Jak svět přichází o básníky (1982)

Namaluju tvoje ruce dvě ještěrky na opuce na okamžik spící líně Namaluju tvoje ruce dvě lastury na mělčině Namaluju tvoje ůsta ránu která nezarůstá vykrojenou z milích slůvek Namaluju tvoje ůsta šnuru perel od borůvek Namaluju tvoje ňadra dvě kuličky z počítadla když se spolu usadí. Namaluju tvoje ňadra dva domečky v podhradí

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

JSI MODRÁ JAKO HLADINA Jsi modrá jako hladina jsi řeka která usíná Jsi jako nebe za ůsvitu a věříš na lži ze soucitu Věříš na nemoci a uzdravení a na hříchy a odpuštění Ať se v každé roční době roztíráš ve mě a já v tobě krajino nejkrasnějších míst knížko má v něž se učím číst Ať klín tvou láskou nepohrdne když nosíš roucho milosrdné

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Odcházím z kina tak jsem do něho vcházel,ničím nedotčen ani dějem ani trikama ani Jackem Spearrowem. Tento film je vyloženě o ničem a začínám pochybovat o dobrém ůmyslu filmařů,zachvíli a ani bych se tomu moc nedivil se z Pirátů stane seriál,který bude trhat rekordyx Nově a ta se bude pyšnit sledovaností. My to přece nechceme tak proč chodíme do kina na film jen kvůli jménu???Víte o kolik kvalitních filmů příjdeme tím že jdeme na Piráty3 na tak nicotný filmový zážitek? Proto nebuďmě slepý a flusněme tvůrcům do tváře a prohlašme : "Nebudeme vám cpát naše peníze za něco co je nemastné,neslané a stojí a padá na prvním dílu serie" Ne vícekrát již nejdu na Piráty z Kabribníku(Karibiku),třikrát mi to stačilo.

Trestná lavice (2005)

Tento film kopíruje v sobě spousta filmů,například vykoupení z věznice Shawshank. Téma i myšlenky filmu jako by jsme již někde viděli a jsou jen patlaninou toho co Amerika dokázala již vyprodukovat. Opomeneme li laciné gagy a jiné blyštivé prvky filmu dostaneme film pro masy a nikoli pro kritiky,tím pádem uznávám že tento film je snadno a hezky koukatelný,dobře kombinuje prvky dramatu a komedie ,na čemž staví je mimo jiné průměrně spíše kvalůitnější výkon herce Adama Sandlera,mám však dojem že v podobných rolích jsme ho viděli,ale na tom nesejde. Sečteno podtrženo tento film je na podívání na trojku -nic moc ale sledovat se to dá a nikdo neříká že se nebudete bavit dal bych 60%

Nezvratný osud 2 (2003)

Dle mého lepší neý první díl nezvratného osudu. Skvělé brutální smrti které se na nás hrnou ze všech stran,líbivý závěr s překvapivě humorným zakončením. Film je horrově komediální a tyto dva prvky dobře kloubí dohromady. Celkový scénař je však převzatý z jedničky a herecké výkony sou spíše půměrné proto 4*

Nezvratný osud 3 (2006)

Nejslabší z řady,špatné herecké výkony,kopírovaný scénař ,dobře hodnotím smrt v solárku ta byla cool,ostatní smrti nestojí za nic.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

U tohoto film jsme se celkem ujetě bavil,sice kvalitami je míň jak průměrný ale je přijemně koukatelný a jakž takž pobaví. Po druhé bych se na to nedíval sice ani za boha,výkony herecká,scénář a režie je dost uhozená a docela trapná ale když člověk od tohoto filmu nic nečeká tak se na něj koukat dá.

Roming (2007)

Další nudnější film ,který nevyzdvihují ani hlavní hercké hvězdy,které bud nudí nebo jsou zbytečně vulgární. Typicky Vejdělkovský film,zbytečná omáčka a dialogy užitek prámalý,vyzvednout můžeme nápad natočit film o romské menšině,jinak za jedno podívání nic nezkayzíte po druhé však jen se sebezapřením.

Oko medvěda (2006)

Celkově nudný film s pěknými keajinnými obrazy,který děcké oko neurazí ale pro dospělého je to jen další film z béčkové řady německé tvorby.

Forrest Gump (1994)

Perfektní film,má smysl něco dodávat?? Asi je to že jsem zasnamenal zhruba dve chyby ve filmu: 1.utěk před výbuchem. 2.celkově přehnaně citové