96 hodin (2008)

Liam sice vypadá jako čerstvě po plastice, ale film slušně jede, a emocionální benefit v podobě otce hledajícího nevinnou dceru ve spárech albánských pasáků/prasáků přidává tu správnou šťávičku. Dobré to bylo!

Bathory (2008) odpad!

ne, ne, ještě jednou ne! Důrazně protestuji ! Alžběta Bathory musí zůstat vražedkyní, krvavým upírem a inspirací pro mistry děsivých filmů a hudby! Nezaslouží si, aby z ní Juraj Jakubisko dělal zamilovanou ženu, ubohou oběť politických intrik!

Noční můra v Elm Street (2010)

Celkem nuda, nesympatičtí herci, a Freddy, který nesahá Robertu Englundovi ani po špičky nožů!

Poslední skaut (1991)

"prostě praštíš chlapa surfovacím prknem a pak se ho zeptáš - jak sis zasurfoval, kámo?" - Bruce Willis tvrdý, spravedlivý a vtipný tak, jak ho máme rádi! A pokud se to někomu nezdá, strčím mu do prdele deštník a rozevřu ho.

Postřižiny (1980)

Postřižiny - když jdou v televizi, vždycky se dívám. Říkám si "už ne, viděl jsi to stokrát". Ale podlehnu! Báječný film pro dobrou náladu, vynikající herci, legendární hlášky, pivo! Mimochodem dalešické je velmi dobré, byť ho začali vařit až dlouho po natočení filmu. Jenom ten pivovarský komín a nádvoří jsou ve skutečnosti velice malé. I tu káď, kde se koupala paní sládková tam pořád mají.

Cesta na jihozápad (1989)

jednoduchý příběh s jasnou hranicí mezi dobrem a zlem, pro menší i větší kluky.

Osada Havranů (1977)

na Štorchových románech jsem vyrostl, Osadu Havranů a mnohé další jsem četl pořád dokola. Film není špatný, ale mohl být naturalističtější - víc krve a pár odhalených praděvčat by mu jistě prospělo! Přiznávám, že jako klukovi mi stačilo, jak to je :-)

Audience (1990) (divadelní záznam)

Abrhám, Landovský a tradice českého pivovarnictví - skvělý herecký koncert !

Smrt přichází v bílém (2003)

až na podivný český název je to slušný horor s hutnou atmosférou a typickým žánrovým závěrem. Zvláště maminka, nabyvší po druhé vraždě dobrou náladu, mě pobavila.

27 šatů (2008)

bez Katherine Heigl pravděpodobně nekoukatelné!