• Krátkometrážní

Počátek (2010)

Tenhle film má v kině prostě takové hodně zvláštní kouzlo, on prostě doslova vtahuje do děje. Asi v půlce filmu jsem si uvědomil, že pokaždé když začne být scéna aspoň trochu akční, tak se začínám předklánět a vystrkovat hlavu co nejblíže k plátnu. Ono by to sice mohlo svědčit o tom že já jsem magor, jenže asi po dalších patnácti minutách jsem si všiml že pán vedle mě dělá úplně to samé (jen jeho přítelkyně se tvářila uraženě, že si jí nikdo nevšímá :-)). Ty efekty, hudba, prostě celé scény jsou tak úžasné, že člověk tam chce být a taky si zkusit něco postavit, zbourat, převrátit druhou polovinu města vzhůru nohama na tu první, prostě si něco vysnít. Jednoznačných 5*

Bratři z donucení (2008)

2 čtyřicátníci co se chovaj jako 10-ti letí smradi? Konec konců proč ne. Neni to nijak extra úžasnej počin, ale rozhodně nemůžu zapřít že jsem se ne jednou hodně smál.

Jak vycvičit draka (2010)

Úžasná pohádka, která zaujme snad všechny věkové kategorie. Za celý film jsem se snad nedočkal jediné nudné části kdy by se dalo přestat dávat pozor a nepřijít o nic zajímavého. Sice jsem nebyl na 3D, ale i normální 2D provedení má v kině veliké kouzlo. Nevim jak vám, ale mě připadá že animované pohádky jdou svou kvalitou hodně nahoru :-)

Kick-Ass (2010)

Rozhodně mě kick-ass dost překvalip. Čekal jsem klasickou blbost se superhrdinama, ale tohle řekl bych má celkem originální nápad. Docela překvapivě ne všechno končí happy endem a ne všechno končí špatně. Prostě pro mě povedená věc. A kick-ass má u mě vělký plus za svůj mobil ;-)

Kokain (2001)

Je až neuvěřitelné že je to opravdu podle pravdy, člověku se tomu až nechce věřit. Peněz tolik že už je doma nemáte kam dávat, holek tolik že nevíte kterou si vybrat, Kokainu a trávy tolik že by vám stačila pro 10 generací. Možná pro někoho ráj, možná peklo. Každopádně pokud budete chtít všechno, nebudete mít nic. Nemůžu si pomoct, ale já prostě v Deppovi vidim Williho Wonku a tak už to asi zůstane. Mam Deppa jako herce opravdu rád a tohle dlouhovlasé "provedení" je na jedničku.

Alenka v říši divů (2010)

Vzhledem k tomu, že Burtonova Karlíka a továrnu na čokoládů naprosto miluju a zejména pak Johnyho Deppa v roli willyho Wonky, tak i Alenku v říši divů a opět johnyho Deppa v roli trochu až úchylného kloboučníka jsem si oblíbil. Jídlo které zvětšuje, pití které zmenšuje a spousta dalších podivností. Film má docela zajímavý spád, rozhodně musim říct že jsem se nenudil, spíše naopak celou dobu jsem s napětí sledoval co se bude dít. Pokud máte například v plánu skouknout nějaký film a budou s vámi koukat i vaše děti tak rozhodně berte novou Alenku.

Hráči (1998)

Film o tom, jak je v pokeru důležité umět se ovládat, jinak přijdete o vše. Hlavní záporák, rus který stále rozlepuje a chroustá své sušenky je docela zvláštní, ale film se mi jako hráčí pokeru docela líbil. Nemůžu přeskočit to že bylo zmíněno i několik jmen opravdových pokerových profesionálů což musím ocenit. Pokud hledáte film s pokerovou tématikou tak rozhodně doporučuji

Ninja Assassin (2009)

Jak si tady čtu komentáře tak mam asi jiný vkus než většina lidí zde. Mě se to líbilo. Rozhodně mi nevadí ty stovky, možná i tisíce litrů digitální krve. Sice mi už pomalu připadalo že museli těch klanu vyvraždit aspoň 10, ale co bavil jsem se a to ne zrovna málo. Prostě a jednoduše, já tyhle filmy můžu.

13: hra smrti (2006)

Musím uznat, že na mě třináctka hra smrti zapůsobila. Rozhodně se mi líbí nápad s psycho reality show s občas až přehnaně nechutnýma a morbidníma úkolama, které dorůstají až do neuvěřitelných hladin. Nápad všude přítomných kamer, které je naprosto nereálné, hlavního záporáka který je nečekaný a závěrečného vítěze který je řekl bych až šokující, dává dohromady více než povedený thriller. Mě tento film rozhodně zaujal

Černej Dynamit (2009)

černej dynamit je prostě nejlepší, kam se na něj hrabe nějakej Chuck Norris. Ale teď vážně, Černej dynamit je docela zajímavej kousek. Prvních 15 minut jsem přemýšlel jestli to myslejí všechno vážně a má to být akční film nebo pouze komedie. Herci hrají tak špatně, až je to geniální. Příběh je poměrně dost předvídatelnej, ale to vůbec nevadí. Černej dynamit je od začátku do konce propletenej úžasnýma hláškama a nekončícíma akčníma scénama při kterých se člověk popadá za břicho smíchy, i se nestačí divit co se to vlastně děje. Scéna kdy parta černochů došla od toho že se lentilky rozpouštějí na jazyku až k tomu že sladový likér Anaconda zmenšuje pánská přirození byla geniální. Sice mi od začátku do konce připadalo že 90% světové populace tvoří černoši, 9% asiati a 1% běloši tak jsem se celkem dobře bavil.