Královna ročníku (2007)

Je to slabší komedie, ale na odreagování to poslouží dobře.

Iron Man 3 (2013)

Tak konečně to nerežíruje Kovboj a vetřelec. Film se mi líbil víc jak dvojka, ale i když to hodnotím stejně, tak jednička je pořád lepší. Jinak nápad s Mandarínem byl dobrej, hlavní záporák už ale ne. Zkousnul bych spíš vesmírné prsteny moci jak nějakýho rozpálenýho troubu. Jinak akce pěkná a svižná, ani chvíli jsem se nenudil. Škoda jen, že tam bylo míň Ironmanovskýho vtipu než obvykle, ale tak to se s Avengerama už asi nedá moc co srovnávat...

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

"Kdyby jsi snil o své ženě, tak to nemuselo zajít až sem" :) Výborná scifi komedie, kde jsem z Olgy Schoberové nespustil ani na vteřinu oči. Kéž bych se s ní ráno taktéž probudil v posteli, ikdyž...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nevím proč, ale já celou dobu čekal, kdy přijde něco velkého, kdy to fakt začne, a ono furt nic. Stejný problém jsem ale měl i u World War Z. A když už jsem doufal, že to alespoň skončí netypicky, tak oni tu Borovici jěště oživí :O No nic, je to akčňák, takže se jede na efekty, ty aspoň za něco stály, ale i tak jsem byl zklamán z absence nějaké velké bitvy. Jinak jediná výborně zahraná postava byla Khan, toto jsem od Cumberbatcha nečekal. Při celkovém srovnání se mi ale jednička líbila víc.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Na tento film jsem se těšil opravdu hodně, neboť zde hrají všichni mí oblíbení herci. Film se rozjel v dobrém tempu a já si užíval každý vtip co mi Seth a další naservírovali. Ale už po první půlhodince jsem byl poměrně přesycen a druhá třetina filmu mě celkem nudila. Ovšem závěr byl opět výborný - Chaningova minirolička byla opravdu skvělá. Výsledek tedy za tři hvězdy, třeba to další projekce vylepší. PS: doufám, že Rihanna umřela nadobro a už se ve filmech nikdy neobjeví!

Neviditelný Kapr (2011) (amatérský film)

Nechápu tak nízké hodnocení. Výborný a jednoduchý nápad s vtipným vyvrcholením.

Světová válka Z (2013)

Pitt je můj druhý nejoblíbenější herec, proto jsem se na tento film těšil jak malé děcko, když jsem slyšel okolní chvalozpěvy. Ale po shlédnutí filmu ve mě byli dosti rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem rád, za volný způsob konce filmu, ale na druhou stranu mi to i vadí, neboť v podstatě během celého filmu se nic zásadního nestalo. Jinak Pitt opět skvělej, škoda jen, že je se o něj člověk nemusí bát a ví, že přežije i pád letadla plného zombíků.

Velký Gatsby (2013)

No příběh z hodin literatury jsem zhruba znal, tak jsem věděl co čekat. Ale tento způsob zpracování zdál se mi poněkud nešťastným. Nemohl jsem si prostě zvyknout na to, že se více jak půlka filmu odehrává před zeleným plátnem. Svižný a nadějný (a odporně zdigitalizovaný) začátek vystřídal bohužel nudný konec (tu blondýnu prostě nesnáším a její postava se mi vůbec nelíbila). Jediný, kdo zde stojí za řeč, je opět výborný DiCaprio. A tím se dostávám k podstatě filmu, neboť je takový jako sám Velký Gatsby - na povrchu pozlátko, ale ve zbytku jen prázdno.

Muž z Acapulca (1973)

Co dodat. Podle mne nejlepší film s Belmondem, zde po boku s krásnou Jacqueline Bisset. Každá scéna výborná, velmi se mi líbilo přemítání reality do knihy. Jediné co se tomuto může snad rovnat je Zvíře.

Pokémon (1997) (seriál)

Ikdyž nejsou dialogy zrovna nejsilnější stránka tohoto seriálu, jsou pořád o dost lepší jak většina dnešní produkce pro děti. Navíc jsou i často vtipné. K tomu roztomilý Picachu a neuvěřitelně odhodlaný Ash stát se mistrem Pokémonů. PS: nejlepší díly jsou ty s Charizardem :)