Interstellar (2014)

Pro mě od Nolana asi film který se mi nejméně líbil. Těšil jsem se na scifi kde se bude chodit cervimi dírami a to tu moc není. První hodina je spíš jen cileni na rodine hodnoty a až pak se pomalu dostáváme do vesmíru. Hrozná je i délka skoro 3 hodky to už je moc a divný konec to jen podtrhl.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Doufám že už to je naposled je tu hodně věcí které se opakují z předchozích dílů není moc co vymyslet jiného. Ale mě se to kupodivu líbilo a našel jsem si pár pěkných věcí co se mi libili. Čas rychle utekl.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Hodně těžko se mi píše tyto řádky už jen kvůli tomu,že Paul tu byl s námi naposled. Teď už bude závodit jen v nebi. Žezlo tu po Linovi převzal Wan a nakopl tuhle sérii na naprostý horní level záměrně říkám akčního filmu protože to je akční film s auty. Nebudu tu nic říkat o scénáři to v téhle serii není to hlavní. Akce tu je nejvíc ze všech dílů a je prostě parádní. Paul tu má po Vinovi druhou největší roli a je minimum scén kde jsou místo něho brachove a nebo je digitální. Můžu prozradit posledních deset minut je prostě dojemnych a měl jsem slzy na krajicku. Děkuji Wanovi a všem jak se s Paulem rozloučili.

Americký sniper (2014)

Pro mě hodně velké překvapeni, že Clint i v tomhle požehnaném věku je schopen natočit tohle to. Vzal si na paškál asi nejslavnějšího snipera v Amerických dějinách. Je tu hodně skvěle popsané jak začal přes hordy treningu až po akci. Hodně dobré jsou tu udělané akce v úzkých uličkách a domech, trošku mi to připomínalo Černý jestřáb sestřelen.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Tak tohle Ridley v mých očích nezvládl. Začátek vypadal slibně zajímavá řežba tak jak to umí. Ale od nějaké 20 minuty šla úroveň dolů a prostě se tam vkrádá moc náboženství a bitva už není ani jedna i když by k tomu vybíralo. Díky bohu že jsem na to nebyl v kině nakonec.

Grizzly zabiják (2015)

Úžasně napínavé a hodně drsné i když to je bečko jak prase, ale podařilo se sehnat i celkem kvalitní obsazení. Parádní je tady příroda a zabijácký Grizzly, který je naprosto děsivý a krví a vnitřnostmi se tady nešetří prostě drsná realita.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Slabý odvar jedničky, která prostě byla tak nějak svěží a neokoukaná. Co se tady změnilo je snad jen to, že tu je jen jeden šéf co hlavni hrdiny podfoukne. Obsazení je totožné jako jednička + pár nových postav, ale chybí tu více Jennifer Aniston to byla pořádná mrcha. Co hodně ubylo jsou vtípky není jich tu rozhodně tolik kolik bych chtěl. Podle mě natočeno jen pro peníze, ale ani to úplně nevyšlo. Pěkný průměr, ale moc navíc ne.

Whiplash (2014)

Filmy o takovém stylu hudby to není úplně pro mě, ale tady to je jiné. Film mě naprosto vtáhl do děje a svině jako byl J.K. Simmons to byl výkon na pomezí oskara.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

V podstatě musím souhlasit s uživatelem Luksa :) . Půlení závěrečného filmu na dva je tu jen pro to, aby si pořádně namastili kapsy z tržeb moc příkladů, kdy jednička je dostatečně zajímavá a ne jen odrazový můstek pro poslední díl nenajdeme. Prostě tady toho moc nezůstalo a na můj vkus tu je, až moc nudných pasáží což zamrzí protože natočeno to není zle a herci se hodně snaží. Předposlední díl jsem v kině vynechal, ale u posledního bych nechtěl chybět.

Kung Fu zabiják (2014)

Konečně se Donnie vrátil z historických filmů a jeho návrat do akčních vod je parádní. Příběhově to sice se tváří jako něco co už mohlo opustit pero scénaristy. V podstatě jde tu jen o dvě postavy zbytek je tak nějak na vedlejší koleji a prostě jen vyplňují postavy. Ale to bohatě vynahradí choreografie bojových scén a akce hlavně ta závěrečná, která je fantastická. Jen tak dál Donnie podobné filmy od tebe chci.