Česká RAPublika (2008)

Samotný nápad o konfrontaci třech floutků s nějakou profesní objektivní realitou mi přijde zajímavá. To, že chlapci neobstáli mě až tak nepřekvapilo, ale že film jako takový bude dost nuda, to jsem nečekal. Dávám proto jednu hvězdu za překrásné typografické prostřihy a jednu hvězdu za poslední část s Hanou Hegerovou.

Wrestler (2008)

Rozhodně odmítám jakékoliv komentáře typu "nejslabší Aronovského film". Pro mě osobně to byl nesmírně silný zážitek, který mi skromnými prostředky opět připomněl, že je potřeba se vyvíjet, a pracovat na sobě, protože hranice mezi bíbným koncem a radostným bytím je nesmítně tenká.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

V první řadě se přiznám k téměř nekritické oblibě star treku a všech věcí, které k němu patří. BTG je takovou, trošku zlou sestrou - souloží se v ní, bez milosti zabíjí, nestřílí se phasery, ale natvrdo atomovkami a všichni hlavní hrdinové mají charaktery úspěšných, nicměně zraněných lidí s kostlivci ve vlastní minulosti. Drtivá vlna útoků, které lidstvo v tomto filmu zasáhla a totální vyhlazení, kterému nešlo zabránít je tu stvárněno, myslím, dost přesvědčivě a celková úzkost z nadcházejícího konce je velice vtíravá. Když si uvědomím, že sci-fi na takovéto úrovni vzniklo jako pilot k seriálu, musím tleskat. Stručně řešeno je totiž Galactika Startrekem s koulema a moc se těším na seriál.

Juno (2007)

Okouzlil mě způsob přístupu k životu, kterým oplývá nejen Juno, ale i její otec, macecha a vlastně všechny postavy. Tahle nálada se potom přenesla na celý film a přitom to nebylo nudné, a příběh tak nějak zábavně tekl. Svým způsobem mi to připomnělo mladé muže za pultem, nevím proč, je to dost jinej šálek.PS: Stádo běžců a úvodní titulky mě naprosto dostaly!

Velkofilm (2007) (TV film)

na mě to tak jako příjemně dýchlo. Přestože jsem byl po prvním dílu víceméně zklamán, na druhý jsem se potom už od čtvrtka těšil. Rozhodně nemůžu tomuto minidílku upřít velmi věrohodné interiéry a dobré herecké výkony. Jiné televizní inscenace a sitkomy by si tu mohly vžít ponaučení.

Chalupáři (1975) (seriál)

Nevím jistě, jestli bych se měl pozastavovat nad sociálními/socialistickými klišé, která tvoří základ tohoto seriálu... Hlavní hrdinové sice žijí v ideální společnosti, kterou vede bodrý předseda, který si i nechá poradit, ale neotřesitelnej fakt je ten, že Sovák s Kemrem prostě válí a seriál skvěle baví. Příběhy i herecké výkony jsou fantasticky přirozené a člověk má skoro pocit, že se to někde, ve skutečném světě, odehrálo.

Milk (2008)

Upřímně, ke shlédnutí tohoto filmu mě přivedl článek v Reflexu o tom, že být teplej je in. Dokážu si představit, že život v době temna, kdy sektářtí štváči manipulovali společností by pro mě byl neúnosný, ale z Harveyho Milka ve filmu číšela radost, spokojenost a láska. Nakonci snímku jsem vlastně už ani nevnímal homosexualitu samotnou, ale boj o "normálnost" a vražda samotná potom byla velmi silným šokem, který mě dost zasáhl. O to víc mě děsí směřování společnosti k čím dál větší regulaci a omezování....asi začnu víc kouřit.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Po třinácti dílech jsem nadšený. Z dětství mi zůstalo jen několik mlhavých vzpomínek a tak svět nové generace objevuji znovu, hezky od začátku. Co epizoda, to jiný problém, v seriálu je dobře znatelná návaznost na původní seriál, ale nová podoba se již vyvarovala většiny trapností ale chlupaté kuličky, podivné příšery a podobně. Velmi pozitivní

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

ani nevím, co od startreku chtít, jestli klasickou koncerzační zápletku, nebo efekty protkané vesmírné bitvy, První kontakt ale dokázal nabídnout jinou alternativu a já jsem byl moc spokojený....navíc mám slabost pro ožralé hrdiny.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Původně jsem myslel, že je to enviromentalistická reklama financovaná Microsoftem, Mcdonaldem a Alem Gorem, bral jsem to s nadsázkou a litoval, že jsem si od začátku nezapisoval postřehy. Potom jsem ale zjistil, že jde o remake slavného sci-fi a jalo se mě upřímné zděšní. Kdybych byl hodně milosrdný a jako že budu, napsal bych pouze, že se jednalo o sérii nesmyslně a nelogicky vršených pitomin s podpůměrnou digitální stránkou a jsem moc rád, že jsem byl u projekce připitý (nakonec málo). Vlastně za filmem Al Gore musel stát, protože si neumím představit, jaká jiná moc by mohla přesvědčit Johna Cleese k účasti na podobném projektu (no fuj).