Napospas osudu (2014) odpad!

Tento film je tak hlúpy, nelogický a absurdný, že jeho pozretie odporúčam len skutočne zarytým fanúšikom Nicolasa Cagea alebo Chada Michaela Murraya či niekomu, čo skutočne nebude mať nič ale naozaj nič lepšie alebo zaujímavejšie na práci. Dala by som mu aspoň tú jednu hviezdičku, ak by tu aspoň niečo dávalo aký taký zmysel alebo by boli herecké výkony trochu viac pozerateľné. V stave v akom však Left Behind je si zaslúži len hodnotenie "odpad".

Miluji tě k sežrání (2005)

Táto komédia si nie je asi ničím výnimočná od mnohých ostatných a žánrovo podobných filmov. Na jedno zhliadnutie ale pobaví či dokonca možno presvedčí, že Ryan Reynolds a Anna Faris vedia byť občas zábavnejší, než sa môže zdať na prvý pohľad, hoci stále pôsobia, akoby mali minimálne o koliesko menej.

Projekt minulost (2015)

Pri začatí pozerania tohto filmu som sa trochu obávala amatérskosti, keďže vďaka kamere a neznámym hercom pôsobí ako nejaký projekt študentov filmárčiny a nie profesionálnych tvorcov. Zostala som ale príjemne prekvapená, Project Almanac je totiž naozaj zaujímavý a vtipný film, ktorý sa podľa môjho názoru môže smelo porovnávať napríklad s podobným Hot Tube Time Machine.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Jednotku som síce tiež videla, ale už si z nej priveľa nepamätám, takže porovnávať nebudem. V dvojke je zaujímavé sledovať ako sa medzi sebou konfrontujú tak silné osobnosti a za plus považujem aj fakt, že sa dalo viac priestoru menej známym postavám, ako Hawkeye, Black Widow a noví hrdinovia Scarlett Witch a jej brat. Vo filme sa nájdu viaceré humorné scény a hlášky (hlavne ohľadom Thorovho kladiva), ale aj tak by sa mi páčilo viac, ak by sa celý niesol v trochu odľahčenejšom duchu, Avengers sa berú príliš vážne, obzvlášť keď berieme do úvahy to, že podobná téma záchrany ľudstva už bola spracovaná nespočetnekrát. Potešili ale viaceré cameá, okrem postáv zo samostatných superhrdinských filmnov napríklad Andy Serkis, Paul Bettany či zrejme najslávnejší večný marvelovský komparzista Stan Lee.

Zack a Miri točí porno (2008)

Tento film ma úprimne sklamal. Čakala som originálnejšiu komédiu než množstvo rovnakých čo už existuje a zo začiatku to vyzeralo nádejne. Nakoniec sa však aj Zack a Miri zvrtli na klasické riešenie vzťahov a samotné točenie porna vlastne vôbec nebolo také podstatné. Namiesto historky o tom ako sa z dvoch lúzrov stali točením milionári tu tak máme už toľkokrát prehrávané ľúbi ma-neľúbi ma. A Elizabeth Banks sa podľa mňa do podobných komédií jednoducho nehodí a už len jej možné blízke priateľstvo so Sethom Rogenom nepôsobí vierohodne plus niečo viac teda vlastne ešte menej. Plus za batmanovský hlas Justina Longa a pár vtípkov Craiga Robinsona.

Orphan (2009)

Vynikajúci psychologický horor plný zvratov, prekvapení a napätia. Zatiaľčo mnohé súčasné horory sú až žalostne predvídateľné a využívajú dokola stále tie isté prvky, Orphan Vás svojou originalitou určite zaujme a nenechá Vás odísť od obrazovky ani na moment. Vera Farmiga podáva tradične kvalitný výkon, v prvom rade tu zapôsobia ale svojím presvedčivým výkonom detskí predstavitelia.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Originálny príbeh na prvý pohľad pôsobí trochu zamotane, neskôr však všetko v ňom začne dávať lepší zmysel. Po Zoolanderovi a Tropickej búrke nám Ben Stiller opäť dokazuje, že sa výborne orientuje nielen v hereckých ale aj režisérskych vodách a jeho fantázia a kreativita nemá hraníc. Walter Mitty je zároveň pekným filmom na zamyslenie a hlavný hrdina si určite vyslúži vaše sympatie a možno sa v ňom v mnohých ohľadoch spoznáte. Keďže je Stiller predovšetkým komikom, ani v tomto jeho filme humor nechýba, hoci nehrá hlavnú úlohu, a viac než komédiu by som film označila ako dobrodružstvo o tom, ako sa sny stávajú realitou a ako sa netreba báť vykročiť do neznáma. No a napokon veľkých plusom tohto filmu sú nádherné a veľmi pôsobivé scenérie, ktorými Walter na svojej výprave cestuje.

Hostina (2014)

Roztomilý filmík ocenený Oscarom, v ktorom nepadne poriadne ani slovo, ale aj tak Vás očarí svojou jednoduchosťou a prepracovanosťou zároveň.

Whiplash (2014)

Veľmi výnimočný film a zaslúžený Oscar pre Simmonsa za postavu šialeného perfekcionistu. Prekvapivo dobrý výkon však podáva aj Teller, známy doteraz predovšetkým z postáv trápnych blbov z komédií. A záver je skutočne pôsobivý a nečakaný, dostane vás do kolien.

Nepolíbená (1999)

Mám rada Nepobozkanú, je to pekný a milý film, hoci niektorým klišé, ktoré sme už videli v iných amerických filmoch o stredných školách, sa nevyhne. Aj tak ale pobaví, hlavne viacerými výstupmi Davida Arguetta a nostalgicky pripomenie 90.roky. Tiež je zaujímavé sledovať mladšie verzie Jessicy Alby a Jamesa Franca, z čias keď ešte zďaleka neboli takí známi a úspešní ako dnes. Dobre sa tiež pozerá na Michaela Vartana, na ktorého akoby nepôsobil čas. Nepozkaná určite nie je tým najlepším filmom aký kedy Drew natočila, milovníkom romantických komédií by to ale prekážať nemalo.