Habermannův mlýn (2010)

Látka odsunu němců je veliké sousto a vyžaduje jisté velmi široké pojetí. Herz, nevím jestli z vlastní vůle, zvolil na takto obsáhlý námět dost krátkou stopáž. To je ale kromě hrozného dabingu jediné, co bych filmu vytknul. U jiných přispivatelů zmiňovaná útržkovitost je zvládnutá naprosto brilantně. Myslím, že dostatečně popisuje motivace jednotlivých hrdinů. Klobouk dolů před scénáristy. Nesmírně syrové vyvrcholení, potom už jen dokonalo dílo a myslím, že se dost sebevědomě postavilo do opozice většinového vnímání konce války. Při titulkách ve mně docela jasně a bolestivě usedlo vědomí, že dost lidí je neskutečnými sviněmi a že po takovémto základu nové republiky asi nová totalita musela nastoupit. Film je to tedy silný skvěle natočený. Otázka je, kolik učitelů vezme své třídy místo vyučování letopočtů do kina.

Návrat na vrchol (2006)

Ale jo, je to klasické, je to dobře zahrané, přináší to přesně ty pocity a dojmy, jako se od sportovních filmů očekává. Můžu doporučit.

Pan Nikdo (2009)

Možná po druhém shlédnutí změním názor, ale v tuto chvíli je to pro mě příliš čerstvé a nejasné. Naprosto bez diskuze je ale silně nadprůměrná vizuální stránka a hudební doprovod.

Poldové (2010)

Kritizujte si to jak chcete, ale já se u toho docela nasmál. Pravda srovnávat to s jinými filmy Kevina Smithe se možná nabízí, ale myslím, že to není na místě, protože tenhle film je prostě jiný kafe. Dobrej průměr.

Kick-Ass (2010)

Všechny tři hvězdy vraždící mašině Chloe Moretz, nebýt jí a taťky Cage, nebyla by tahle komedie alevůbec k smíchu.

Počátek (2010)

Nápadité až po strop. Jan mám otázku, taky jste ve scéně s lyžařským sjezdem viděli v záběru chlápka v červené bundě?

Single Man (2009)

Jednoznačná výhra formy nad obsahem nemusí hned znamenat prohru, naopak. Fordův film je plný vizuálních nápadů, které by slušely nejdenomu konkurenčnímu dramatu. Vyhlašuji tímto své osobní vyznamenání - Překvapení letní sezony.

Hra o smrti (2002)

V podstatě nesmírně jednoduchý příběh se skvělou titulní dvojicí nelze než doporučit.

Prokletý ostrov (2010)

Naprosto geniálně vystupňovaná zápletka. Zůstala ve mě pouze otázka: "Co to do pr...?" Wow, ještě teď se mi žaludek svíjí překvapením.

Barbar (2009)

Ať už to byla nuda, nebo jen velmi syrové zprostředkování reality děje, rozhodně tohle stojí za vidění. Nejedná se sice o dysneovku k pytli popkornu a člověk by měl být připravený na neortodoxní naturální zážitek, ale vydržet do konce stojí za to. Bolí to, nutí to k zamyšlení.