Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tak rád by som dal plnú paľbu ale mám s Teóriou jeden zásadný problém. To absurdné popieranie tvorcov, že postava Sheldona Coopera trpí PAS. Pritom všetky jeho prejavy túto diagnózu jednoznačne potvrdzujú.

Wolverine (2013)

Ako to ten Wolvie robí, že ani po štyroch rokoch od prvej sólovky nedokáže prísť s lepším príbehom. Najzaujímavejšie časti svojho života umne dávkuje v X-menoch. Ale prečo len tam? To naozaj nemá vo svojej chabej pamäti záživnejšie spomienky čo by stáli za reč? Týmito samostatnými historkami ma len utvrdzuje v tom, že bez Xaviera a jeho čudákov nemá čím zásadným ohúriť. Tak snáď nabudúce, zaslúži si to.

Prokletý kšeft (2016)

V určitých pasážach veľmi zábavné, nekompromisné a krvavé ale tá snaha zakaždým byť fakingkúltarantinovský sa nevypláca. Záver je jedno veľké wtf a všetko čo mu predchádzalo spláchol do hajzla. O čo tu komu vlastne išlo?

Herkules a Minotaurovo bludiště (1994) (TV film)

Piaty a zároveň posledný film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Nostalgia samozrejme znova účinkuje. Písať o scenári ako o hnoji tentoraz nemá zmysel, pretože tu žiaden nie je. Iba tona flasbackov z predchádzajúcich filmov a jedno bludisko s obludou. Ak by sa vyhodili všetky vstupy do minulosti, ostal by materiál postačujúci na seriálovú epizódu. A to je dosť málo. Všetko ostatné bez zmeny, čiže CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky a blablablabla...

Hercules v podsvětí (1994) (TV film)

Štvrtý film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Zo všetkých tých Legendary Journeys má toto ku gréckej mytológii najbližšie. Takže pre tentokrát Herakles.

Herkules a ohnivý kruh (1994) (TV film)

Tretí film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Lenže! Táto výprava toho dobrého ponúka akosi viac ako predchádzajúce dve. Aspoň taký dojem vo mne zanechala. Prihráva tomu prevážne hudba. Až tu som ju začal vnímať ako silný aspekt. Rozhodne si ju vypočujem aj samostatne ak na ňu niekedy narazím. Prím tu hrá ale predovšetkým Anthony Quinn, ktorý je na scéne konečne častejšie (som vďačný, že sa tu nakoniec ocitol). Pravdepodobne ide o najlepšie Herkulesovo dobrodružstvo v rámci tejto série.

Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Druhý film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery ešte parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky.

Hercules a Amazonky (1994) (TV film)

Prvý film o Herkulesovi so Sorbom. Alebo Herkulovi ak chcete, oba výrazy sú správne. Na vtedajšie pomery ešte parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí a... a platí všetko čo som už napísal o rovnomennom seriáli. Hlavne teda tie brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Naviac herecká legenda Anthony Quinn (kde ten sa tu ocitol).

Herkules (1995) (seriál)

Čo si pamätám, Hercooles ma celkom bavil. Už tých päť filmov, ktoré mu predchádzali ma zaujali, veď mýty a legendy. Tie sú síce poriadne znásilnené ale kto ako decko odolal. Seriál toto prznenie pozdvihol o ďalší level. Životná úloha sympaťáka Kevina Sorba. Nezabudnuteľné brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Malo to svoje kúzlo, ešte tak prvé dve série. Pravdepodobne už skôr, ale ja to mám takto zafixované a pátrať sa mi po tom nechce, sa začala éra mizerných fantasy a iných obdobne ladených seriálov.

Xena (1995) (seriál)

Užívateľ T2 píše, že Xena je aj pre fanúšikov Conana. Tak to prr. Nie som síce kovaný fanúšik Howardovho reka ale toto tvrdenie je také úzkoprsé. Potom, že sú obdivovatelia fantasy, sci-fi a hororu považovaný za divné tvory. Podotýkam, že ma Xena nebavila ani ako pubertiaka. Je to síce o triedu lepšie ako hnusom sršiaci Moellerov neKonán, avšak o triedu horšie ako mizerný Hercooles so Sorbom.