Hra o trůny (2011) (seriál)

Díky tomu, že si tvůrci dávají se seriálem takovou práci, nemůžu mu nic vytknout. Díky HBO se podíváme do nádherného, avšak krutého království Západozemí plného intrik, korupce a mocných rodů. Dostaneme se na nádherné lokace společně s postavami, které nenávidíme a milujeme, k žádnému z nich nemůžeme zůstat úplně nestranní. Děj svižně utíká, postavy nás překvapují, lokace, kostýmy, to všechno je špička mezi elitou. Game of Thrones pozvedli úroveň fantasy seriálů na takovou laťku, že v budoucích letech se ji podle mého nikomu nepodaří překonat ji. Chápu, dělali seriál Game of Thrones tak, aby vydělal a proto se tam musely nutně vyskytovat jisté věci, které moderního diváka přitáhnou - krev, brutalita, sex, krev a zase sex a možná ještě jednou ten sex. Několik dílů považuji za naprosto bezchybnou.

Diablo 3: Wrath (2012)

Nové efekty a animace, včetně zpracování prostředí, se mi moc líbí, je to vše opravdu povedené.

Osudový dotek (2004)

Úžasný nápad, skvělé provedení, výborné herecké výkony a poutavá hudba. Rozhodně doporučuju. Jen ještě jedna malá rada - nedívejte se na další díly. Tentokrát tu totiž vážně platí, že jednička je nejlepší. Další pokračování jsou už dle mého názoru jen směšným napodobením, které se vůbec nemuselo točit, protože je stejně o ničem.

Imaginaerum (2012)

Je tak plný emocí a fantazie. Prostě něco pro mě. Celý film na mě ale budí dojem, že Nightwish zažívají svá poslední léta. No, po úctyhodných 17 letech slávy se ani nedivím, že už jsou unavení, ale i tak si svůj život bez jejich hudby nedokážu představit.

Iron Man 3 (2013)

Děj byl dokonale překvapivý, skvělý obrat byl ve scéně, kdy se Tony Stark vkradl ke zloduchovi domů. V tom okamžiku celý sál vyprskl smíchy. Pro mě nejkrásnější a nejvíce hřejivý zážitek byl ten, jak filmaři dokázali vyjádřit jak Tony miluje svou Pepper. Při netradičním ohňostroji a při telefonátu Tonyho své milé mi vjely slzy do očí. Naprosto krásný, dokonalý a úžasný. A počkat si o pár minut déle na konec titulek se opět vyplatilo!

PIKO (2010)

Piko má hodnotu experimentu a od diváka vyžaduje pozornost, kterou si ovšem umí technickými parametry náležitě vynutit. Výsledkem je film nejen s výbornou kamerou, ale i dráždivými zvukovými efekty. Rostislav Novák "Pavel" pak na sebe přirozeným výkonem v hlavní roli strhává pozornost, což sice v důsledku znamená, že zbytek hereckého obsazení tu žije v jeho stínu, ale rozhodně nejde o žádné lajdácké figurkaření. Například Miloslav König "Fífa" rozbaluje od Tajností naprosto odlišný výrazový rejstřík a je to zajímavá proměna. Tomáš Řehořek stvořil silný film. Nejen svým obsahem, ale především formou.

Nespoutaný Django (2012)

Je to mise velmi dramatický, nebezpečný a krvavý, to jsem očekával. Přes dokonalé efekty, krásnou hudbu a napínavý děj se nemohu po shlédnutí zbavit dojmu, že jako v mnohém jiném, i ve filmové zábavě už lidi neví, co by si vymysleli k tomu, aby zhýčkaného, otrlého a cynického diváka šokovali. Tento westernový film je zajímavý svým zpracováním, akcí, známými herci, ale i tím, že je plný krve. Akce, drama a dobrodružství nechybí. Pokud máte středně silný žaludek, dokonce se u něj i zasmějete a budete překvapení vývojem děje, který je nenucený a přirozený. Snímek je plný akce, střílení a emocí. Nechybí nutná smrt jednoho z hlavních hrdinů i štědrá pomsta.

Modrý anděl (1930)

Německá herečka Marlene Dietrich, kterou katapultovala k hvězdné slávě film Modrý anděl. Díky němu se také později stala živoucí reklamou tabákového průmyslu. Dožila se krásných devadesáti let.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Seriál Walta Disneyho, který uchvátil mnoho lidí. A dobré vzpomínky na něj žijí dodnes. Zná je snad každý a dokáže se na zážitky svých oblíbených hrdinů dívat znovu a znovu.

Batman (1989)

Film je plný zajímavých nápadů, například scéna, kdy Joker vyrabuje uměleckou galerii, je velmi svižná, podbarvena skvělou hudbou, ale diváka nenechá zapomenout na to, kdo je ten zlý. Opět nechybí Burtonův černý humor, se kterým zloduch Joker vraždí své oběti. Reklamní spot na otrávené výrobky je nezapomenutelný stejně jako Jack Nicholson s děsivým šklebem ve tváři. Velké ambice Burtonova díla naznačuje také obsazení herců. Skvělé herecké výkony, scénář a hlavně celková atmosféra filmu, to jsou hlavní plusy Batmana. Tim Burton svůj úkol splnil na výbornou.