Záhada Blair Witch (1999)

Myslím si, že Blair Witch nemá zmysel sledovať, ak viete o čo v ňom pôjde a tiež že história filmu nemá reálne pozadie a nejedná sa o dokument, hoci sa tvorcovia celý čas snažia dokázať opak. Na jednej strane je práca s hercami pozoruhodná aj samotný príbeh má niečo do seba. Lenže spracovanie veľa strachu neprináša a nudí, kričiaci a nadávajúci tínedžeri začnú skôr liezť na nervy než vyvolávať sympatie. Potenciál ale celý film bezpochyby má, len sa z neho mohlo vyťažiť viac.

Captain America: První Avenger (2011)

Určite jedna z kvalitnejších komiksových adaptácií Marveloviek posledných rokov, ktorá vyniká predovšetkým tým, že sa odohráva v čase druhej svetovej vojny, hoci sa v nej využívajú technológie hodné skôr súčasného Bonda. V celku dobrým výkonom prekvapil Chris Evans, na Tommyho Lee Jonesa ("Já Te líbat nebudu") samozrejme zďaleka nemá. Miniroličkou ma potešila Natalie Dormer, zatiaľ neopozeraná Hayley Atwell sa mohla posnažiť aj viac. Fajn dobrodružstvo o hrdinovi "bez bázne a hany" s viacerými výraznými scénami (príchod zajatých vojakov späť do tábora), aj tak by ale nezaškodilo celé to okoreniť väčšou štipkou humoru a celkovo dodať trochu viac šťavy.

Mládeži nepřístupno (2013) odpad!

Prvý film, ktorému dávam na csfd odpad. Videla som mnohé slabé filmy, ale ani jeden sa mi zatiaľ nehnusil a nerozčúlil ma tak ako tento. V to hlavne tým, ako vodí diváka za nos. S očakávaním bláznivej komédie, v ktorej vystupuje množstvo slávnych mien si určite tento film pustia mnohí, je to ale pasca, pretože ich nečaká nič iné ako nuda, znechutenie a rozčarovanie. Viaceré paródie majú tiež prvky nechutnosti, ale aspoň ich miešajú s humorom, tu som sa nezasmiala ani raz. Úplne zabitú vyše polhodinu môjho života som aspoň zachránila tak, že som film nedopozerala do konca, lebo som sa na to neskutočne trápne a hlúpe divadlo viac nedokázala pozerať. Úprimne ľutujem všetkých zúčastnených, medzi ktorými mám aj viacerých obľúbencov (Chole Grace Moretz, Emma Stone, Christopher Mintz-Plasse...) určite na svoje vystúpenia príliš hrdí nie sú a čudujem sa, že sa filmu neušla Zlatá Malina za scenár a za najhorší film.

Jump street 21 (2012)

To bola teda prča ! Skvelá zábava a vyvážený dej, hluchých miest minimum. Nie som veľkým fanúšikom Jonaha ani Chaninga, ale tu ma obaja prekvapili a predviedli kvalitný výkon, hoci bezkonkurečne najlepší bol aj tak Ice Cube a cameo Johhnyho Deppa. Scenár je jasne najsilnejšou zložkou, toľko dobrých hlášok pokope som už dlho nepočula. Obzvlášť sa mi páčila scéna, kde duo očakávalo výbuchy a stále nič.

Raubíř Ralf (2012)

Veľmi príjemná záležitosť spájajúca v dobrom pomere dobrodružstvo, nostalgiu, vtip a napätie. Ralph aj Felix sú obaja sympatáci od kosti, Calhoun správne drsná, Vanellope a kráľ mi ale dosť liezli na nervy, s tým svojím neustálym tliachaním boli otravní. Tiež som sa tešila na ďalší soundtrack Henryho Jackmana, veľa priestoru ale na svoje kreácie nedostal a tak hudba len dopĺňa film a ako samostatný celok je príliš nevýrazná. Vcelku ale naozaj fajn úsmevné prekvapenie, nečakala som, že sa tak dobre pobavím.

Legendární parta (2012)

Uprednostňujem animované filmy, ktoré sú určené pre širšie publikum rozličného veku, Guardians sú však až príliš jednostranne zameraní výhradne na tých najmenších. Príbeh je ale originálny, hoci presladený a občas doháňa roztomilosť až do extrému. Postavičky sú ale aj tak sympatické, hlavne hláškovací zajac a robustný Santa. Animácia fajn, hudba sa tiež dá počúvať. Napriek tomu ale priemerný animák, na ktorý veľmi rýchlo zabudnem.

Yes Man (2008)

Jim nám starne, to je jasné, avšak napriek tomu, ešte jeho výkony až tak tragické nie sú, hoci prísť s novými vtipmi a grimasami je pre neho očividne čoraz ťažšie. YesMan je priemerná komédia, ktorá pobaví a neurazí, dlho po jej zhliadnutí ale toho veľa v pamäti nezostane. Zooey je sympaticky trhlá ako vždy a v páre s Jimom fajn, aj keď chémia sa im veriť nedá. Naozaj som sa ale pobavila hlavne na Jimovom kolegovi Normovi a jeho tematických parties.

Kouzelný školní autobus (1994) (seriál)

Fantastický seriál, ktorý prináša dobre vyváženú zmes ponaučenia a zábavy. Okrem toho, kto by tiež nechcel chodiť do takejto školy hrou, kde nič nie je nemožné a školákov čaká každý deň nejaké nové dobrodružstvo ?

Let (2012)

Zmiešané pocity. Zaujímavý začiatok a napínavé pristávanie, neskôr však množstvo vaty a zbytočných odbočiek (Nicole) v už klasicky zemeckiskovsky prestrelenej stopáži, menšie prekvapenie pri súde a napokon záver plný klišé (príhovor, návšteva). Navyše mi nebola príliš sympatická žiadna postava, a najmenej tá Denzelova, hoci ju zahral naozaj presvedčivo, to uznávam.