Statečné srdce (1995)

Skoro by se mi chtělo říct, že je to jediný dobrý Gibsonův film. Ale nechci mu křivdit. Úžasná cesta utlačovaného národa k nalezení vlastní identity, kterou v závěru, s prominutím "zesere"při trhání střev řvaná SVOBODÁÁ ve chvíli, kdy by měl hrdina prostě jen umřít.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tenhle film jsem musel vidět za trest. Otec mi ho naservíroval jako nezbytné setkání s klasikou. Hrozně se mi tenkrát nelíbil, ale myslím, že je to bylo tím, že 13ti letý smrad prostě neví, co je dobré. Jako dospělý smrad už jsem film ocenil a právě v tomhle kuse mě Jack Nicholson tak dostal, že se asi nadobro zařadil na vrchol žebříčku mých oblíbených herců.

Super Size Me (2004)

Přestože mě film šokoval, dávám jen tři hvězdy za přílišnou tendenčnost. Dobře že byl ale natočen.

Temný rytíř (2008)

Ano i já jsem podlehl temnému kouzklu a (im-memoriam) auře Heatha Ledgera a popravdě řečeno, vůbec mi to nevadí. Film mě strhnul, opravdu jsem měl strach, opravdu jsem byl znechucený, opravdu bych rád, aby Nolan natočil další pokračování. Tak moc se mi to líbilo.

Kopačky (2008)

Kopulační komedie, jak se patří. Pojal jsem to jako vysokou školu pánevních výpadů a docela se u toho i bavil.

Hancock (2008)

Na tuhle taškařici jsem se hodně těšil, ale místo perfektní zábavy přišlo strašlivé zklamání. První část je jakž takž, ale po polovici filmu se lehká parodie hrdinských filmů promění v neuvěřitelnou hovadinu. Hrůza děs.

Billy Elliot (2000)

Scéna, ve které se Billyho otec vrací do dolů, je jedinou filmovou scénou, u které jsem se kdy rozplakal. Celý ten bláznivý nápad a cesta k tomu, jak se stát baletním sólistou je tak chytlavá, že je skoro zázrak, že není podbízivě sentimentální, nebo trapná, BRAVO!

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Seriál mě nedostal hned. Po prvním díle jsem byl víceméně zklamaný, nicméně oblíbená dvojice Lee a Suplee z oblíbených taškařic mého oblíbeného Kevina mě navnadila na druhé pokračování a po jeho shlédnutí jsem si seriál nakonec oblíbil. Dál už to šlo ráznaráz, jedna zápletka divočejší než druhá vynesla na mém žebříčku "Earla" hodně vysoko. Kdybych chtěl hlasovat v nějaké anketě o ten nejvíc nejnářezovější seriálový pár, rozhodně bych neváhal a bezrozmyslu bych zaškrtnul Krabáka s Joy - jejich spojení je neuvěřitelné!

Město bohů (2002)

Až mám pocit, že to tam tak bez příkras chodí.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Ačkoliv mě to zklamalo méně, než seriál z osmdesátých let, nedosahuje film kvalit knižní předlohy.