John Wick 3 (2019)

Já prostě Nea, Helle a Morpheuse miluju, tahle trojka, jako by k sobě patřila. Je vidět že rezišeři a kameraman udělali velký pokrok v akčních scénách. Dvě hodiny utekly jako voda a já musím konstatovat, že jsem ve filmu nenašel zbytečný obsah. Tak samozřejmě Matrix ani Forrest Gump to není, ale pokud budu hodnotit tento film podle žánru akčních filmů, scénáře a myšlenky všech Wicků, tak jak to postupně šlo za sebou, musím řící, že jsem nadmíru, jako konzument akčního obsahu plného soubojů od karate, přes meče po zbraně všeho druhu, spokojen a dávám 90 procent - a to jenom proto aby měla konkurence co dělat :-). Mám takovej pocit, že Wick 4-ka bude celosvětová válka dobra a zla, kde nikdo nebude vědět kdo je dobrej, kdo zlej a kdo to všechno vyhraje. A ještě poslední věc - Are You Pissed off ? - Jeees :-).

Monetovy lekníny - magie vody a světla (2018)

Perfektně netradičně podaný dokument. Je jasné že tento žánr si najde 2 tábory. Lidi co rádi koukají na dokumenty a akceptují nové myšlenky v dokumentárním žánru a lidi co mají rádi akční filmy s arnoldem a bohužel si spletli kino. Za mě dobrá podívaná, perfektní kamera a naprosto perfektně investovaný čas.

Avengers: Endgame (2019)

Králík, pes a krysa v jednom je prostě excelentní :-)

Nepřátelé (2017)

Jojo. Tam, kam se kaká západní "kultura", tam jsou rozvraty. Perfektní kamera a hudba.

Favoritka (2018)

Jedinné, jak bych tento film nenazval, je komedie. Nic nesoudím, ale nejsem ten typ diváka, který si libuje v tomto typu žánru. Spíše to bylo protrpěno s očekáváním co se z té úchylnosti vyvrbí. Konec filmu byl tentokráte předvídatelný. Dávám tomu tak 50 procent a to jenom proto, že tam vidím analogie v současném dění. Praktiky úchylných politiků jsou stejné již po tisíciletí. Pořád ta stejná lůza, a druhá lůza volí pořád ty sáme úchyly. V podstatě nám není pomoci. Potřebujeme obrodu mysli :-)

Ženy v běhu (2019)

Dobrá oddychovka. Na nic si to nehraje.

Skleněný (2019)

Velmi dobrý film. Dobrá pointa a dobré sdělení.

Krásný kluk (2018)

Člověk si v těchto situacích uvědomí že ne všechno může mít pod kontrolou. Tím spíše pokud čověk zná osobně tyto případy. Hodnotím velmi kladně. Herecké výkony exkluzivní.

Bohemian Rhapsody (2018)

Plných 100 procent ode mne dostaly pouze dva filmy - Vykoupení z věznice Shawshank a Forrest Gump. A tadá, přibývá k nim další. Tohle nemá smysl komentovat, to se musí vidět a v kině a zajít za promítačem, aby to pořádně vohulil. Tečka.