Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Poslední výstřel má kvůli tragickému finále, které nenechá žádné oko suché, ze všech Vinnetou nejdál od pohádkovosti. Právě naopak, režisér Harald Reinl to už od začátku hraje na vážnou, osudovou strunu a díky ní má film docela hustou atmosféru a Pierre Brice a Lex Barker tu předvádějí něco, co má ze všech částí ságy nejblíže k opravdovým hereckým výkonům.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nepochopil jsem z toho vůbec nic. Postavy a dějové linie se objevovali a zase mizeli a měl jsem v tom často zmatek. Nudil jsem se u tohoto filmu a byl jsem rád, když končil.

Anastázie (2003) (seriál) odpad!

Asi před letech dávali v televizi na Nově.

50/50 (2011)

Režisér se inspiroval příběhem svého přítele, který bojoval s rakovinou. Podle mě tato skutečnost dodává filmu více emocí.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Já nemám rád herce Daniela Craiga, ale i přes to, jsem byl na film zvědavý. Už jen pro porovnání se Švédsku verzí. Většinou mě dost irituje vědomí, že Američané prostě musí přetočit každý jen trochu povedený ne-hollywoodský film. Ale v tomto případě si nejsem zcela jistý ani úspěchem Švédů, kteří se ne zcela striktně drželi předlohy což mělo za následek občasný, asi hodinu a půl dlouhý chaos.

Kopačky (2008)

Rozhodne se jet na Havaj, jenže shodou okolností se ubytuje ve stejném hotelu jako jeho ex se svým novým přítelem, rockovou hvězdou, která nenechá na pokoji žádnou sukni. Film není jen nějakou bezduchou komedii, má i jistou dějovou linku, přesto se člověk několikrát opravdu s chutí zasměje a rozhodně dobře pobaví. Jelikož jde o film americké produkce, nesmí chybět happy end, ovšem neprozradím jaký přesně, jelikož opuštěný muzikant se na ostrově seznámí s hotelovou recepční.

Správci osudu (2011)

Samo herecké obsazení a autor předlohy dokazuje, že nepůjde jen tak o ledajaký spektákl. Snímek postráda akci v podobě přestřelek a podobně, avšak tu jde o rychlost, předvídavost a důmysl. Psychologické to začíná být, jakmile nastupuje Thompson, thrillerem už od začátku, a sci-fi, jakmile nastupuje ''resetovaní'' četa Správců. Čeká vás pěkně napínavá podívaná s úžasnou pointou nakonec.

Westernstory (2011) odpad!

Toto je naprosto kravina.