Kletba zlatého květu (2006)

Dobrá první půlka kontrastuje s děsivou polovinou druhou. Neuvěřitelně šílené boje,letací lidé(ninjové) Divný poslední boj ,co měla znamenat ta hradba?? Co mělo znamet to celé?? Co to poslední gesto císařovny smysl postrádám hluboce. Smysl postrádá i můj komentář asi tak jak ten film

Slzy slunce (2003)

Jeden z mých oblíbených.Dojemné,lidské,krvavé,nádherné,strhující Hodnotím na výbornou jak režii tak hudbu a zvuky tak herecký výkon Bruce Willise. Bravo

Krvavý diamant (2006)

Velmi strhující , výpravné a taktně dojemné.Režisérovi se povedlo skloubit různé aspekty děje dohromady a vypadjí spolu dost uvěřitelně a to až tak že se na konci ptám JE TO SKUTEčNOST? A odpověď zní z poloviny ano a z té druhé (především díky vynikající režii a týmu scénáristu)tvůrčí team. Některé hluché místa tomuto filmu odpustíme,i když kvůli nim musím ubrat z mého konečného hodnocení 1 hvězdu ale i tak se jedná zase o jeden velmi vydařený snímek z americké tvorby.

Zločinná srdce (1995)

Tento film je výjmečný hlavně proto že je to prvotní film ůžasného herce a komika Willa Ferrella ,i když tam moc nehrál.

Horší už to nebude (2006)

Prazvláštní film,ve kterém hned od začátku hlavního hrdinu nemáte rádi pro tu jeho matematiku a přesnost.později mu přejete ty trable co má ale až do chvíle kdy potká mladou krásnou pekařku,v tu chvíli všechno otočíte a budete při něm a to až dokonce , bude te se přímo bát že zemře spisovatelku Katrin Eiffelovou už předtím odepíšete a s ní i z počátku sympatického doktora(Dustin Hoffman) ,který přímo vyžaduje jeho smrt. Má to však šťastný konec ,kterým se tak nějak čekal ,kdyby možná opravdu zemřel zanechalo by to ve mě jiné pocity ale i tak hodnotím tento film za velmi originální a nadprůměrný.

Ospalá díra (1999)

Film ,který si zaslouží uznání po všech možných stránkách ať už výborní herci (v čele s Johnym Deepen) tak už režie a scénář. člověk je zdravě napjat do poslední vteřiny filmu,nevydechnete dokud to neskončí jste jím unešeni ale necháváte tomu volný průběh , máte vyvalené bulvy po celý film a na konci nechybí slza nostalgie že už to skončilo

Ali G Indahouse - Film (2002)

Supr řechtal sem se od začátku do konce ( i když popravdě konec je trochu horší) skvělí přisprostlý humor vás zvedne ze židle,ve své podstatě je to sice blbina ale když to člověk nebere extra vážně,povznese trošku tak na Aligiho jen tak nezapomenete :-))

Nevim osobně jsem se nudil a to sem se na Borata tak těšil a kámoši mi říkali že je to mazec a mě se přtom líbila jenom scéna s pamelou a trochu v kazašské vesnici,prostě mě to přišlo hloupé a to nejsem žádný puritán takový Ali G in da House se mě docela líbil tak právě proto sem byl zklamán a jednoznačně preferuji aligiho je to sice taky kravina ale podle me lepší.

Skaut má holá kolena (2005)

Jsem sice skaut ale i tak u tohoto dokumentu jsem se nudil. Jistě setkání po tolika letech je zázrak,ano skautská minulost nebyla zrovna nejsvětlejší,ale myslím si že celkové zpracování stojí za velké kulové.Režie ,kamera,střich,zvuk všechno jak amatérský film a nezáleží přímo na tom že to je dokument. Tedy za nápad provést toto setkání a za připomenutí skautské minulosti v česku za dob totality dávám 3 hvězdy

Havaj, Oslo (2004)

Tak tenhle film se boužel moc nepobral,možná po druhém shlédnutí bych lecos pochopil a hodnocení bych zvýšil ale tak to se přiznám na mě těch vztahů a propletených osudů bylo opravdu až moc.A ještě k tomu dodávám slabší první polovinu. Sečteno podrženo tento film má své kouzlo ale kazí si to přeplácaností a slabší prví polovinou dávám 60%