96 hodin (2008)

Kdo si počká ten se dočká. Alespoň já jsem se konečně dočkal Neesona,kterak on dozrál do parádního drsňáckýho akčního kabátku. Ty jeho oči unaveného baseta se hodili do nějakého toho Schindlera,ale uznejte že při nějaké té akci(třeba v Království nebeském)vypadal jako tvrdoň řekněme poněkud nedůvěryhodně.Až do teď! Skvěle mu ta role stárnoucího nasratýho chlapíka sedla a pro mě spolu s našlapanou akcí výborný a nečekaný překvapení. Alespoň co se 70min.filmu týká. To ostatní je poněkud užvaněný začátek a happynoidní závěr.-Nevadí,-už jsem ani nedoufal ,že od Bessona vyleze ještě něco kloudnýho,-a co dvojka,nebyla by?

Bestie (1988)

Sice by se sem tam našla nějaká ta hovadinka(třeba až příliš klišovité rozdělení posádky tanku-hodný,zlý,zbabělý,pošuk a afgánec),-nebo co ta propast na konci cesty u Kandaháru(?),-no to je ale PEŠEK! Ale nebudu prudit. V porovnání s jinými ,,pouštními" válečnými filmy co jsem v poslední době viděl(Tobruk,nebo naprostá ubohost Sahara) je tohle vynikající. Sice film malinko zestárnul(viz. skvělý Mariňák,-Smrt čeká všude, nebo i skorofraška Tři Králové),ale mě zaujal. Trochu zamrzí, že když už jsem se na něj těšil ,tak Sandokan-Bedi moc prostoru nedostal,-co nadělám. (docela by mě zajímalo ,kdo teď bude točit oslavné filmy na místní /většinou ochránce těch svých opiových lánů/ ,kterak nakopávají prdel místo rusům ,té naší tzv. demokracii,--třeba Saudové něco natočí, tak jsem zvědav)

Taxidermia (2006)

Občas mi někdo řekne ať se jdu vycpat.Doufám že to nemyslí vážně.... Vlastně velmi smutný film o zmařených a promarněných životech v kontextu různých epoch.

Tetsuo (1989)

To jako japonci nemůžou chytit ten nelehce nakažlivý surreál? Já onemocněl už dávno a to i přes poměrně dobrou imunitu mého (a nejen mého) okolí k jakýmkoli nestandartním počinům. (...nevím proč zrovna Železňák,-spíš by se hodilo Dráteník,nebo Šroťák)

Sanatorium (2004)

Buď mi to skvěle sedlo do nálady,nebo tu spousta lidí omylem hodnotí nějaký jiný ,asi slabý duchařský film. Měl jsem v poslední době smůlu na poměrně chudší duchařiny než je tohle (Bolest,Bohem zapomenuté město,Ozvěny mrtvých/08/).Tudíž jsem byl za tu nepolevující zneklidňující atmosféru rád. Prudění si nechám na jiný ,,skvosty".

Critters (1986)

Začátek povedené série o ježatých potvůrkách,které slovo paradentóza údajně ani nemají ve slovníku.Křupity křup a mlasky mlask.

Motel smrti (2007)

Nimróde Nimrode,no teda,- tohle sice není po Revizorech krok zpět,ale na stranu (snad zatím jen na malou) určitě. Jenže mám pro tebe slabost,ty kluku maďarská talentovaná. Jo,snad mi tě tam v tem holyvoodu moc nezkorumpujou. Byla by to škoda,-páč i tenhle film není vůbec špatný. Tak jsem zvědavej co bude dál.

Bubba Ho-tep (2002)

Že to takhle nějak bylo s Elvisem jsem tak nějak tušil,ale opravdový příběh Black Jack Dead Kennedyho mě mile překvapil svou upřímnou otevřeností. -A všecko je to do puntíku pravda!! ( a pak že oživlý mumie nesají lidem duše,-kdo si to ještě teď dovolí tvrdit,he?)

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

To se to blbne a vymejšlí ,,Originální" pojetí a stylizace,když už tu byli Brazil,Robocop,Metropolis,Moderní doba,1948,451st. Fahrenheita, -atd,a tak podob.Nějaké zásadní ,,Filozofické" přesahy,natož Myšlenky se tu určitě nekonaly,ale spíše Dáme tam všecko a uvidíme.....Trochu moc myšlenkování za každou cenu pro mě.-Nicméně film zaujal a pobavil těsně nad těch 60%,-na 61 řekl bych(i když ta Měsíční sonáta, na začátku a na konci-jako že nostalgický motiv??-mě tahá za uši ještě teď ,a i jiných samoúčelných motivů by se ještě našlo....)

Loutky (2002)

Že má pan Kitano,mimo jiné,i skvělé výtvarné cítění jsem si již všiml v Hana-bi.Zde dotaženo téměř k dokonalosti.(při scéně,kdy starý unavený Jakuza kouká na lavičku, kde je jeho milá a on má ani ne padesát let zpoždění, mi nejedno mé oko nezůstalo suché,a že zrovna tahle scéna je zřejmě dost kýčovitá ,-no a co?!)