Saturnin (1994)

Saturnin je něžné pohlazení literární klasiky, které není až tak zajímavé samotným příběhem, ale tím, jak dokonalé obsazení může vzplodit dokonalou adaptaci.

Trio z Belleville (2003)

Miluju cyklistiku! Miluju víno! Tohle je přeci krásnej film. -- - komentář díky opilosti nedokončen---

Chicago (2002)

Když jsem nevěřícně koukal na závěrečnou scénu s vybuchujícími žárovkami, přistihl jsem se, že mám otevřenou pusu. Tyto nečekaně efektní vizuální efekty vytáhly muzikál z průměru a já to oceňuji.

Vetřelec (1979)

nádherné temné sci fi plné napětí parádních triků a dokonalé Sigourney Weaver.

Náhradníci (2000)

Velmi podobný koncept jako u "Major league". Náhradníci jsou stejně jednoduší, stejně předvídatelní a hlavně - stejně zábavní. Tomuhle říkám stereotyp na úrovni!

Český sen (2004)

Nevím, jestli je tenhle film o čecháčkovství. Myslím, že způsob, jakým filmaři dostali tu hordu nakupujících, je univerzální a kolosální podvod podobného ražení by se povedl ve většině západních zemí. Hezké je, že nejen ten podvod, ale i film samotný mě velice pobavil a přišel mi vyvážený, což je pro mě osobně u dokumentu dost důležité.

Pán velryb (2002)

Tohle byl zatím nejhezčí film zobrazující problémy staré kultury v moderním světě. Moc jsem si to užíval a nezůstal jsem u jednoho shlédnutí.

Sedm let v Tibetu (1997)

Nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem čekal. Právě naopak mě Sedm let v Tibetu docela zaujalo. Chtěl bych vypíchnout dva detaily, které podle mě povyšují film nad úroveň běžné agitky. Film ukazuje, že i ten nejprosazovanější národ světa není až tak úplně jednotný a má mezi sebou zrádce! A co je šokující, zobrazuje Kunduna jako člověka, jako malého fracka, kterého je občas nutné okřiknout, což mně osobně připadlo tak sympatické, že jsem za cenu jedné hvězdičky odpustil Bradu Pittovi něvěrohodnou proměnu charakteru, o které píše POMO.

Profil - Jan Kaplický (2004)

Tak jsem si přečetl zdejší komentáře a začínám se bát o svůj vkus. Dokument se mi líbil. Naprosto jsem byl oslněný hudbou a slovem a díky tomuto jsem ochoten odpustit ostaní nedostatky. Nesnáším totiž sterilní, bezlidské, snímání architektury, a tak mi přišlo živelnější pojetí vlastně jako osvěžující.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kult bez výhrad ... až na poslední sérii - k té mám výhrady!