Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Konečně se režie ujal někdo jinej, pač ta ženská opravdu nevěděla co dělá, a film se posunul krapet k lepšímu. Ubylo zmatečných střihů a nepřipomíná to tak studentský film s hollywoodským rozpočtem. Rozhodně to ale mohlo být kratší. Jinak je to už skoro normální lovestory s jedním hezkým akčním momentem.

Stmívání (2008)

Nevím co mě vedlo k tomu se na tenhle film podívat. Asi náhlý záchvat sebemrskačství, pač jsem zvolil dabovanou verzi. Nakonec jsem ale byl až překvapen, že se na to dá dívat a snad ani jednou jsem neměl nutkání film vypnout. Nicméně to nemění fakt, že hudba, krom asi dvou okamžiků, byla naprosto mimo mísu, děj nelogický a dialogy/herecké výkony tak trapné, že mě přiměly se párkrát zasmát.

Spy Game (2001)

Na film jsem se rozhodl podívat jen kvůli Bradovi. A je to sice všechno pěkné, rychlé a přitom dost ukecané, žádný wow efekt se ale nedostavil. Lepší tři hvězdy.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Rukopis paní Kohanové tu je znát. Nicméně od trávy je to více dramatické a ta komediální část se tu objevuje jen čas od času, aby to uvedla zase zpátky do té pohodovější roviny. Každý si tu určitě najde to svoje (nejvíce jsem sympatizoval s černoškama a hispánkama), i tak si mě ale seriál úplně nezískal a ke konci série jsem se na to už díval spíše jen z povinnosti. EDIT: Tak druhá řada se rozjela pěkně z ostra a musím říct, že Vee jsem nesnášel do morku kostí. Díky ní jsem těch 13 dílů shlédl v poměrně rekordním čase. Neskutečně mi ale vadil konec, takhle hustá atmosféra by se neměla ukončovat růžovoučkou estrádou...

Griffinovi (1999) (seriál)

Je to sice srandovní seriál (hlavně díky malýmu Stewiemu), ale bohužel se vtípky časem opakujou aneb Peter vypráví o nějaké své šílené historce. Viděl jsem asi tři série, pak jsem ztratil zájem.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Pro tyhle dvě rychle mluvící holky mám asi slabost.

Ranař (2011)

Hokej v takovéhle podobě teda neznám, ale musím říct, že to byla paráda. Naštěstí bral režisér vše s nadsázkou a nevznikl z toho paskvil, ale pořádnej kus zábavy, kde závěrečná bitka za doprovodu vážné hudby byla opravdu krásným vrcholem filmu.

Jeff, který žije s mámou (2011)

Ničím nevyčnívající nezavislák, unylá hudba, pomalé tempo, ještě že to má jen 80 minut. Nejvíce mi ale vadil až moc růžovoučkej happy end (jak to mohly holky v tom autě tak dlouho přežít?!).

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Tohle nemohl vymyslet nikdo střízlivej...

Joe (2013)

Film o jednom poctivým chudákovi, kterej si, jak už to tak bývá, všechnu tu svou dobrotu odsere. Tenhle balíkovskej žánr zrovna moc nevyhledávám a když už, tak jen proto, že tam hraje nějaký můj oblíbený herec. Cage zde ve své roli nezklamal, dokonce mě překvapil, jaká je bedna. Jenže samotnej Nic to nezachrání. Hlavně ten scénář - první půl hodiny nuda, pak se to teda nějak slibně rozjede a oni to zakončí dosti divným (pro mě nelogickým) závěrem. Je tu patrná inspirace Gran torinem, to ovšem podstatně lépe buduje celý děj a hlavně to točil Clint... Pan Green by měl zůstat spíše u komedií, ty se mi od něj líbily více.