Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Emoce to vzbuzovalo, natočené to bylo hezky, Radcliffe mi připadá jako docela dobrej herec, tak proč ne. K dokonalosti ale stále cosi chybí - je to utahané.

Daredevil (2003) odpad!

Usnul jsem u toho, což o mnohém vypovídá, vzhledem k tomu, že bylo půl deváté večer. Celkově to na mě působilo tak, že dva týpci seděli u scénáře a vepisovali do něj všechny hustý věci, který je napadly. No prostě blbost nad blbosti!

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Ale, jo! Přestože to bylo místy až dost absurdní, uznávám, že už jsem se dlouho nepobavil u podobně zhulené, zfetované, LSD podbarené pohádky. Musím se někdy zeptat nějakého dítěte, jestli se mu to líbilo, ale já osobně jsem byl okouzlený.

Četa (1986)

Pro mě velice zásadní film. Děsivost, s jakou je tu vykresleno válečné trauma mě překvapila. Nemá smysl to nějak víc komentovat, ale tenhle film opravdu stojí za to.

Piráti na vlnách (2009)

Nejbáječnější a nejstylovější filmový soudtrack, jaký jsem kdy slyšel. Quentin Tarantino se může jít bodnout, prtožože takovouhle rokenrolovou smršť nemůže nikdy trunfnout. Příběh se kolem melodií vine tak samozřejmě a přirozeně, že nad ním člověk ani moc nepřemýšlí a prostě nasává tu atmosféru. Jednoznačný hit léta a pět*

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Já nevím, kam se ty komiksové filmy ubírají. Buď jsem dříve nebyl tak náročny, nebo fakt nevim. Wolverine nabízí parádní předlohu, která byla tak nějak zmutována. Celý film mi připadal nesouvislý, rozkouskovaný a vlastně mě do konce udržela vzhůru jen perfektní vizuální stránka.

Operace Dunaj (2009)

Okolnosti projekce: 1. Letní kino v Karlíně v neuvěřitelně charizmatické zahradě se secesním altánem a kioskem 2. krásná přítelkyně a taška plná dobrot na vedlejší židli 3. čtyři piva zakoupená ve výše zmíněném kiosku 4. vstupné 25,- Kč _ Dojmy z projekce: Nejednou jsem se zamál (velmi upřímně) a spousta scének byla podle mého velmi pěkně zahrána. Velice romantickou postavou byl Jiří Menzel, který mě takovou tou elegantní bodrostí úplně okouzlil. Moc se mi líbilo takové to polsko české spojení, protože jsem podobných koprodukčních filmů mnoho neviděl. Pointa filmu byla na druhou stranu velmi slabá, některé postavy zbytečné, myšlenka mi tak nějak v hlavě do druhého dne zpitomněla a hlavně!! - vývoj všech postav se naprosto nelogicky a bez sebemenšího důvodu otočí o sto osmdesát stupňů (no fuj). Když k závěrečnému hodnocení připočtu velmi pozitivní okolnosti projekce, odráží se film z hlubokého podprůměru na hezkých ***.

Marley a já (2008)

Až na jedinou scénu v autě mě film postupně ukolébal do snů. Nuda šeď, nedostalo mě to.

Strážci - Watchmen (2009)

Film jsem shlédl v režisérském sestřihu a první, co musím přiznat je, že to bylo moc moc dlouhý. Druhá věc, která mi vadila byla přehnaná naturalita násilných scén. Jisté věci si totiž dokážu představit a nutně je nepotřebuju vidět hezky v detailu a ještě zpomaleně. Jinak to ale byla poměrně hezká podívaná přesycená efektními digitálními bombónky. Sice jsem čekal akční film a dostalo se mi politického konverzačního thrilleru, ale spokojený jsem rozhodně byl. V podstatě se podle mě jedná o první komiksový film, kdy hlavní ochránci dobra jsou pěkní bastardi, za nic se neschovávají, nijak proti tomu nebojují, ale prostě s tím žijí. Velmi sympatický základ, který oceňuji.