American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Zatím poslední série Hotel je o lidech žijící kde jinde než v hotelu jménem Cortez. Ten byl postaven sériovým vrahem Jamesem Marchem. V tuto chvíli hotel vlastní upírka Elizabeth (hraje Lady Gaga). Policista John Lowe se do něj dostane díky vyšetřování vražd desatera. Hned první noc uvidí svého ztraceného syna Holdena. Je to jen iluze, nebo se v hotelu děje něco zvláštního?

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Čtvrtá řada je zase zasazena do minulého století. Elsa Mars vede cirkus plných zvláštních lidí- Freak Show. Tak se i celá série jmenuje. Ve městě u místa, kam se show usadí, začnou probíhat vraždy. Koho asi tak myslíte, že obyvatelé městečka Jupiter obviní jako první? Normální lidi žijící v Jupiteru, nebo podle jejich názoru- zrůdy? Pořád se nedokážu rozhodnout, jakou sérii mám nejradši. Momentálně tedy všude říkám, že na prvním místě je Asylum.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Třetí v řadě je Coven. Jak už poznáte z názvu, jedná se o čarodějnice. Zabývá se životem pár mladých holek z čarodějnické školy v New Orlens. Všem velí Fiona, nejvyšší (Supreme) čarodějka, která si přeje být znovu mladou a hlavně nesmrtelnou.

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

V každé sérii se odehrává úplně jiný příběh. I přes to se tam dá najít propojení. Některé postavy se objevují více než v jedné sérii a podobně. Druhá série Asylum se odehrává v roce 1964 v senatoriu pro kriminálníky. To je vedené jeptiškami, kterým velí nemilosrdná sestra Jude. Tam se dostane i Kit Walker pod přezdívkou Krvavá Tvář. Ten ovšem svoji vinu popírá a rozhlašuje, že ho napadli mimozemšťani.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Všichni z vás, kteří jste sledovali americký seriál Breaking Bad dobře víte, že jeho klíčový tvůrce Vince Gilligan umí napsat vynikající quality TV seriál. Nyní, po odvysílání první sezóny nového seriálu Better Call Saul, už víme, že umí napsat i vynikající spin-off. Better Call Saul je chytrým komerčním tahem a zároveň fanouškovsky vděčným dílem, které využívá několika vedlejších postav Breaking Bad pro vytvoření nové seriálové řady. Hlavní hrdinou Better Call Saul je druhořadý právník James McGill alias Saul Goodman. Ironický pseudonym je ale zatím velkou neznámou a pouhým příslibem ne zcela odhalené budoucnosti - během první sezóny totiž není jméno Saul vůbec zmíněno. McGill se potýká spíše s přezdívkou Slipping Jimmy, pod níž v chicagských barech podnikal nejrůznější podvody a švindly. Poté co jen tak tak unikne vězení se rozhodne změnit svůj život od základů a s pomocí staršího bratra a uznávaného právníka Chucka hodlá udělat kariéru jako advokát. Druhou nosnou postavou seriálu je Mike Ehrmantraut, postarší bývalý policista, který za podivných okolností zmizel z Filadelfie a pod maskou hlídače parkoviště se přidává na Temnou stranu zákona. O jeho motivacích stejně jako o cestě McGilla ke Goodmanovi, se dozvídáme pozvolna a po doušcích. Better Call Saul má srovnatelné řemeslné kvality jako Breaking Bad, avšak zřejmým handikepem, který nikdy nemůže být beze zbytku překonán, je okolnost vzniku seriálu - bez Breaking Bad byl Saul zkrátka nebyl. Vždy bude ten druhý, derivát, naroubovaná větev. Tvůrci se snaží vybruslit z této situace aspoň odlehčením dramatické linky a větším důrazem na humor, čemuž napomáhá komediální talent Boba Odenkirka v roli McGilla. Tomu skvěle asistuje stoicky klidný Jonathan Banks jako Mike, bohužel však mají jen několik málo společných dialogů. Právě herecké duety mezi dvěma hlavními hrdiny zdobící Breaking Bad zde citelně chybí. Seriálu také schází větší drive, nějaká silná pohnutka, jež v Breaking Bad poháněla Waltera Whitea, aby vyráběl další a další perník. I přes tyto nedostatky je Better Call Saul natolik (inteligentně) zábavný a Bob Odenkirk natolik (bezelstně) odzbrojující, že si další sezónu rozhodně nenechám ujít!

Lovci duchů (2005) (seriál)

První a druhá série - Tatík Winchesterů si odjede na lov a dlouho se nevrací. Sam je synem, který nerespektuje rozhodnutí svého otce a Dean je pravým opakem svého bratra. Cestou loví kdejaká monstra a nalézají stopy, které je zavedou k jejich otci. Pecka! Bylo to něco, co jsme nezahnali, něco nového. Žlutooký démon, sůl na zahnání démonů, návraty z pekla a přemisťování s anděly. Těch zajímavých případů bylo opravdu hodně = Duch chlapce, který se mstí, Krvavá Merry, Smrt, Klauni, Měniče, démoni... Třetí. a čtvrtý série je také něco! Poprvé se objeví Castiel, přihlouplý andílek, který dělá pouze špatná rozhodnutí a pomáhá bratrům Winchesterovým. Ve čtvrté sérii to vlastně začalo nabírat opět grády. Uriel, Castiel, Balthazar a další andělé byli pro Supernatural úplnou novinkou. Bráchové si do třetice všeho dobrého našli dalšího bráchu. Ta záležitost s vhodnými schránkami pro anděly, s Luciferem a Michaelem, se táhla snad až do konce sedmé série, která už začínal jemně kazit pověst předešlým sériím. Lucifer byl sice bezva, sarkastickej týpek fanaticky posedlej lezením Samovi na nervy tím, že si bude v jeho hlavě zpívat do nekonečna 'Schody do nebe', ale jako lovec začal působit Sam slabě. Sam se mohl kdykoli vyplakat Deanovi na rameno, Castiel si to rozdával s démonkou. Lucifer lezl všem krkem a Bobby tu byl jako náhražka za Winchesterovit taťku, kterej je mrtvej už několik sérií zpět. A máme tu Crowleyho, sebestředného, narcistického a egoistického vládce pekel. Vždycky zněl trochu homosexuálně s tím svým "Hello boys" nebo s tím, jak Samovi říkal Větrníku, ale kdo jsem, abych se hrabala do jeho orientace, když s jeho rolí nemám nejmenší problém? Crowleyho závislost na lidské krvi. Dobrý. Originalita se cenní. V osmé sérii tu máme teenagera alias Božího proroka Kevina, mrtvého Bobbyho (Takže toho tu vlastně nemáme), Krále pekel ujíždějícího na lidské krvi, Sama oslabeného božími zkouškami pro uzavření Pekel, mrtvou paní Tranovou jako Kevinovu matku (která tam vlastně také fyzicky není) + Roztomilého lovce Gartha, který se stihl nechat pokousat vlkodlakem (To se ale dozvíte až v deváté. sérii). Málo případů = Upíři, vlkodlaci, Leviathani, Abaddon, Crowley, Upíři, vlkodlaci, Leviathani, Abaddon, Crowley... Stále dokola. Hoďte tam nějaké Wendigo, ducha, zombie, čarodějku a boha!

Arrow - Výstup (2014) (epizoda)

Mohlo být krásné ukončení celé série Arrow.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Byl jsem na předpremiéře Batman vs. Superman v CinemaCity na Smíchově. Film jsem ohodnotil 5 hvězdičkami. Proč? Hlavně proto, že jsem fanoušek DC Comics. Jsou ale i jiné důvody. Bohužel ti, kteří tomuto filmu dali nízké hodnocení, pravděpodobně neznají komiksovou předlohu. Kdyby četli komiksy, viděli animované filmy, seriály, tak by pochopili o co se jedná. Jenže lidi jsou odkojení z Nolanových filmů jakým je Temný rytíř. Beru to a odpouštím Nolanovi. Nikdy se to nedá srovnávat. Zack je dobrý režisér. Je pravda, že příběh trochu pokulhával, ale za to nesl odpovědnost scénarista David S. Goyer - toho scénáristu moc nemusím. Možná měl scénář dělat někdo jiný. Ale efekty byly super - temnota byla skvělá. Ben Affleck to zvládl na jedničku, ale měl docela málo prostoru. Věřím, že až bude hrát sólovku Batmana, tak to určitě bude masakr. Cavill je taky za mě ok. U Lex Luthora mi vadilo především chování - neustále se snažil připomínat Jokera. Stejně má oholené vlasy a je ve vězení. Myslím, že i v dalších filmech narazíme na Lexe Luthora, kde se ale bude asi chovat trochu jinak. Lidi pořád kritizují a porovnávají s Marvelem a Nolanovými filmy. Kdyby četli komiksy, tak by určitě pochopili, jak se věci mají. Štve mě, jak si diváci s sebou tahají přítelkyně a po skončení filmů vykládají kraviny, jak je to nudný, že superman zemřel, jak nepochopili děj, že tam usnula atd. Nezlobte se, ale takovou přítelkyni nechte příště v kuchyni. Chlap je zase sjetej, každou chvíli ji ocucává, jak kdyby byl konec světa. No děs - nejradši bych je zfackoval. Co se týče kvality, tak bohužel kino ji nemělo dobrou. Čekám na 1080p nebo 4K video a k tomu eRko - samá krev - to bude paráda. Hodnotím to takto, protože to přesně odpovídá komiksu.

Daredevil (2015) (seriál)

Netflix má tu výhodu, že najednou zveřejňuje všechny díly dané série, a tak není třeba s hodnocením čekat několik měsíců, ale lze ho splácat ještě než by dojmy stačily vychladnout. Když se podíváme na ČSFD.cz, vidíme, že tuzemští diváci hodnotí nový seriál 80 %. Řada z nich však s hodnocením nečekala ani k druhému dílu, dalším stačily tři, zbylí jsou bandwagon. Rottentomatoes.com nalezl zvláštní shodu mezi diváky i profesionálními kritiky, kteří shodně hodnotí seriál 98 %. Na Metacritic.com jsou kritici jako obvykle více obezřetní a dávají jen 77 %.Vrcholy první série jsou díly číslo 8 a 13 (tedy finále). Ostatní je jen natahovaná výplň. Sérii by daleko více slušel rozměr minisérií (tedy například 6 až 8 dílů na jednu řadu). Daredevil získá svůj kostým až v posledních dvaceti minutách 13. dílu a do té doby tam pobíhá v upnutém tričku a šátku, což sice vychází z kresby Franka Millera, ale není to dost dobré na 12 dílů. Navíc televizní zpracování oné kresby působí, jakoby Dexter ke svému oblečku přidal šátek přes oči. Omezit výskyt Foggyho. Chápu, postava vtipálka je pořád oblíbená a i v komiksu má své místo, ale všeho moc škodí. Eliminace se podařila tak od 10. dílu. Jen tak dál.