Stážista (2015)

Sympatická feel good podívaná s ještě sympatičtějšími herci, která si nemusí pomáhat žádným extra tlačením na citovou pilu, ale naopak si vystačí s příjemným tempem, milými postavami, či klasickým, ovšem taktně vyváženým, příběhem. 70%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Intenzivní hra s atmosférou a zvukem, která nebere konce a neustále ukázkově pracuje s napětím i diváckým pohlcením. Těžko je zde identifikovatelný hlubší, či složitější příběh, ale pravděpodobně i díky tomu, se lze lehce nechat vtáhnout a kochat stylovou audio-vizuální stránkou, jenž syrově přibližuje hrdiny/ne-hrdiny drsné podívané.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Tenhle francouzský poklad jde opravdu až na hranice absurdity, které si v rámci možností může dovolit. Jeden z nejlepších asterixů!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Western není a nejspíš už nikdy nebude můj šálek filmu, ale obdivuji co tu všichni podepsaní pod tímto filmem dokázali, 90%

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Předlohu jsem bohužel nečetl, ale předpokládám, jak je to již zvykem u animovaných adaptací komiksů, děj ustoupil hlavně akci, o kterou opravdu není nouze, ale o trošku lépe propracovaný příběh už je.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

South Park posunul hranici humoru zase trošku jinam, alespoň co se týče komerční sféry multimédií. Narozdíl od seriálu film nikdy neztrácí tempo a servíruje neuvěřitelnou dávku všemožných jouků, které korunují písničky co mají doslova koule. P.S. I po dvacáté paráda!!!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Snový svět Michela Gondryho dokáže okouzlit svojí osobitou civilností, ale zároveň stylizací, i když se může zdát toto spojení naprosto vzájemně odpuzující a nesmyslné, jenže ve snech taky vše dává smysl a až pro probuzení si člověk uvědomí onu nesmyslnost. Naštěstí ani po několikátém shlédnutí nehrozí probuzení, spíše větší pohlcení.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nejkultovnější z nejkultovnějších, kde každý dialog je neuvěřitelnou hláškou a pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů, ať už se do konce světa stane cokoliv!

Lid versus Larry Flynt (1996)

Další strhující příběh složitého člověka, který do společnosti jednoduše nezapadal. Forman dokáže s jistotou pobavit, dojmout, ale především udržet pozornost i u méně zajímavých částí života, i když je pravda, že Larry Flynt je obzvláště štědrou postavu k zfilmování. Woody Harrelson v roli napůl sympatického boháče přesně pracuje s postavou, ovšem i ostatní herci jsou dokonale přirozeně realističtí. Drobnosti na vytknutí by se samozřejmě našly, jenže kdo by se tím zabýval, když lze tak lehce podlehnout síle vyprávění.

Narozen 4. července (1989)

Skvělý Cruise i Dafoe, ve velmi decentní režii Stona, ale o to více přesné. Bohužel osobně, i přes skutečný příběh, jsem s filmem od začátku jednoduše nešel, což je hodně velký problém.