Spalovač mrtvol (1968)

Když jsem v dokumentu o Juraji Herzovi slyšel z jeho úst, že bere tento svůj snimek jako černou komedii, úplně mně zamrazilo. Já se držel madel křesílka od začátku dokonce, film je naprosto nechutný, desivý, bere člověku chuť do života, protože ví, že něco takového se může stát. Rudolf Hrušínský je slizkost sama a v mých očích vrhl Spalovač mrtvol trochu té temné pachutě i do hercových dalších rolí. Na druhou stranu je uhrančivý a divák musí přemýšlet cože to je na našem světě špatně, proti čemu je nutné se stavět, pro jaké principy by měl žít.

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film)

Zaujala mě především vizuální stránka, příběh je trošku slabší. ...I když! V několika momentech mě opravdu dostal, chvílemi jsem až chtěl zažít atmosféru bezstarostného bohémství.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Tehle Star-Trek mě oslovil ze všech nejvíc asi proto, že v mě jeho česká premiéra zastihla v tom správném věku. Jejda když na to vzpomenu.....chybělo málo a voyagerovskou větu "Budete asimilováni" jsme s kamarádem protlačili na maturitní stužku naší třídy.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Asi bych hodnocení vztáhl pouze na první sérii. Rozšíření a domyšlení principu filmu mě móc bavilo a popravdě řečeno v době premiérových dílů v české televizi jsem si nedovedl představit odpoledne bez tohoto seriálu. Každý zmeškaný díl jsem doslova oplakal. Velká škoda neslavného konce seriálů v závěrečných sériích.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Parádní sci-fi, ačkoliv je v některých momentech trošku nedomyšlené. V mém úhlu pohledu hraje ale nejdůležitější roli nostalgie, se kterou vzpomínám na jedny z mých prvních erotických fantazií, ke kterým mě inspirovala úžasně ladná nahota Dády Patrasové. Ano i já bych po shlédnutí Návštěvníků rád dudal dudy Dády (Omlouvám se za hrubost)

Králové ro(c)ku (2006)

Dávám tři, protože se mi to dost líbilo, ale nebylo to lepší, než škola rocku. Jinak má film všechny atributy dobré opilecké komedie. Vtipný hlášky, nechutný kecy, zvýšená koncentrace slova fuck a skvělí/oblíbení herci v šokujících rolích (v tomto případě Tim Robbins). Prostě fajn komedie.

Anděl Páně (2005)

Tohle byla podle mě pohádka na úrovni. Doslova Boží hláška: "ze mě nikdo vola dělat nebude!" mi přivodila prudké dávení a dušení, když mi zaskočil vanilkový rohlíček. Nevadila mi ani docela prostá výprava, která se vyvarovala až příliš laciných efektů a nakonec byla střídmě efektní. Dokonce!! hlavní ženská představitelka byla milá, přirozená a nepřehrávala jako ochotnice, což u pohádkové konkurence zdaleka není pravidlem. Jednu hvězdičku strhávám za Stivínovou, která ze slabé role nic moc nevykouzlila.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Je to jediný díl Potterovské série, který mě zaujal. Hlavním důvodem je asi jistá Harryho rozervanost, která v tomhle díle kulminuje a maže v mých očích patos skrznaskrz pozitivního hrdiny. Dost možná se stalo, že producenti konečně našli ten správný tým, který je schopný vytáhnout z předlohy to ONO, co táhlo miliony čtenářů ke knížkám.

Škola rocku (2003)

Mně to přišlo úžasný. Moralitky se udržely výjimečně v únosných mezích a Jack Black byl naprosto famózní. Hard rock, jako lite motiv filmu je parádní nápad a v týhle přitroublý komedii byl vytěžen do posledního akordu. Jack Black měl být rocker.

Zack a Miri točí porno (2008)

Moc se mi to líbilo. V tomhle filmu zaznělo to nejúžasnější vyznání lásky a já teprve teď vidím, jak dokonale stylově a afektovaně zároveň se dají vyložit blízké divce skutečné city. Blahosklonně přehlížím povolený svěrač a výkaly v obličeji, které stylové nebyly a k afektovanosti se ani nepřiblížily. fuck