Wild 'N Out (2005) (pořad)

Nejen pětihvězdičková black music žánrovka, ale i pětihvězdičkový humor. Red Squad vs. Black Squad - Freestyle rap-battles, jokes a vždycky nějaká ta celebrita. Tohle jsem moc rád vyhledával po večerech na MTV. Prosím anti-hip-hopově zakomplexované jedince, aby Bůhví z jakých sebeuspokojujících důvodů show zbytečně nehanili. Info + plné epizody

Muži v černém (1997)

Dneska po patnácti letech znovu a musím změnit hodnocení. Je to zatracená pecka, takhle to má vypadat! Třebaže efekty nejsou tak dobré, jako dneska nebo za dalších 15 let, vůbec to nevadí. Nabité vtipem a nápaditostí strčí do kapsy snad kteroukoliv sci-fi komedii.

500 dní se Summer (2009)

Romantické komedie nemám příliš v lásce, ale pro vysoký rating jsem si přece 500 Days of Summer nemohl nechat ujít, že ne? Vypravěčův part se mi paradoxně líbil, i když není originální ani do filmu nijak zvlášť nezapadal (zněl přesně jako Leonard Nimoy v History's Mysteries nebo Peter Graves a jeho Misteries in History na začátku Men in Black 2). Ve zbytku je to ale jen hořkosladký filmeček, který mi přijde dost nudný, s troškou suchého humoru, s předvídatelným průběhem i pointou. Jediné co nemá, je nápad, něco nového. Ten proslov v práci a supervyspělá sestřička? Ne, ne, ne. Je úplně obyčejný, takže pokud nevyhledáváš konkrétně tenhle žánr, nejspíš ani u tebe nějak zásadně neuspěje. Něčím takovým si projde spousta lidí a snad je okouzlí, že v tom vidí vlastní obraz, mě to ale neokouzlilo. Hvězda za zpracování a druhá třeba za nevěstu, Webb to prostě už lépe více zvednout nemohl.

Ztraceni (2004) (seriál)

Osobně vůbec nechápu, že je seriál natolik oblíbený. Protože podělat takový námět, takový začátek, to se jen tak nevidí. Tvůrci jako by zešíleli a zápletku nakonec postavili do úplně absurdní roviny. Po celých 6 sérií jen vyvstávaly otázky, na které jsme dostali jen zlomek odpovědí, až nakonec seriál dostál svému názvu a vskutku vyšuměl do ztracena.

Někdo to rád horké (1959)

Já a Billy Wilder počtvrté. To nejlepší nakonec? Buď jak buď, existuje klasika, která pobaví i dneska, tahle ale nebyla až tak „Hot“, jak jsem doufal. Film jsem viděl podruhé, ale… Povrchní humor a k tomu Marylin je očividně toho všeho „plná“. Na víc, než 75% u mě nemá, třebaže má být nejlepší komedií vůbec.

Sunset Boulevard (1950)

Já a Billy Wilder potřetí. Je spousta lidí, kteří by si nepustili starší film nebo film z jiné, než české a hollywoodské produkce. Na jednu stranu je chápu, na druhou stranu přichází o hodně. Obzvláště u tematu, o kterém Sunset Blvd. pojednává. Wilder je opravdový mistr. Do třetice hltám jeho kus s každou scénou od první do poslední minuty, obzvláště zanícené monology Williama Holdena. Povinnost pro milovníky stříbrného plátna, o to více pro toho, komu se líbil Ed Wood (1994) nebo Artist (2011). 97%

Byt (1960)

Já a Billy Wilder podruhé. I když Lemmon působí s jeho šíleným obličejem spíš trochu jako úchylák, je to od začátku nářez! U nás je to jen každá s každým v kámošově autě. Jako ze života. 96%

Svědek obžaloby (1957)

Já a Billy Wilder poprvé. Perfektní, inteligentní klasika. Obzvláště na svou dobu geniální zápletka Agathy Christie, výrazné charaktery - jedna lepší postava, než druhá 95%

50/50 (2011)

Život je mrcha, proto utíkáš od kruté reality k filmu. A právě proto nemám moc rád příběhy, které vím, že můžou špatně skončit. Do 50/50 se mi teda moc nechtělo, o to příjemnější překvapení na mě čekalo při prvním setkání s neznámým Jonathanem Levinem. Je to fakt hodně kvalitní kousek, nabitý emocemi, vtipně odlehčený, kde si každý najde to svoje a snad nikoho nemůže urazit. Hlavně vyvolá notnou dávku empatie, začnete přemýšlet - 100%

Plnou parou vzad! (2002)

Bylo mi sice pouhých 15 let, když tuhle šílenost viděl prvně, ale tehdy svůj účel pro "naši" cílovou skupinu splnila dokonale. Dnes (pro dospělé) by to bylo na tak na 1 až 2*, ale tehdy byl prostě infantilní a lehce fekální humor v kurzu všech hardcore pubescentů. Jako bych snad mohl hodnotit ty perfektní dětské Disneyovky jinak, než 4 nebo 5*? Prostě kdybych měl vše hodnotit ze svého pohledu a obsahové stránky pro mou pětadvacetiletou osobu, tak ...