Přízrak (1987) (TV film)

Kromě pohledného pozadí Ivanky Vávrové celkem není na co koukat!

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Před čtyřiceti lety jsem viděl jedničku v letním kině v Kadani. Co mám říct o díle posledním? Je to dost dlouhé, je to dost složité, ale je to Indiana, i přes vyšší věk v dobré formě, takový jak ho máme rádi.

438 dní (2019)

Nepříliš zajímavý příběh dvou švédských novinářů, kteří si mysleli, že v Etiopii můžou blbnout stejně jako ve Švédsku.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Klasika, klasika! Že jsme to viděli stokrát? No a co, vždyť je to Evil Dead, tak to musí ctít předlohu, nechci, aby to bylo jiné! Beth kompletně zapatlaná krví v kontrastu jejich modrých očí, s motorovou pilou v ruce, to je pro mě módní ikona letošního jara! Jen doufám, že malou Nell Fisherovou při natáčení moc nevyděsili!

Sisu (2022)

Bylo nebylo v nacisty okupovaném Finsku, banda zkurvenejch nácků se připletla do cesty zlatokopovi, kterýho Finové znaj pod jménem Aatami Korpi, ten nejhorší zabiják z finské speciální jednotky.... Hlášky z filmu můžou aspirovat na kultovní ...."Řekl jsi generálovi, že nám zabil sedm chlapů?" "Řek!" "A?" "Generál řek, že jsme měli kliku, z prdele kliku!"  Začínám mít opravdu rád Aksela Hennie. Ačkoliv pořád vypadá, jako malej uprděnej kokot, dokáže bez mrknutí oka zahrát i velkýho kokota nebo válečnýho hrdinu!

Prstýnek (1944)

Příjemná a milá červená knihovna! Korbelář a Dítě hrají klasické alfa samce, v celém filmu mají stejný výrazový rejstřík. Je to zábavné, ale příliš jednoduché. Vlasta Fabiánová je mnohem všestrannější herečka a krásná žena. Minimalistickým způsobem střídá emoce - touhu, stud, obavy, laskavost, přísnost, důstojnost. Už kvůli ní má smysl film shlédnout.

Papežův vymítač (2023)

Vcelku poklidná konverzačka mezi ďáblem a knězem. Russell je charismatický chlapík a Franco Nero jako Jan Pavel II obstojný. U mě dobrý!

Vřískot 6 (2023)

Nadchnul mě úvodní telefonát se Samarou Weaving, a když se Ghost Face demaskoval byl jsem hodně natěšený, jak to bude dál. Dál to bylo maličko slabší, místy až příliš dialogů, ale celkově spokojenost. Jen obličej Courteney Cox vypadá o dost děsivěji než maska Ghost Face! Melissa má obličej v naprostém pořádku, ale zase nevypadá na dceru bílého Američana!

7 životů (2017)

Film popírá aktuální trend - diverzitu a inkluzi. Minimálně jedna sestra měla být černá, Rom nebo homosexuál! :-)  Wirkola forever!

Nikdo (2021)

velice zábavná kokotina!