Dokonalý šéf (2015)

no, na talíři nic, peněz za to moc, ale člověk musí pochopit, že tahle gastronomie, to není o tom si nacpat pupek, ale dopřát žraorgasmus chuťovým buňkám. A chápou to i světoví šéfkuchaři a Micheliňáci. I když, nejsem si jistá, že řvaním se uvaří líp. Nicméně, film mě bavil.

Stážista (2015)

Jasně, co si budeme povídat. Příběh je plitkej jak ostravskej talíř, o zvratech si taky těžko budeme povídat a happyend na závěr tomu taky grády nepřidal. Ale o tom to taky je. Nemusíme furt koukat na vybuchující auta, nemusíme si nechávat furt vybuchovat mozky přemrštěně uvědomělými filosofickými sancho kidy a ne vždy musíme po filmu mudrlantsky diskutovat o přínosu snímku do našich ubohých životů. Občas neškodí podívat se na něco nenásilného, jednoduchého, prostého, čistého a krásného. A to, prosím pěkně, Stážista je. Na plátně totiž neuvidítě Roberta De Nira, ale hodného starého pána, který je jedním z posledních zástupců gentlemantství, který ví, k čemu vlastně slouží kapesník a jakou roli má v životě muže žena. Pokud si chcete výjimečně u filmu odpočinout a zaradovat se nad krásou a všedností dobrých mravů a čistých úmyslů, pak je Stážista filmem přesně pro vás.

Anděl Páně (2005)

Na to, jaký průšvihy česká kinematografie plodí poslední dobou na poli pohádek, je tahle ještě z těch povedených. Pro mě taková ta vánoční.

Méďa 2 (2015)

kdo by to byl řekl, že dvojka bude ještě lepší, než jednička. Nemá smysl tady říkat vyřčené, ale kdo chce vidět Liama Neessona v nevšední roli, ať určitě zkoukne.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Po těch 6 předchozích dílech si člověk tak nějak zvykne, že na dálnici může potkat všechno od trezoru po tank... a za ten začátek si to tu hvězdu navíc zaslouží!

Dárek (2015)

Pěkně děkuju za takovýho souseda. Ale ten konec je povedenej. Když odcházím z kina a vedu vášnivou diskuzi o tom co by kdy by, je to jasný signál toho, že ten film prostě nebyl blbej.

Marťan (2015)

Tohle určitě nebyly vyhozený peníze za kino. Marťana jsem viděla krátce poté, co mě učarovalo Clarkovo Setkání s Medúzou a propadla jsem sci-fi. Jediné, co mě mrzí, že jsem film viděla zase první a knihu budu číst posléze... Snad mě film moc neovlivní, protože to byl vskutku kulturní zážitek.

Hotel Bagdad (1987)

tenhle film si zaslouží daleko více shlédnutí, než asi má. Neotřelý příběh, jednoduché zpracování a hlavně dechberoucí hudba, která mě na tenhle snímek přivedla. Calling you je píseň, která filmu sedne jak dupa na hrnec. Za mě jednoznačně pět hvězd a sneslo by pár procent navíc.

Nebe a dudy (1941)

jj, tenhle příběh známe všichni. Jak nabubřelec s pomocí chudého poctivce k otevřené mysli přišel. Jenomže - tenhle příběh v '41 nebyl tak ohranej a má svoje kouzlo. Navíc, kdo z příznivců starých poctivých Marvanů a Plachtů by mohl dát míň jak 5*?

Whiplash (2014)

film, který mě zaujal už trailerem. Vtáhne do děje a nepustí. Ani když ten zlej strejda rukou ve vzduchu signalizuje konec představení.