Conan (1997) (seriál) odpad!

Conan je nekonán. S úctou k Howardovi, dávam si po štyroch necelých častiach večnú stopku pred ďalším zhlianutím. Snáď pomôže spomaliť rotáciu jeho tela v hrobe.

Vražda v Orient expresu (2017)

Svieže, zábavné a až indianajonesovsky pôsobiace v úvode. Po odchode Vlaku postupne uberajúce na tempe, čo dodá priestor vážnejšiemu tónu. Od vraždy temne atmosférické už do samotného záveru. Vydarená adaptácia s poľudšteným Poirotom. Nezávidím verným fanúšikom Suchetovho podania.

Deník princezny (2001) odpad!

Film, pri ktorom potrebujete konskú dávku inzulínu, tak je presladený.

Tajný život mazlíčků (2016)

Parádny rozjazd, ktorý vlastne tvorí aj trailer. Chechtal som sa v jednom kuse. Lenže potom sa príbeh uberie tým najočakávanejším smerom čo v celku irituje. Pritom potenciál mal obrovský. Graficky je to samozrejme prekrásne. Postavičky sú trestuhodne nevyužité, taký dravec po svojom vstupe zapadne do ústrania a to aj napriek tomu, že je dosť na scéne. Veľa akcie, málo muziky. V celku animák, ktorý by zapadol medzi ostatný priemer, ale za ten zapamätaniahodný úvod naň nezabudnem. Decká si to samozrejme užijú.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Veľmi zábavný film i keď sa zaoberá tak vážnou témou. A to nemyslím spomínanú brutálnu vraždu, tá je len spúšťačom. Fantasticky zahrané a s vycibrenými dialógmi. Len posledná tretina akosi zadrháva.

Padesát odstínů černé (2016)

50 vtipov parádnych, 50 trápnych. Tak ako sa na Wayansa patrí. Bojím sa, že ak by som videl originál, šiel by som s hodnotením ešte vyššie.

Hellboy: Královna krve (2019)

Hellboy aka Krvavý Disneyland aka Uteklo prase zase. Všetko čo mi chýbalo v Del Torovej rozprávkovej verzii sa mi tu dostalo vrchovato. Kto čakal regulérne pokračovanie bude sklamaný. Nie som fanúšik komiksovej série (komiksy celkovo idú mimo mňa, áno, som nekultúrne hovado) a s filmami podľa nich som skončil niekde pri treťom Pavúkovi, ale reštart Bezrohatca ma kurevsky zabavil. Je to jednoduché a zaváňajúce blbosťou, miestami hnusne digitálne a s hromadou nepodstatných postáv. Lenže má to famózne Prasa, čvachtajúce gore a červeného pravičiara, ktorý aj cez tú hnusnú držku (to je kompliment bohajeho) je sympaťák a poriadny búchač. Bohužiaľ katastrofálny strih, hlavne v závere, mi bráni obetovať 5 dušičiek. Napriek tomu ide o fantastické béčko. No tak, dajte Marshalovi natočiť Spawna. Obetujem jedno oko.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

"Teda Miňo, hororov som moc nevidel, ale toto bola nuda." Toľko k hodnoteniu od môjho synovca. Ja len dodám, že tak sterilný a nezáživný film som nečakal. Ani štipka invencie. Pritom potenciál to malo viac než dobrý. Veď mexických duchov tu máme poskromne.

2012 (2009)

Emmerich vo forme. Nadhľad, nadhľad a ešte raz nadhľad. Všetko čo chýbalo v Dni po tom je tu prítomné vrchovato.

Den poté (2004)

Jediné, čo by mohlo vytrhnúť túto zívačku od nudy, je chýbajúci nadhľad.