dokumentu Grey Gardens a přestože ,,pouze" TV film,tak výběr představitelek hlavních rolí a následně obě herečky vynikající. U mě oblíbená Barrymore dobrá,a u mě jindy nepříliš vítaná Lange fenomenální,-klaním se,kaju se.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Štiplavý jako Vrtěti psem,nebo Po přečtení spalte (a zase u toho ten schutí si hrající Cloone,- a nejen on).Sarkasmus na entou.-Když se mi u nějakýho filmu stane,že se po pár minutách začnu usmívat a vydrží mi to až do konce (i když se občas úsměv mění v úšklebek ,nebo i škleb-jako při scéně ,,boj o benzínovou pumpu"),nemůžu hodnotit jinak.--Viděno v kině,-už teď se těším na DVD,abych si občas připoměl,jak je to s tou amerikánskou armádou dovopravdy...(proč jsem si ale hrome několikrát vzpoměl na Syrianu?!) / k 18.4.10 to tu má horší hodnocení (61%) než třeba Karate tiger 1. (65%)!!!-teda tady na csfd je fakt občas sranda /

Kam orli nelétají (1968)

Pro mě nic moc,občas i úsměvné (což by u válečného dobrodružného filmu s hromadou mrtvol být asi nemělo),třeba když pupkatý Burton svižně šplhá po laně,-blondýnky zásadně při střelbě zavírají oči a přesto vždy trefí-šikulky,-blondýna po nedobrovolné koupeli v ledové vodě má už za pět minut suchý hadry i vlasy-to asi ta deka....atd.,atd. Pobaví i zaujme jen Estwood jako vrchní kydlič všeho německého a zápletka taky dobrá. Oceňuji však, že dílko si nehraje na nic jiného než je. Akční film s válkou jen jako kulisou.

Hitman (2007)

Námět dobrý,- a když se pro příště vymění režisér a hlavní Hitman( k nabušenému tělu infantilní obličej??,proč?, ug)(šak Statham ještě není dědek!), budu se těšit. -V daném žánru lehce podprůměrem (45%).

Cesta do fantazie (2001)

A já pořád,cože mě to v životě minulo. A ono to bylo japonský anime.

Dravci (1999)

Spíše než horror žánrově pestrý šťavnatý bonbónek vyříznutý ze stehenního svalu nějaké té oběti.-Mimo jiné.

Pád do tmy (2005)

Další příjemné překvapení. Na začátku jsem to málem vypnul,když jsem tak pozoroval tu bandičku rozjívených pipinek,kterak se klátí na raftu,jakože dobrodrůžo.Potom však parádní šok a když jsem vydržel i tu rádoby psychologující mezihru a konečně se dočkal kdy dámičky vlezli do ďoury, už to bylo víc než stravitelné.Móc hezky tam děvčata piští a tak nějak po holčičkovsku se snaží občas i ,,bojovat" proti, mě poměrně simpatické, partičce zapomenutých a značně hendicapovaných glumů.Chudáčci hladoví.- A ten konec dle mého gusta,-pěkně ponurý,jak se na horror patří.Grrrrrr.

200 cigaret (1999)

A možná příjde i ELVIS! (Costello)

Silverado (1985)

U tzv. klasických westernových snímků mi jistá porce naivity zas až tak moc nevadí,nějak s ní počítám,-to ale myslím filmy z let třicátých až padesátých.Vždyť i Sedm statečných vedle tohodle vypadá jak loni natočený snímek.Nějak jsem si zvykl na ty ,,špinavý" pecky (Nesmiřitelní,Proposition,Divoká banda,Pro hrst dolarů,ale vlastně i Vlak do Yumy,-aj.),tohle je na mě už trochu archaický. Herci mě tedy též příliš nenadchli,-a že se tam sešla kvalitka! Asi jméno pana režiséra lákalo. (60%)