Halloween (2018)

Snaha o mix moderního slasheru a povedených lekaček v duchu prvního dílu mi nesedla. Nespočet stupidních rozhodnutí a nelogické uvažování celého osazenstva nevedlo k vtipným smrtem ale maximálně k tomu, že si člověk k postavám nevytvořil vztah a vůbec jim nedržel palce. Tři hvězdy jsou apoň za atmosféru dokreslenou DOKONALOU nestárnoucí hudbou a povedeným posledním deseti minutám s dvěma super hláškama.

První člověk (2018)

První člověk zanechá dojem. Není to ten druh filmu, který člověka po shlédnutí šokovaného zavrtá do sedačky na deset minut nebo si kvůli němu překopá top desítku. Je to kupodivu intimní počin převážně v rukou Ryana Goslinga. Za mě jeho nejlepší role, která mu absolutně sedla. Věřím mu každou scénu a ty, ve kterých beze slov doslova srší emocemi s Claire Foy jsou nejlepší. Rovných pět hvězd i když si ho podruhé nejspíš nepustím.

Zrodila se hvězda (2018)

It was amazing! Opravdu krásný film bez hluchého místa, na kterém jde poznat, že byl dělaný někým, kdo miluje hudbu...no ale zároveň někým, kdo i pěkně dlouho čeká na Oscara...takže sem tam člověk zažije pár kýčovitých chvilek (jako je pomalu stékající slza po tváři apod.). Ale výsledný dojem, kdy jsem převážnou část snímku měla husí kůži díky jejich vzájemné chemii a zlatu v hrdle, definitivně rozhodl o plném hodnocení.

American Horror Story (2011) (seriál)

Zatím zhlédnuté dokonalé a pro mě dech beroucí dvě série. To, co musí běhat hlavou tvůrcům něčeho tak děsivého a morbidního, si bojím jen představit. Po skončení každé epizody mám hroznou touhu rozjet se do U.S.A a potřást rukou někomu s tak brilantními nápady. Někdy si ale říkám, zda netočí podobné věci jako např. Michael Haneke, který sám přiznává, že třeba Funny Games udělal vyloženě se záměrem ukázat lidem, co v nich musí být, když jsou ochotni dívat se na taková zvěrstva. Možná mají všichni tito pánové pravdu a v každém je nějaká ta " dark side" o které se nemluví a je lepší, když je uspokojována takto, než jinými cestami....

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

OBSAHUJE SPOILER. Strašné zklamání. Potenciál tohoto seriálu a hlavní myšlenka - "pojďme se k sobě chovat slušně"- u mě převálcovala příšerná herecká hlavní dvojice. Upřímně mě nikdy nenapadlo, že toto napíšu, ale: ta holka si za to mohla sama. Všechny od sebe odkopávat a pak ze sebe dělat chudinku - "jak to, že za mnou neběží zpátky?" Navíc ze 13-ti důvodů mi nejrealističtější přijde znásilnění, to bez debat, ale zbytek je prostě středoškolská realita, kvůli které by denně probíhalo desítky sebevražd....

Dárek (2015)

Moc dobré, jsem příjemně překvapená. Kdybych měla na konci ještě víc rozglábenou pusu a větší frekvenci husí kůže hvězda by určitě přibyla. Lekačky v domě využity na maximum, stejně jako úlisnost příchodů jednoho a podezřelá sympatičnost druhého z pánů. Hlavní hrdinka místy unylá ale ve vedlejší roli se mihla má oblíbenkyně z Farga, tak je vše odpuštěno.

Gladiátor (2000)

Možná až moc nakoukaných velkofilmů nebo neodbouratelná alergie na prkenného Russella, či až zbytečně moc drnčení kovů? A další a další mínusy vyskakují, hvězdy padají, tak raději končím. Hodnocení je tedy za oscara - hodný výkon Phoenixe a úchvatnou hudbu od mistra.

Láska na kari (2014)

Vrchovatá porce příjemné gurmánské oddechovky jak vyšité na nedělní večer. Jsem navýsost spokojena s (v mých očích) Ratatouille (2007) v hraném kabátě. Nedoporučuji sledovat bez žvance na dosah, to by hraničilo s masochismem. Mou topku minula jen z toho důvodu, že se v ní už jedna francouzská delikatesa usadila již před lety.

Interstellar (2014)

Rozhodně nešlo o promarněný čas. Užívat si akcent pana McConaughey se mi pravděpodobně nikdy neomrzí a kochat se tak autentickou vesmírnou krajinou se nepoštěstí každý den. Byl to ale maximálně filmový zážitek týdne, roku ani náhodou. Nepostřehla jsem scénu do počtu ale zároveň ke konci hodně dlouhé stopáže už člověk příliš často kontroloval vteřinovou ručičku na zápěstí. Anne mi v dramatické rovině (pokud samozřejmě zrovna nezpívá) cuká koutky do úsměvu a pochybovačně nadzdvihává obočí - nemůžu si pomoc. Z toho důvod z hodnocení jinak famózního počinu strhávám pouze jednu hvězdu.

Pohádkář (2014)

Jestliže sám herec popisuje jeden z nejsilnějších zážitků natáčení filmu ten, kdy si rozbíjí hlavu o postel, už to vypovídá o úrovni snímku. Totální ztráta času. Celé jaksi ponořené do stínu a tmy stejně jako má nálada po titulcích. Staršího Hádka ale sledovat budu, jen při jeho pobytu na plátně jsem neusínala.