Templář (2011)

Podle historické skutečnosti to asi úplně není, ale hlavně, že je to pořádná krvačka a vohrňdíra, a vo tom to je !

30 dní dlouhá noc (2007)

Upíři bývají obvykle decentními gentlemeny astrálního světa, ale tady ne! Tady jsou opravdu lačnými, nelítostnými, krvavými bestiemi a tak to má být. Výborně!

Útěk ze Sibiře (2010)

Není to zlý, ale příliš dlouhý, a trochu nudný. Škoda, že s nima Colin Farrell nešel až do Indie, mohla bejt sranda. Konec jsem nepochopil, to tam na něj žena čekala 50 let u stolu v tom domku? No, je to o tom, že režisér zjistil, že ta historka je asi trochu vymyšlená.

Apocalypto (2006)

Mel Gibson umí natáčet drsné a naturalistické filmy. Apocalypto je velmi dobře natočený a výpravný velkofilm. Jenom nechápu, proč se mluví o moudré kultuře starých Mayů a proč všichni věří jejich proroctvím o konci světa? Společnost, která žila z otrocké práce okolních kmenů, která pro zábavu zabíjela stovky lidí, si nezaslouží naši úctu. Pravděpodobně, když dorazili Španělé, sousední kmeny jim ochotně pomohly Maye porazit. Ale nakonec to pro ně bylo jenom z bláta do louže.

Jezero smrti (2008)

Tohle má přístupnost 15? Chtělo by to alespoň 21, nebo se smradi ještě inspirujou! Dlouho mě žádný film takhle nezasáhl, je to fakt hodně přes hranici snesitelnosti! Doufal jsem, že je všechny pobije, konec je vážně šílenej, holt evropskej film! Na procházku do lesa odteď jedině ozbrojenej, a když potkám partu děcek, střílím zásadně první.

Nenarození (2009)

Teorie o dybbukovi je přiměřeně strašidelná a dvojče Megan Fox dostatečně krásná, nevinná a vystrašená, takže to může fungovat. Lekačky jsou ale laciné, zvlášť ty příšerné zvuky, na úkor atmosféry. Těšil jsem se na Gary Oldmana, ale nezahrál nic. Horrorové dětičky škrtící se pupeční šňůrou in utero (ach ta dnešní mládež!) nejsou originální, to vymyslel už Stephen King. Ale nenudil jsem se, takže dohromady u mě 50%.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Jako svědectví doby to ujde, ale jinak nuda, neúměrně natažené záběry, jak ve Velkém sedle, akční scény k smíchu, herecké výkony spíše průměrné. Jedinou opravdu sympatickou postavou je obchodník Hubačka, dobrosrdečný kretén, z kterého se posléze vyklube vedoucí karlovarského gestapa v utajení. Ať se soukmenovci nediví, že prohráli, s takovým materiálem.

Van Helsing (2004)

nic proti filmům o upírech, vlkodlakovi či Frankesteinovi, ale pěkně jeden po druhém! Van Helsing je fakt děsná slátanina

Kameňák 3 (2005) odpad!

Opravdu strašné! A to jsem z trojky viděl sotva ukázky, stačily mi ty předchozí dva. Never more!

Rozsudek noci (1993)

Civilní thriller - "jsme sotva 15 kilometrů od místa, kde bydlíš", ale nemělo to úplně ty správný koule a šťávu, bylo to trochu sterilní...