Takoví normální mimozemšťané (1996) (seriál)

Já se u tohoto seriálu bavím. Kupředu ho táhne především komediální talent Johna Lithgowa, jehož výrazy mě neskutečně baví. Hned v závěsu pak "mužská" a přesto sexy Sally v podání Kristen Johnston. Ostatní jsou pro mě už takoví přicmrndávači. // 14.6.2012 ...čím déle se dívám, tím míň mě to baví...

Minyeoneun goirowa (2006)

No... co na to říct. Fanda jihokorejskej dojáků ze mě asi nebude. Nicméně musím říct, že vzhledem k délce filmu jsem se nudila minimálně. Klasický příběh, kterak ošklivé kačátko došlo k bodu, kdy není jiné cesty, než se "udělat krásnou", v tomto případě pomocí hromady plastik. Líbilo se mi, že postava Han-ny nebyla přehnaně ponižována rádoby vtipnýmy příhodami, aby se ještě umocnilo jaký je looser (jak to bývá v produkci USA). Ona k tomu úplně stačila její kamarádka, kterou jsem měla chuť pořádně praštit do palice, aby si uvědomila, že zakopávat její sebevědomí ještě níž, jí asi moc nepomůže. Místy jsem se opravdu zasmála, nejvíc mě bavil starší bratr Sang-juna, otec Han-ny a zamilovaný poslíček. Btw: tím, že vyhodila toho psa to vážně podělala! :) To se prostě nedělá ani ve filmech! // Zajímavý komentář: Maemi

Vzpomínky na lásku (2004)

Sakra, tak tomu říkám hra na city. Moje slzné kanálky už pomalu nemají do produkovat (ale přiznejme si, že mě rozbrečí i rozlitý mlíko na podlaze). No, moje velká očekávání nebyla naplněna. Nenašla jsem tam nic, na co budu zítra vzpomínat - řekla bych i za deset minut. Romantika je to pěkná, o tom žádná... ale na mě moc dlouhá a spatlaná z mnoha klišé.

Vikingové (1999)

I když tady je k tomuto filmu hodně nejrůznějších výhrad, musím se přiznat, že já ho mám ráda... a nejen proto, že je plný pěkných, urostlých (zarostlých) chlapů. Pro mě má dobrou atmosféru i příběh. A proto funguje. SPOILER: Toho Vláďu na konci zabíjet teda nemuseli. :))

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Karel Zeman umí a i když jsem se k těmto pohádkám dostala už jako "stará koza" stejně jsem se na těchto sedm krátkých pohádkových příběhů podívala se zaujetím. Občas se v nich vyskytne něco drsnějšího (a já si říkám, jak by se mi to, jako útlocitnému dítěti líbilo), ale to k arabským příběhům patří. A jako vypravěč hlas pana Třísky, co víc si přát?

Nebezpečné známosti (1988)

Kvůli tomuto filmu jsem přečetla i knihu. Skvělé herecké obsazení. John Malkovich mě v roli Valmonta naprosto uhranul! Perfektní herecký výkon. Glenn Close je nádherná, důstojná intrikánka a jen kus ledu by se nezamiloval do hlubokých modrých očí Michelle Pfeiffer.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Říkám si, co se mi na tom seriálu líbí... upíři jsou asexuální (teda až na Skarsgårda), hlavní hrdinka je ne moc pěkná blbka... většina lidí v jejich okolí je mi vážně nesympatická... ale stejně jsem skoro najednou sjela první tři řady. Možná kvůli Lafayettovi :) ten je opravdu zajímavá postava.

Futurama (1999) (seriál)

Počáteční nadšení (co si budeme povídat, zejména z Bendera) se vytratilo. Futurama je skvělá, ale nemá to NĚCO, pro co jsou tolik skvělí Simpsonovi - které můžete sjíždět znovu a znovu... a znovu. :)

Hlavně nezávazně (2011)

Zbytečně moc dlouhé, ke konci moc kombinované (fakt jsem si říkala, že by byla pecka, kdyby Kutcher kopnul Natalie Portman do zadku a začal si s -trošku tragickou- Lake Bell). Někdy prostě všeho moc škodí, ale po "Kamarád taky rád" hodnotím víš.