Soumrak mrtvých (2004)

Velmi vkusná přehlídka černého humoru, přes všechny klady ale musím říct, že modernější komedie Zombieland má mnohem vyšší tempo, je morbidnější a nemrtví nejsou až taková másla. Zkrátka, tenhle film je fajn, ale cosi mu chybí.

Hardball (2001)

Naprostý standart v žánru, víceméně obdoba čeksé televizní tvorby s lepším technickým zpracováním a o ždibet větší hvězdou v hlavní roli.

Zombieland (2009)

Jak já se bál, že to bude hovadina...a zaplaťpánbůh byla! Už jen perfektně zvládnutý vizuál úvodních titulků a scéna s upuštěnýma klíčema mi napověděli, že se budu královsky bavit. Když se ale potom objevil na plátně hustokrutý Woody, bavil jsem se přímo císařsky. Jakýkoliv spekulace o nevyužitým potenciálu odmítám. Trošku mi vadil úplný závěr v duchu Dowsnova světa, srážím za něj bod. Celkové hodnocení je tedy 4* + 1* kterou kompenzuje půl lahve vodky, která mě u projekce doprovázela.

Všude dobře, proč být doma (2009)

No popravdě mě to moc nebavilo, ale na druhou stranu to byla poměrně zajímavá exkurze po vztahových disfunkcích ameriky současnosti.

Dvojí hra (2009)

jakš takš se to po půli začalo více spojovat, ale jinak hrozná nudaaaaaaaaa.

Archiv (2009) (TV film)

Poměrně silná káva. velmi přehnaná reakce hlavního hrdiny nutí oslova s holí v ruce přemýšlet o strašlivé době neustálé politické buzerace. Myslím, že je fajn, že takovéto malé filmíky vznikají a běží v televizi.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Opět se mi potvrdilo pravidlo despektu k filmu. Ke shlédnutí Sněženek a machrů po dvacetipěti letech jsem byl přinucen víceméně okolnostmi a vlastní vůle by mě k podobné kratochvíli asi nikdy nedohnala. Nicméně jsem byl zklamán! V pozitivním slova smyslu film otočil mé očekávání naruby. I přes hluchá místa, některé dnes už opravdu staré fóry a trošlu lapidární postavy ženských mě to celkem bavilo, místy rozesmálo a překvpilo mě, jak je to hezky to je celé nasnímané. Fajn věc na hezký večer u televizky.

Číslo 9 (2009)

Pravda, příběh to mělo dost nečitelný, od začátku není jasné, ze čím Devítka jde. Mezi příběhové konverzačky podle mě nedávaly smysl a byly falešně moralistické. Ale!! Promyšlenost světa, nástrojů a strojů, nádherná animace a fantasticky vystihnutá atmosféra mě lákaly k zažití dalšího dobrodružství..třeba v počítačové hře??...

Pink Floyd: Živě v Pompejích (1972)

Hodina a půl naprosté fascinace! Tenhle polokoncert mi dal tolik podnětů k přemýšlení, jako to už dlouho nikdo nedokázal.

Sex ve městě (2008)

Naprosto stejně zcestné jako seriál a opět poměrně hezky natočené.