Poslední Mohykán (1992)

Film ještě pořád zůstává v nadprůměru, nicméně sentimentální podtext, který je až nemístný mě poměrně zklamal. Je to dost možná dané úžasnou audio knihou, kterou jsem slýchával jako dítě a která je v podstatě nepřekonatelná. Co ale filmu upřít nelze, jsou sekvence bojů muže proti muži, které jsou velice efektní a drží film nad vodou.

Legenda o slavném návratu (2000)

Ačkoli by měl, nevzbudil ve mě tenhle film byť jen nejmenší pocit dojetí. Will Smith je příjemnou postavou ale příběh táhne docela sám a když už zazní věta alá "Musíš najít svůj úder, splyň se svou holí." ,tu už jsem bohužel bez vztahu ke golfu neustál. Zkrátka, moc se mi to nelíbilo

Tobruk (2008)

Na tohle jsem opravdu nebyl připravený. Z amerických a vlastně všech zahraničních válečných filmů jsem zvyklý, že hlavní hrdinové neumírají, a když už, tak umírají epicky. Pro mě se stal tobruk nanejvíš syrovým a realistickým zážitkem, který mě opravdu připomněl skutečné hrdinství uprostřed dění, které člověk není schopný nijak ovlivnit. Pouze nečekaná komornost mě přinutila dát 4*.

Nepřítel před branami (2001)

Vlastně jsem si v půběhu celého filmu říkal: "Hustý!!!, Jo, tohle bylo drsný, nářez!!", ale když jsem o tom potom zpětně přemýšlel, zjistil jsem, že to vlastně bylo celý takový umělý, oblečený do všemožných klišé a romantických rozhovorů. Když k tomuhle navíc připojím nepřesnosti v historickejch reáliích, nemůžu říct jinak, že to byl průměrnej akčňák bez většího nebo spíš hlubšího poselství.

Šakalí léta (1993)

Já mám šakalí léta rád! Tuhle jsem je viděl znova a zase jsem byl spokojený. I když je ten film chvílemi takový jakýsi rozbředlý, Dejdar v hudebních a tanečních scénách prostě jede a strhává s sebou celou atmosféru filmu.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Díky naprosto úžasné výpravě této pohádky jsem opět nalezl svůj kdysi ztracený vztah k marihuaně a jen díky zdravému rozumu jsem se ubránil i tvrdším pokušením. Přes dospělé podtexty si jsem jistý, že tenhle film pustím svým dětem(pokud někdy nějaké budu mít).

Kutil Tim (1991) (seriál)

Samozřejmě, že seriál s dalšími a dalšími díly ztrácí svůj původní náboj, pořád se ale jedná o perfektní nápad, který by bylo škoda nevyužít. I přes to, že pozdější díly jsou slabší, pořád se jedná o velmi dobrý, rodinný výchovný sitcom.

Ray (2004)

nevím proč, ale film mě neoslovuje stejně jako rayova hudba, škoda, protože jinak to bylo vcelku solidní

Ztraceni (2004) (seriál)

Na seriál hledím jako osoba, která shlédla první dvě série jedním dechem a potom ztratila zájem o další pokračování. Kromě efektu "co není v záběru, to není vidět", je to skvělá zábava a nebýt producentské snahy o vydělání co nejvíce peněz, asi by měl seriál i konec hodný geniality téhle "mystérie".