• Krátkometrážní

Vyrůstat ve větru (2012)

Takovýhle film se nedá hodnotit úměrně nějakým trhákům typu Inception, Django, nebo Avatar. Tohle je prostě úplně jiný kafe. Asi do půlky filmy jsem přemýšlel jestli je film z minulosti (klidně i 100-200 let) nebo z přítomnosti, ale po scénně s LCD televizí přivázané na boku osla, už bylo docela jasno. I když by si takovéhle filmy u nás nikdy nenašly žádnou, nebo jen hodně malou fanouškovskou základnu, rozhodně není na škodu se občas na něco takovýho (třeba z Íránu) podívat, protože je to opravdu zajímavý. Rozhodně to takovýhle kočovný kmen pastevců nemá ani v dnešní době vůbec snadné a dost se divím, že jim takový život ani nijak extra nevadí (nebo se tak aspoň ve filmu všichni kromě Aslana tváří). Určitě by jim všem dost pomohlo zavedení povinné školní docházky aspoň na pár let. [FebioFest - Cinestar Anděl - 16.3.2013]

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Rozhodě originální nápad na pokračování světoznámé pohádky, ale teda i když se jim povedlo "Jeníčka i Mařenku" udělat extra cool a hustodémonský, tak se taky povedlo udělat naprosto ze všech, kterým se od ruky dostala zbraň pořádný idioty. Co to mělo být za druh útoku? Vytasit zbraň, zamířit a čekat až mě někdo sejme, nebo mi jí aspoň vykopne z ruky? Kdyby to bylo jednou, nebo dvakrát tak OK, ale tohle bylo minimálně každých 5 minut a udělala to každá aspoň trochu důležitá (+ několik nedůležitých) postava aspoň jednou. Aspoň že ta největší rvačka byla docela parádní a celkově se mi moc líbilo jejich zpracování zbraní jako automatická kuše a speciální kulky. [Cinestar Anděl - 10.3.2013]

Mocný vládce Oz (2013)

Příběh spíš podprůměr, 3D naprosto na blití. Nevim jestli to bylo špatnýma brýlema, špatným místem na kterým jsem seděl, nebo celkově nějakou chybou v telchnologii, ale s brýlema byl obraz máznutý, barvy zkreslené, viděl jsem odrazy světla a celé to bylo jak přes mlhu. Myslím že by bylo docela fér uvádět jestli bude čsfd projekce ve 3D. Jinak teda RedBull zadarmo potěšil. Příběh byl celkem na nic, rozhodně si myslím že to je dost promarněná šance, protože ten potenciál a prostor pro to udělat jedno z nejlepších fantasy roku, tu rozhodně byl. [čsfd projekce - Cinestar Černý most - 6.3.2013]

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Bože, ta Palinová je ale kráva, jestli je taková i ve skutečnosti tak hluboce lituju všechny, co s ní museli a musí pracovat. Tématicky je to dost podobný Novému sčítání hlasů, i když hlavní zápletka je úplně jiná. Co mě ale nejvíc zaujalo, ale výběr a namaskování všech důležitých herců, protože minimálně 90% z nich je naprosto k nerozeznání od postav, které hrají. Až se mi tomu opravdu nechce věřit. Myslím že by naprosto s přehledem mohly na nějakých veřejných proslovech nahradit originály a nikdy by nic nepoznal.

Žena v černém (2012)

Řekl bych celkem dost blbost, možná že jsem na to zrovna neměl úplně náladu, možná že to spíš nebyl můj šálek kávy. Nejděsivější lekací scéna přichází když domem proletí havran (nebo vrána?), případně se pohne něco, co by se i hýbat mělo a to je podle mě docela smutný. Co se mi nejvíc (a asi i skoro jako jediný) líbilo byl konec, který se opravdu povedl.

Hořící keř (2013) (TV film)

Nečekal jsem že to bude tak dobrý kousek, rozhodně je to nejlepší český výtvor (jestli se to dá brát jako český výtvor) za poslední léta (Ještě jsem teda neviděl Ve stínu). Zpracování příběhu se rozhodně povedlo na jedničku a všechny 3 díly působí svou ponurou atmosférou naprosto úžasně.

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Návštěva světozoru byl opět zážitek a letos lepší o to, že jsem tam nebyl sám. Kromě nejlepšího filmu jsem i s výsledkama v hlavních kategoriích byl spokojený.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Musím hodně pochválit že se tvůrci opravdu snažili vzhledově napodobit komiksové postavy, které hrají. Bohužel povahově už se naopak podle mě netrefili vůbec. Zvláště Ramona mi přijde v komiksech úplně jiná (není tak arogantní a odtažitá), což se během filmu párkrát dost promítne na Ramonině nesmyslném rozhodnutí/činu, který sice udělala, protože je to v komiksové předloze, ale vůbec se to nehodí k povaze, kterou jí tvůrci dali. Jinak souboje, hudba i efekty jsou perfektní a rozhodně se na to dalo koukat.

Mistr (2012)

Vůbec nevim co si o tom mám myslet, přišlo mi to dost zvláštní a celkem zmatené, možná na můj vkus až moc psychologické. Vypadá to že poválečné trauma má za následek schopnost namíchat pořádný driák z čehokoliv ať už se to našlo pod stolem, nebo to vyteklo z motoru. Nemam rád tenhle druh "léčby", který propagoval Mistr (i když neřikám že určitým lidem to třeba i pomůže) a už vůbec ne, pokud to vede k tvorbě takové "sekty". Možná proto mě tenhle film úplně neoslovil.

Lovec trolů (2010)

Ten poloamatérský nádech dodává filmu úžasný šmrnc a kouzlo, člověku by se až opravdu chtěl věřit, že jsou to všechno autentické záběry. Už dlouho jsem měl na tenhle kousek zálusk a rozhodně toho nelituju. Nejvtipnější byla asi návštěva energetika, který sice nevěděl nic o existenci Trollů, ale zároveň mu vůůůůbec nepřišlo divný že elektrický vedení nic nenapájí a jen tam tak tvoří kruh.