Muži v černém 3 (2012)

Ďalšia z filmových sérií ktorej s pribúdajúcimi a úplne zbytočnými pokračovaniami očividne klesá úroveň a s každým dielom ubúda humoru a akcie na úkor nudy, trápnosti a plytkých hlášok. Príbeh je veľmi slabý a ani nové postavy mu príliš nepomôžu. Medzi Smithom a Lee Jonesom nikdy priveľa chémie nebolo, a ani v triu s Brolinom im to veľmi nesadlo. Jedna hviezdička za trhlého Grifina a druhá za titulnú pieseň Pitbulla, Back in Time.

Divoši (2012)

Veľmi fajn krimi komédia pôsobiaca dostatočne realisticky, pár hluchých a nadbytočných scén jej ale miestami narúša tempo. Aaron Taylor-Johnson jednoducho perfektný, od Kick-Assa pekne herecky dozrel. Dokonca som tentokrát uverila aj Taylorovi Kitschovi, ukázalo sa, že keď nemusí veľa hovoriť (alebo myslieť) až taká bieda to s ním nie je. Blake Lively ale len na okrasu, zo staršej generácie by som vypichla podrazáka Del Tora, ale aj Travolta si svoju postavu očividne užil. V závere slušná a zábavná jazda a alternatívny koniec fakt cool.

Mosazná konvice (2012)

Fajn komédia s prvkami napätia je variáciou na príbeh o Aladinovej lampe, tu jej úlohu preberá kanvica, ktorá keď vycíti bolesť, chrlí doláre. Juno Temple je vážne talent, Angarano za ňou ďaleko zaostáva, ale ako pár fungujú. Škoda viacerých nelogickostí, občas príliš divného scenára a chcelo by to temnejší záver, tento sa totiž vytratil do neurčita. Keby sa vychytali tieto muchy, mohol by Brass Teapot byť vážne kultovkou, takto je to len jednorázová záležitosť.

Mrtví a neklidní (2013)

Zombie komédie som mala vždy rada, či už šlo o Úsvit mŕtvych alebo Zombieland. Warm Bodies je tiež spočiatku fajn hororová komédia, v ktorej ale postupne začínajú prevažovať romantické a dramatické prvky nad tými humornými a hororovými a s tým priamo úmerne, minimálne podľa mňa, klesá kvalita celého filmu. Nehovoriac o tom, že aj keď prežrieme hlavnú hlúposť o vyliečení zombie, stále zostáva množstvo ďalších nelogickostí. Hoci samozrejme v porovnaní so známou upírskou sériou, je Warm Bodies o niekoľko tried vyššie a to po každej stránke, od hudobnej po hereckú.

Temné nebe (2013)

Potešilo ma, že som po dlhšom čase videla Keri Russell, hoci by som si ju vedela predstaviť v oveľa lepšom projekte. Temné nebo pôsobí príliš pozliepaným dojmom, mieša v sebe nápady z mnohých ďalších filmov a výsledok veľmi dobre pokope nedrží. Hudba aj atmosféra miestami funguje, ale ku koncu napätia začína ubúdať, nie pribúdať a jedno malé prekvapenie v závere v podobe výmeny osôb veľký dojem nezanechá. Nie je to žiadna tragédia, ale jednoducho len slabý a priemerný film s mizerným scenárom, na ktorý rýchlo zabudnete.

Jack a obři (2013)

Fajn dobrodružná fantasy na jedno pozretie. Páči sa mi ako originálne a inovátorsky sa v poslednom čase pristupuje k rozprávkam, tieto voľné adaptácie sa však v konečnom výsledku líšia od kvalitných, zaujímavých a zábavných projektov (prvá séria Once upon a time, Hansel and Gretel) až po prázdny žánrový mix (Red Riding Hood, Snowhite and Huntsman). Jack the Giant Killer sa podľa mňa nachádza tak niekde uprostred. Nie je to zlý film, po hereckej a hudobnej stránke okej, napätie tiež nechýba, avšak dej vrátane nevyhnutného happy endu sa dá ľahko predvídať počítačových trikov je viac než je potrebné (hlavne obri pôsobia príliš umelo) a namiesto nudných pokecov Jacka a Isabelle to mohlo sršať vtipom a hláškami, ktoré by si jeden pamätal. Ewan v každom prípade potešil, už dlho som ho v lepšom filme nevidela a Stanley je zábavne zákerný.

Štěstí na dosah (2006)

Sympatický, príjemný a motivačný film o tom, čo sa dá dokázať, ak je človek vytrvalý a nevzdáva sa. Je pravdou, že hrá miestami dosť na city, ale dá sa mu to odpustiť. Navyše Will Smith hrá po dlhom čase konečne uveriteľnú a reálnu postavu a je v tom naozaj bravúrny, mal by to skúšať častejšie.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Veľmi nevyrovnaný film. Prvá polovica zaujímavá, vtipná a pútavá a druhá uspávajúca, vyčerpávajúca a nič nehovoriaca. Steve Carell ma vždy nudil, ale toto je už extrém. Aspoň Keira je roztomilá, mierne trhlá sympáťačka. Škoda premrhaného potenciálu, mohla z toho byť veľmi fajn čierna komédia, takto ale zostalo len veľké prázdne nič.

Rebelka (2012)

Ono ten mravoučný motív o vzťahu matky a dcéry nový nie je, cesta, ktorou ho ale spracúva, je originálna a zaujme. Zábavné dobrodružstvo so sympatickou mladou hrdinkou, s ktorou sa možno stotožniť a s jej podareným otcom a bratmi, na ktorých sa možno pobaviť. Po animačnej stránke fajn, hudba by ale mohla byť výraznejšia, hoci atmosféra ako taká snímke nechýba. A určite sa jedná o oveľa kvalitnejší a vyváženejší príbeh, než aký nám ponúklo tematicky podobné Na vlásku.

Všemocný (2011)

Ako človeka, neustále sa snažiaceho získať nové informácie a vedomosti, ma ústredná myšlienka filmu naozaj zaujala. Tiež chcem pochváliť aj výbornú motivačnú a v nevyhnutných momentoch akčnú hudbu málo známeho Paula Leonarda-Morgana, soundtrack má viacero kvalitných častí v štýle Sociálnej siete Trenta Reznora a Attickusa Rossa. Brad fajn, jeho postupná fyzická ale aj psychická premena pôsobí vierohodne. De Niro trochu nevýrazný, ostatné postavy tiež v podstate unikajú v pozadí. Chcelo by to ale viac popracovať na scenári, viaceré pasáže sa do filmu nehodia a pôsobia nadbytočne, plus ten záver by sa dal určite zaujímavejšie natočiť.