Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zvedám na hodnotu pěti hvězdiček - a to prostě proto, že mě Sheldon neskutečně baví. Možná hodnocení zase trošku spadne, až se na tenhle sitcom podívám s trošku větším odstupem.

Smrtonosná past (1988)

O trošku slabší, než poslední skaut, ale pořád kvalitní prohláškovaná akční komedie.

Na samotě u lesa (1976)

Nikdy jsem se v nitřně nerozhodl, jestli brát tuhle svěrákovinu jako vážné drama s vtipným obsahem, nebo jako hláškový kolotoč s dramatickými vsuvkami. Možná je to od obojího trošku, každopádně moc krásné obrázky doplněné chytrými pointami mě přesvědčují a vysoké nadprůměrnosti tohoto snímku.

Jurský park (1993)

Cože?? Když jsem byl malý, dinosaury jsem docela i žral, ale indiana jonesovský příběh o obživlých monstrech mě teda až zas tak nedostal. Jedna hvězda za animace, druhá za velmi nechutnou scénu s výkaly a třetí za happy end:-)

Štěstí (2005)

Byl jsem upřímně dojatý a zděšený z představy, že tenhle způsob života je pro spoustu lidí realitou. dlouhé a mrazivě krásné záběry na depresivní krajinu dotvářejí sociální baladu hlavní linky příběhu.

Pupendo (2003)

Co si budeme nalhávat, nejvíce mě na tomhle filmu zaujaly ty obrovský silikony, které si Vilma Cibulková nechala údajně kvůli tomuhle filmu udělat. Jinak je to parádní a musím poznamenat, že čím je Bolek Polívka starší, tím snáz si odmýšlím ten jeho klaunovský červený nos. Jako příklad jeho charismatu by mohla v budoucnu sloužit scéna s autíčkem a garáží - nádhera!

Cliffhanger (1993)

Sice trošku cirkusová akční akrobacie, ale pořád velmi působivá podívaná.

Ratatouille (2007)

Moc, moc, moc, moc, moc se mi to líbilo, nejenže byla tahle komedie jiná, než ostatní pixarovky, ona byla lepší. Příběh má spád, je barevný, plný nových zvratů a morální ponaučení není tak podbízivě přehnané, jako jiné kusy od konkurence.

Mlčení jehňátek (1991)

Jodie Fosterová je pro mě jednou z nejlepších amerických hereček a může za to právě tento film. Působivý koktejl napětí a zvrhlé perverze v očích Antoniho hopkinse mi okořenila snění na několik dlouhých nocí.

Kult hákového kříže (1998)

Rozhodně se mě to dotklo, to jako jo, ale přitom mi nějak nevyhovovala forma. Navíc se ani nedivím, že spousta nácků si to může vyložit v pozitivním slova smyslu.