Ať vejde ten pravý (2010)

Dobrá mini úpírská story, pro mě lepší lepší zážitek než nějaký rozbřesk....

Ptáčata (2011)

První půlka filmu je utahaná, ale druhá už je lepší.

Piraňa 3DD (2012)

Nejhorší piraně jaké jsem kdy viděl!! 2 palce dolů!

Offender (2012)

Správné Britské drama jak má být z prostředí vězení a hlavně celé o pomstě.

War and Remembrance (1988) (seriál)

Úspěšné pokračování prvního seriálu Vichry války (Winds of war), které když jsem dokoukal, tak jsem seriál zařadil hned vedle Pianisty a Schindlerův seznam mezi nejhlubší filmová díla, která se kdy snažily přiblížit zvěrstva nacistů a holocaust v propracovanější metodě. Osobně si myslím, že Spielberg se tu nejednou scénou inspiroval do svých filmů. Děj začíná přesně tam, kde skončil na konci prvního seriálu. Zajímavou změnou je, že některé hlavní role hrají naprosto jiní herci, ale po dvou dílech si naprosto zvyknete a Jane Seymour předvedla svou roli naprosto okázale, takže tady byla změna spíše prospěšná. Neumím si představit původní brunetku v některých ponížujících rolích židovky pod tlakem nacistů. Seymourka tou rolí žila a v jejích očích byla často vidět beznaděj, utrpení a víra v naději. Opět se tu budou střídat důležité místa a bitvy 2.světové války, které se nám přiblíží díky Pugovi a nadále budeme sdílet osud židovky Natálie Henryové, která se svým strýcem a malým chlapečkem uvízne v nacisty ovládané Evropě. I když se budou snažit o útěk, nemilá souhra náhod je dovede až do největší továrny smrti v historii lidstva a nikdo nebude brát ohled na to, že jsou Američané. Její manžel Byron Henry nadále nebude mít skoro žádné ponětí o své ženě a synkovi a bude sloužit na americké ponorce v Pacifickém oceánu. Tím se nám občas přiblíží ponorkové útoky a zajímavé scény. Nebudou tu také chybět jednání hlavních představitelů války jako W.Churchilla,Roosevelta, Stalina nebo Hitlera, kde se tvůrci seriálu budou věnovat i nejznámějšímu atentátu ve Vlčím doupěti. V prvních dílech taky budou k vidění naprosto syrově otřesné scény z prvních pokusů a základů vraždících mašinérií a příprav v koncentračních táborech. Stavba pecí, spalovaní a rychlá likvidace těl a také promyšlená klamáž lidí, kteří si jdou pod dojmem hygieny rovnou pro zákeřnou smrt. Toto vše vyústí na konci seriálu, kde už tato mašinérie jede naprosto plným tempem a my si vzpomeneme na počátky jejich příprav z prvních dílů. Osobně bych měl chuť dát opět 5 hvězdiček jako v první řadě seriálu, ale zklamal mě důraz tvůrců na opakovanou citovou záležitost manželky Puga pod jménem Rhody v posledních dvou dílech před dějem jiných hrdinů seriálu ve válečné Evropě ke konci války. V seriálu nebude chybět ani propracovanější děj z Terezínského ghetta a podobná scéna s rozčilujícím se Hitlerem, která je skoro na chlup stejná ve filmu Pád třetí říše( natočený o 16 let později!) a je taky zdrojem vtipů na youtube k aktuálním politickým situacím apod. Seriál můžu upřímně doporučit a budu doufat, že si někdy zaslouží vysílání v našich TV nebo alespoň vydání a to nejen s českými titulkami, ale i s českým dabingem.

Hory zalité krví (2009)

Slabší vyvražďovačka bez hlubšího nápadu a s mizernou zápletkou. V poslední třetině tohoto kratšího filmu se už začíná vraždit a občas na pár vteřin nastane napětí. Pozor spoiler! Překvapením bylo, že z milé blondýnky působicí jako klaďaska se vyvine brutální mrcha, kterou nic nezastaví a v trápení obětí se naprosto vyžívá.

Definice lásky (2012) (TV film)

Nechápu to hodnocení, ale já se dobře bavil, klidně bych vydržel další hodinku koukat :-)

Žena v černém (2012)

Lekací duchařina na jedno skouknutí, ale vcelku povedená a navíc s tragickým koncem :-)

Vichry války (1983) (seriál)

Naprosto perfektní seriál, který jsem do nedávna ještě neznal. Od začátku se děj pohybuje okolo hlavních postav, které se díky své profesi a také i životnímu osudu pohybují na místech, které byly z hlediska války důležité a velmi podstatné. Kromě jejich osudů budeme sledovat i důležité bitvy a různé jednání nejvyšších činitelů všech válečných stran. Podoba politiků jako Roosevelt, Churchill nebo Hitler je velmi autentická a herci si dali záležet i na vystupování, gestech a řeči. Filmaři se snažili vložit do příběhu opravdu sledově vše důležité, takže si přijdou na své jak milovníci válečné historie, tak i fandové rodinné ságy, protože vše do sebe zapadá, jak má a ne jeden životní zvrat vás chytne za srdce. Děj začíná vlastně před vypuknutím války, kdy už je na spadnutí a poslední díl končí útokem na Pearl Harbor. Mohu jen doporučit. Pokračování navazuje volně a bez problémů v seriálu War and Remembrance.

Temný úsvit (2006)

Výborně natočené, jako bych tam byl s nimi.