Rocky (1976)

Rocky má náboj. Je blbej, chudej, jeho přítelkyně není krasavice, jeho kámoš není zrovna gentleman. Rocky umí boxovat, tak prostě boxuje, dostane šanci a udělá všechno pro to, aby neudělal ostudu. Z jedné strany sentimentální kravina, z druhé syrová realita člověka, který nemá moc na výběr, co v životě dělat. Já zastávám druhý názor. Navíc si myslím, že je film obrazově velmi dobře udělaný a v některých scénám mi až běhal mráz po zádech.

Monstrum (2008)

Neotřelá laskomina, která mi zatajila dech. Bezprostřední způsob natočení, reality show styl mi naservíroval perfektní napínačku a vůbec nelituju, že hlavní potvora se ve filmu nobjvila na příliš dlouhou dobu.

Poslední skaut (1991)

Poslední skaut je nejlepsím akční komedií všech dob. Až vyrostu chci být drsnej, jako Joe a mít stejně dobrý hlášky. "Ještě jednou na mě sáhneš a zabiju tě" :-) boží!

Přátelé (1994) (seriál)

Nikdy se mi neomrzeli a to už je sleduji přes rok, v podstatě bez přestávky, pořád dokola. Jen tenhle fakt je zárukou kvality, kterou zátím nedokázal nabídnout žádný jiný seriál.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Jak já na tohle čekal....Dočkal jsem se. Všechno na svém místě, tak jak jsem si to pamatoval z prvního dílu a přesto je celý film nový a nápaditý. Především replika s "holy fucking bible" se stala mezi mými přáteli ikonickou.

Dogma (1999)

Podle mého nejslabší film Kevina Smithe, hvězdičkové hodnocení je přesto absolutní. Nevím, jestli jsem se dostal do fáze nekritického nahlížení na Smithova dílo, nebo je opravdu tak dobré, každopádně, spousta perfektních fórků, dobře vystavěná zápletka i celkové vyznění filmu, všechno tohle mi mluvilo do duše i z duše - 5*.

Hledám Amy (1997)

Asi nejdojemnější a vážně podaný film Kevina Smithe. Nezáleží ani na tom, o čem to bylo, nejvíc mě okouzlilo, jak je celý film přirozený, bez výkyvů a jediného rozporuplného momentu. Což, jak jsem zjistil je filmová ctnost více než vzácná.

Flákači (1995)

Obchoďáková romance okořeněná takřka detektivní zápletkou. Miluju ty nekonečné debaty o hovadinách, rozpytvaných do podstaty. To vše spojené s odkazy na americkou popkulturu tvoří dohromady nesmyslnou, paradoxní, ale velice zábavnou podívanou.

Mladí muži za pultem (1994)

Nejlepší kámoš pořád za zadkem, hokej na sřeše, tráva přede dveřma, cigára za babku, hezká kočka, která se nebojí ničeho, práce snů!!! Neexistuje horší svět, ve kterém by chtěl člověk žít, stejně jako neexistuje lepší film, který by chtěl člověk vidět.

Kmotr (1972)

Jak plíživě a nečekaně omotala chobotnice Michaelovo tělo... Nikdy nikdo nepodal mafiánský příběh tak působivě. Když jsem film sledoval cítil jsem se být členem rodiny, cítil jsem spoluúčast, byl jsem smutný když se událo něco hrozného. Vastně jsem si uvědomil, že beru Corleonovy jako kladné hrdiny a to mě trošku vyděsilo. Naštěstí další dva díly mě z pomatení mysli vyvedly a začal jsem mít opět zdravý odstup, nicméně takhle poutavý životopis jsem v žádném jiném filmu neobjevil.