Ocho apellidos vascos (2014)

Neviem aký má zmysel najprv sa snažiť dokazovať akí sú Baskovia odlišní od Španielov žijúcich v ostatných častiach krajiny a potom sa naopak zamýšľať nad tým, že možno až takí iní zase nie sú, len majú pár svojich špecifík. Dej je trochu popletený a neverím, že by sa hlavný predstaviteľ do tanečnice po jednej strávenej noci zamiloval natoľko že by sa najprv za ňou vybral cez pol krajiny a potom by bol ochotný predstierať pred jej otcom, že je jej snúbenec, obzvlášť keď k nemu dievča nie je práve najmilšie a potom, čo sa divadielko rozrastie až do priveľkých rozmerov z ktorých vycúvať nebude ľahké. V každom prípade som ale rada, že mi film pripomenul krásy španielskej krajiny a moju návštevu San Sebastiana/Donostie. Ak si chcete precvičiť španielčinu, nakoľko film asi zoženiete len v pôvodnom znení, tak určite stojí za to minimálne kvôli krásnym exteriérom a ostatne je predsa len trochu originálnejší než množstvo hollywoodskej produkcie.

Transformers: Zánik (2014)

Najnovších Transformerov som videla len s minimálnou znalosťou obsahu ich predchádzajúcich dielov, pretože ma nich nič špeciálne nelákalo natoľko, aby som mala chuť pozrieť si ich. Mark Wahlberg ma ale presvedčil dať štvorke šancu a som rada, že som tak urobila. Prvá tretina má skvelú šťavu, množstvo hlášok aj ešte nie príliš prekomplikovaný obsah. Neskôr sa to však začína zadŕhavať a stopáž je viditeľne a zbytočne natiahnutá, ubrať jej tak polhodinku by určite nezaškodilo a kvalite filmu by to len prospelo. Ale aj záver má svoje svetlé momenty, predovšetkým šaškovanie Stanleyho Tucciho, dinosaury a skutočne impozantné a nádherné horské prostredie neďaleko Pekingu, ktoré ak je skutočne také pôsobivé a nie len to len zásluhou šikovných technikov, určite rada navštívim. Zámena hereckého ansámblu aj histórie príbehu sérii určite pomohla a myslím že je na dobrej ceste pridať si pár ďalších dielov, do budúcna by som však určite ubrala na stopáži, scény navyše nech si radšej tvorcovia nechajú pre nadšencov ságy do bonusov na DVD.

Sex Tape (2014)

Škoda tohto nízkeho hodnotenia a tak málo komentárov zatiaľ pre túto snímku na csfd. Videla som ju v plnej sále kina, ktoré sa prehýbalo častými záchvatmi smiechu a aj ja som sa nej výborne bavila. No a čo že je to v nej stále o tom istom, Cameron aj Jasonovi to spolku sekne, ich divoké dobrodružstvo plné sexu, náhaňania sa a súboja spojeného s oživovaním psa má grády a dokonca ľudí menej znalých v informatike naučí prekvapivo aj niečo nové o tom, čo je to vlastne cloud. A Hakuna Matata Ariel je hláška filmu a jej autor fakt podarený týpek. A napokon odporúčam vidieť s partnerom/partnerkou, možno Vás film k niečomu zaujímavému a novému inšpiruje ;)

Sousedi (2014)

Na môj vkus trochu zbytočne veľa referencií na intímne partie, ale inak vcelku zábava a spokojnosť, pobavila som sa. Filmu však trochu škodí nevyvážené tempo, ku koncu viditeľne stráca šťavu a akoby sa scenáristi nevedeli rozhodnúť ako ho ukončiť. Rose a Seth spolu vytvorili roztomilý párik, pristane im to, Efronovi sa jeho hlúposť dá ľahko uveriť, Lisu Kudrow som zase takmer nespoznala. Potešila ma prítomnosť Christophera Mintz-Plassa, hoci si veľa toho nezahral a Dave Franco je dôkazom že herecký talent v jeho rodine nezdedil len brat James. Komédia roka to asi nebude, ale aj tak majú Susedia pár perfektných a originálnych scén a dá sa na nich dobre zasmiať a to je predsa hlavným účelom tohto žánru, no nie ?

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Predvídateľný a mravoučný film postavený na počítačovo vytvorených tučniakoch. Jim Carrey ešte stále dokáže pobaviť, ale namiesto výbuchov smiechu už dokáže navodiť maximálne pousmiatia, aj preto je podľa mňa Pán Popper jeden z jeho najslabších filmov. Sympatickejšie mi padli jeho večne pripravená asistentka Pipper používajúca predovšetkým slová začínajúce na P a Angela Lansbury, známa z To je vražda, napísala.

Život hvězdy (2000)

Životopisný film o Jacqueline Susann nie je ani zďaleka takou katastrofou ako by sa mohlo zdať podľa tunajšieho hodnotenia. Aj tak je ale veľkou výhodou ak ho vidíte po tom čo ste si v ňom opisovanú knihu, Údolie bábik, prečítali alebo ju naopak prečítate po zhliadnutí filmu, oveľa lepšie potom možno pochopíte viaceré súvislosti z filmu, ktoré nie sú vždy prehľadné. Isnt she great nie je žiadnym filmovým klenotom, má ale skvelú Bette Midler v hlavnej úlohe, ktorú považujem za kreatívnu herečku dávajúcu do každej svojej roli maximum, inak tomu nie je ani v tomto prípade. A navyše som si vďaka filmu neskôr prečítala zaujímavú hoci našim podmienkam vzdialenú knihu.

Klub odložených žen (1996)

Goldie Hawn ani Diane Keaton mi nikdy neboli príliš sympatické, prvú som vždy považovala za priveľmi umelú a nezaujímavú a druhú za nudnú. Bette Midler je síce výraznejšia a zábavná, celý film ale na svojich pleciach neunesie. Počas celého deja sa neobjaví jediná naozaj vtipná scéna a nepreruší tak nudu, ktorá z neho sála či otravné jakoty a prekrikovanie sa odložených manželiek. Podobne obsahovo ladená Diablica s Roseanne Barr a Meryl Streep (1989) sa mi páčila podstatne viac.

Očista (2013)

Námet je síce veľmi ťažko reálne predstaviteľný, ale tiež originálny a má v sebe určitý potenciál, ktorý však tento film nedokáže ani len poriadne naštartovať. Niet tu ani jedinej postavy ktorá by sa nechovala hlúpo a nemala blbé dialógy, po scenáristickej stránke je film naozaj veľmi slabý. A za horor by som ho tiež neoznačila, človek pri jeho pozeraní má chuť skôr smiať sa na tom aké hlúposti sa tam tropia než báť sa. Našťastie je stopáž aspoň ako tak znesiteľná.

Croodsovi (2013)

Tak zábavný film ako je The Croods, či už animovaný alebo nie, som už dlho nevidela a to som pritom od neho na začiatku veľa nečakala. Humorné gagy plynúce hlavne z nevedomosti jaskynných ľudí sršia z každej strany po celý čas. Animácia postáv mi až tak nesadla, v tvorbe prírody a prostredia je však krásna a úžasná. Samotný príbeh sa síce dosť podobá na Dobu ľadovú tri, napriek tomu je ale stále origiálny a občas sa nevyhne moralizovaniu, je to však nenápadné a nie nasilu. A navyše kto by to bol povedal, že keď človek Nicholasa Cagea nevidí, hneď mu lezie ako herec menej na nervy. Najviac si ma ale získal kreatívny sympaták Guy a jeho opaskovský kamarát.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Veľmi mi vadilo zbytočne pomalé tempo a celkové naťahovanie deja, ale to možno vyplynulo aj z toho, že vlastne nebolo oveľa viac o čom rozprávať. Príbeh vytvorený na základe pár novinových článkov je až tupo jednoduchý a práve časť súdneho procesu, ktorá mohla byť spracovaná najzaujímavejšie (napríklad s výpoveďami okradnutých celebrít), je odbitá za dve minúty. Bling Ring je mojím prvým stretnutím so Sofiou Coppolou a vôbec ma nespresvedčilo aby sa som sa o jej tvorbu zaujímala viac. Jediné čo na celom filme stálo za pozretie je pretvarovanie sa perfektnej Emmy či leopardy rastúcej hviezdy Taissy Farmigy, známej z American Horror Story.