Diktátor (2012)

Pokud jsem se mnohokrát od srdce zasmál, mělo to smysl. A rád tak odpustím přílišné tlačení na pilu vyloženě oplzlý cohenovský scény typu útok drticích ňader. Na druhou stranu mám rád neohleduplný fóry a tady jich zase byla velmi slušná nálož.

Nedotknutelní (2011)

Nečekaná událost, jsem z toho upřímně nadšenej, je to nenápadný, žádná bombastičnost. Přesto naprostá senzace. Narozdíl od jiných tady si myslím, že to do první stovky, ne-li desítky rozhodně patří.

Vlasy (1979)

Můj nejoblíbenější Formanův film. Ze spojení skvělýho režiséra, vynikající hudby, nápaditých choreografií a výborných herců snad ani nic jiného, než skvělý film nemohlo vzejít. Pustil jsem si k mistrovým narozeninám a jsem velice spokojenej.

Láska je láska (2012)

Bohužel mi součást filmu o slepé dívce vůbec nedojala. V podstatě bych to viděl na redukci stopáže na čtyři staré dobré harcovníky - Nárožného, Balzerovou, Stašovou a Vetchého. Ti mě nejenom dojali, ale i rozesmáli.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

K úspěchu týhle pohádce chyběly dvě věci: Alespoň o kousek svižnější scénář s jedinou trošku nápaditou akčnější scénou a jesně finovaný zlo, který by budilo strach. Pardon, ale ti dva šašci byli spíš k smíchu než strachu. Kde jsou zajímavý střihy z Šíleně smutný princezny, či koncepční soundtrack. Jinak ale kvituju absenci dementních digitálních triků, který hyzdí ostatní pohádky z poslední doby.

Dluh (2010)

Dokázal jsem se napnout, dojal jsem se, ale přesto pořád musím přemýšlet nad dilematem, co je průměrné a co ne...dvě hvězdičky? tři?

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Bavil jsem se, vzdělal a Banksy ve mně dokázal zasadit semínko nedůvěry. Je Mr Brainwash jedna velká prdel a podvod? Nevím, a vůbec si nedovolím hádat. Celá tahle věc ve mně vyvolávala asociaci se Zelenkovýma pseudo dokumentama. Prostě mám tenhle styl rád.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Ach ta atmosféra, ta je dokonalá, šaty, interiéry a ten Buscemi.... Po shlédnutí první půle první série si troufnu tvrdit, že seriál je naprostá pecka. Vivat HBO!

Alois Nebel (2011)

Pokud jsem po celou dobu trvání filmu fascinován, je to dobře. U Nebela jsem facinován byl. Je mi jedno, jestli to bylo rozvláčněné, jestli se tam málo mluvilo. Forma a styl vyprávění prostě u mě zapadly dokonale do sebe a vznikl výtečný film.

Strom života (2011)

Naplno mě dostalo kouzlo nevyřčeného. Pokud váženému divákovi nestačí k zážitku dokovalý obraz, citlivá hudba a perfektně zpracovaný pohled na vztah mezi otcem a syny, nevím, co by už bylo nutné k uspokojení. Dost mě dostala Smetanova Vltava, kterou jsem až do posavaď viděl vždy spojenou s bublající vodou.