Big Brother (2005) (pořad) odpad!

... ve Vyvolených byly alespoň lidi a ne kreatury, kterým v životě záleží z 99% na sexu. Tomuhle nadávali do sraček i lidi, kteří umírali slastí při oddychovce ve stylu Ordinace v růžové zahradě.

Agenti dementi 2 (2008) odpad!

Tak konečně vím, proč jsou ty trapné, neustále se opakující rodinné komedie v Americe tak oblíbené. On je totiž velký rozdíl mezi čistou, nezávislou nudou a neovladatelnou agresí nutící k hříšným činům! Hodinu a půl jsem si připadal jako člověk trávící svých posledních 90 minut před popravou, ale než tohle vidět znovu - to už radši tu popravu! Bez nadsázky mohu říci, že je to možná nejhorší film, jaký jsem kdy viděl a že kdyby se konala soutěž, kdo natočí nejnechutnější film všech dob, dostal by ode mě Miguel Bardem 5, možná 6*!

Vítej v džungli (2007) odpad!

Naprosto geniální film: Parodie na Záhadu Blair Witch, kterou zřejmě režisér někde v polovině utnul se slovy: Herce už to nebaví, musíme do hodiny natočit konec! Tam kde nelogičnost u obyčejného amerického hororového béčka donutí diváka k zamyšlení, tady k slzám ze ztraceného času.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Je to snadné: Kdo už má plný zuby neustálé a chvílemi už i mírně se opakující souhry Tima Burtona a Johnnyho Deppa, ten bude nad tímhle filmem asi kroutit hlavou a odsuzovat ho, kde to jen půjde. Kdo ale naopak (můj případ) tohle všechno žere, ten si musel u téhle, netradičně vcelku rodinné komedie, spokojeně podupovat. Neskutečné vizuální, v sobě samém se dlouhými a roztomiloučkými záběry utápějící orgie, chytlavé písničky, morálně poučující závěr. Šablonovité klišé, na jehoř vyplnění je potřeba režisér, který jednoduše JE geniální - Tim Burton jako vyšitý. A Johnny Depp v hábitu, klobouku, jako vyšinutý továrník, neustále si mlící přihřáté řečičky o čokoládě? Ano, je to možné.

Hvězdný prach (2007)

Nečekal jsem, že by mě to mohlo nějak extra oslovit a tak bylo mé překvapení hodně velké. Pokud teď budu dělat, že žádný Mrazík nikdy nevznikl, pak bez nadsázky prohlašuji, že jsem ještě nikdy neviděl lepší zahraniční (když to beru doslovně) POHÁDKU. Nádhera, která si slabší triky v pohodě nahradí romantikou a neskutečně vtipnými dialogy, což osobně považuji za hodně podstatné. Michelle Pfeiffer je fakt už docela stará čarodějnice, ale nejlepší je stejně Robert De Niro, který touhle rolí překvapil nejen všechny diváky, ale asi i sám sebe. Jeho tanec byl tím úplně nejlepším na celém filmu. Spolu s parádním finále!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Čisté 3*. Zack Snyder totiž neumí pořádně pracovat s příběhem, natož točit pořádnou akci a tak záměrně postavil film na netradičních ikdyž pěkných vizuálních hrátkách. Tak to není špatný, ale působí spíš jako skromnější žánrový experiment, než velkofilm roku. Ale to pak záleží na tom, z jakého úhlu se na to díváte. Koneckonců zábava je to přeci jen obstojná.

Disaster Movie (2008) odpad!

Od Bláznivé střely ke Scary Movie, přes Děsnej doják a Velkej biják až k nejúchylnějšímu filmu za posledních přinejmenším 10 let. Pokud se to bude stále zhoršovat takovýmhle tempem, řekl bych, že brzy nastane konec světa - nebo alespoň toho filmového, protože, jak jsem zjistil, je demence hodně nakažlivá.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dvě věže byly o fous slabší, než Společenstvo. Měl to za vinu především samotný děj knihy, protože zatímco v jedničce jsme sledovali takovou klidnější podívanou, kde se začínaly bezvadně vykreslovat charaktery postav a kde jsme byli seznámeni se zápletkou celé trilogie, tady se rozjela jedna obrovská smršť a záplava vizuálních efektů, strhujících bitev a nesmírně širokých dějových linií. A přesto s plným hodnocením neváhám ani vteřinu, protože jsem dostal opět to, co jsem chtěl: pokračování toho, co mě začalo v jedničce tak neuvěřitelně bavit, další dialogy všech hrdinů a to audiovizuální pojetí. A to jsem taky dostal - skvěle zrežírovanou, ještě lépe natočenou a rozhodně nic nekazící součást geniální trilogie, ve které když se zrovna někde nebojuje nebo nějaká bitva nepřipravuje, to v pohodě táhne ústřední hobití dvojice, nebo její kolegové. Parádní nabušená jízda, na kterou (a i na jejíž jednotlivé scény) se už dneska dívám jako na naprostý kult.

Temný rytíř (2008)

Tři roky uplynuly od doby, co dokázal mistr Christopher Nolan nemožné, oživil pro většinu diváků už na dobro mrtvou batmanovskou sérii (Batman a Robin ji totiž dokonale pohřbil) a v kinech je Temný rytíř. A výsledek předčil očekávání. A celý svět tleská ve stoje. To, co Nolan tak trochu nedotáhl v Insomnii, to o co se snažil v Batman začíná, to, co se do krajních mezí v Dokonalém triku, to dotáhl k absolutní dokonalosti tady. Dlouho jsem neviděl tak úžasnou jízdu, která se mi před očima odehrávala, tolik osudovosti, lásky i nenávisti, chladnokrevných podrazů, pomst, honiček, bitek, nevím, jestli jsem vůbec kdy viděl tak neuvěřitelnou atmosféru, našlapaný děj s tolika zvraty, tak promyšlenou režií a tak krásnou ozdobou, jakou byla Zimmerova dokonalá hudba. Temný rytíř není film, na který by měli brát rodiče do kina děti, kteří vzdychají vzrušením, když superhrdina v černém obleku a se stylovou motorkou lapí padoucha a pošle ho do horoucích pekel. Je to podívaná pro zasloužilé filmové fandy a filmofily, kteří si užijí film, ve kterém má Batman nejmenší důležitost ze všech tří hlavních postav. Temný rytíř je totiž nádherným a velkolepým koncertem Jokera v podání Heatha Ledgera, který tak dal herecky dokonalou tečku za svojí (bohužel ne moc dlouhou) hereckou kariérou. Dlouho jsem žádné jiné postavě nepřál tolik úspěch a dlouho jsem se tolik nestotožnil s jikým, jako se státním návladním Aarona Eckharta. A závěrečnou přeměnu jsem si prožil tělem i duší.

Quantum of Solace (2008)

Casino Royale u mě vyplinlo představy o dokonalé bondovce - bohužel Quantum of Solace udělalo přesný opak. V postatě celou dobu jsem si připadal jako v lepším akčním béčku a kdybych neznal Casino, vůbec by mě nenapadlo, že je to něčeho pokračování. Místo Daniela Craiga by tam mohl jít klidně sám Steven Seagal a film by tím nijak zvlášť neutrpěl (koneckonců zmateně pobíhat a střílet z pistole umí taky). Akce krutě nezábavná a i když efekty byly slušné, bylo to asi taky to jediné, díky čemu jsem věděl, že se o béčko nejedná. Ale za 230 miliónů bych čekal teda o něco jinou podívanou. Ale teď už vidím, že Bond může být i vyloženě špatný. A to jsem Fosterovi věřil.