Stav nouze (2005) (TV film)

Oproti románu veliká nuda! Jednu * dávám za nahrazení zločinného právníka z knižní předlohy pohlednou, naštěstí stejně zločinnou právničkou.

Opravdová kuráž (2010)

Coenovská Opravdová kuráž je opravdová lahůdka. Téměř fyzicky hmatatelná špína a zápach desperádů i mužů zákona, drsné mravy, rychlé kolty, proklatě černý humor a rezistence vůči střelným zraněním kontrastují s krásnou krajinou jednou zasypanou sněhem, podruhé spálenou sluncem, podle toho zda se zrovna točilo v Novém Mexiku nebo v Texasu. Výborný Jeff Bridges, ještě lepší Barry Pepper, a vzpomínka na nechvalně slavné postavy Divokého západu - kapitána Quantrilla, Williama Bloody Andersona, nebo Cole Youngera a Franka Jamese, kteří na stará kolena pověsili přepadání bank na hřebík a živili se trháním vstupenek ve Wild West Show.

Centurion (2010)

film není špatný - trochu historie, hodně bitek a krve, jen ten slovanský ksichtík Olgy K. k piktské stopařce neseděl!

Vykradač hrobů (1945)

Ano, to je veliká krása, strašidelná klasika!

Mikulášovy patálie (2009)

kniha Mikulášovy patálie, to je opravdu kultovní záležitost a báječná vzpomínka na dětství. Některé kluky a taky Polívku jsem si představoval trochu jinak, než vypadají ve filmu, ale celkově se adaptace povedla. Potěšil mě Michel Galabru se svojí minirolí.

Oči války (2009)

docela zvláštní film, Colin Farrell to zahrál velmi uvěřitelně. Ale proč vlastně Kurdistán? Danis Tanovič mohl použít téma ze své domoviny.

Rusalka (1962)

Brrrr, nesnáším operu! jedna * za Měsíčka.

Azimut (1977) (pořad) odpad!

lakomá babička mého kamaráda tomu říkala "Azimruk". A že to točil docent Chocholoušek? Tak to vysvětluje vše!

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

nový ředitel ČT se vychloubal, že zásadně změní tvář veřejnoprávní televize. Nebude to dřív než tento příšerný pořad zmizí z hlavního vysílacího času, nebo rovnou ze světa!