Paint Your Wagon (1969)

Westernová podívaná protkaná spoustou chytlavých písniček. Opilec Lee Marvin hraje jako o život a Clint Eastwood, který si také střihne jednu skladbu, mu zdatně konkuruje. Jean Seberg je roztomile krásná a nebýt té dlouhé stopáže, byl by to velmi zábavný film.

Cooganův trik (1968)

Don Siegel a jeho první spolupráce s nastupující hvězdou - Clintem Eastwoodem. Krimi snímek, který je svým dějem zasazen do ulic New Yorku, kde se mladý arizonský šerif snaží proplést nástrahami velkoměsta, najít uprchlého vězně a ještě přitom stačí schytat, ale především rozdat pár ran pěstí a kopanců do zadku. Cooganův trik je klasický akční krimi film, který předznamenal příchod Drsného Harryho a zároveň dokázal příjemně pobavit - hlavně díky suchým Eastwoodovým hláškám.

Kam orli nelétají (1968)

Dnes již klasický válečný film s Richardem Burtonem a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Velkolepá podívaná z konce 60. let, kdy Clint Eastwood naplno rozjížděl svou kariéru i v USA. Tímto snímkem opět potvrdil svou image málomluvného muže, který hlavně koná, na úkor slov. V tomto filmu je trochu upozaděn geniálním Richardem Burtonem, ale jeho charisma a mladá vizáž na obrazovce působí naprosto skvěle. Dobývání Orlího hnízda, se nesmazatelně zapsalo do filmových dějin. Dnes již legendární, napínavá pasáž na lanovce, charismatický Clint, na druhou charismatický Burton, přesně padnoucí a napínavá hudba, která výborně podkresluje dramatické scény, válečná a mrazivá atmosféra a spousta nezapomenutelných scén. Tento snímek bezpochyby patří mezi válečnou klasiku, ke které se pokaždé rád vrátím a ponořím se do ledového dobrodružství s britsko-americkými hrdiny.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Hledám majitele toho koně. Je to vysokej blonďák, kouří cigáro a je to svině! Westernový snímek, kterému co do zábavnosti může konkurovat jen málokterý filmový kousek podobné stopáže. Na širokoúhlém plátně se neustále něco děje a dobývání pokladu vzájemně si nebezpečné trojice, je velice zajímavé. Je těžké říct, kdo je hodný a kdo zlý, protože všichni hlavní protagonisté páchají špinavosti. Jejich charaktery jsou mnohoznačné, nikdo není vyloženě kladný či záporný. Cleef, Wallach i Eastwood si vzájemně nedůvěřují a raději se k sobě neotáčejí zády a hlavně Tuco (Wallach), Clintův souputník v cestě za pokladem, zde působí vedle drsného kolegy nesmírně zábavně (především jeho rychlé pokřižování vždy stojí za to). Jeden z nejlepších filmů světové kinematografie a společně s Tenkrát na Západě nejspíš ten nejrespektovanější snímek ve svém žánru. THE ECSTASY OF GOLD.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Ale pane, tenhle vlak v Tucumcari nestaví. - Tenhle vlak, v Tucumcari zastaví! Druhý film ze slavné dolarové trilogie (která se však dějově nijak neprolíná). Eastwood (zde přezdívaný Monco) se vydává po stopách nebezpečného lupiče a vraha El India (Volonté), který unikl z vězení a ohrožuje svým chováním celou krajinu. Monco ale není sám, kdo má zálusk na tučný měšec dolarů. Za Indiem, na kterého je vypsaná rekordní odměna, se pouští i další lovec lidí Mortimer (Lee Van Cleef). Ten si po pár ostřejších výměnách názorů se svým novým kolegou Moncem padne do o(č)ka a oba nakonec spojí své síly v honbě za penězi (jistá podobnost s posledním dílem trilogie - Hodný, zlý a ošklivý). Opět vynikající režie pana Leoneho, hudba mistra Morriconeho a výborné herecké výkony ústřední trojice. Líbí se mi vyloupení banky, Eastwoodova infiltrace do Indiova gangu či škrtnutí sirkou o hrb Klause Kinskiho. Moje oblíbené italské špagety, kde úvodní scéna překonává tu závěrečnou...

Pro hrst dolarů (1964)

První část dolarové trilogie od mistra Sergia Leoneho, který tímto filmem dokonale rozbořil mýtus klasického westernu jako takového a napsal nový směr - oficiálně neuznaný SPAGHETTI WESTERN.

Nájemní vrazi (1995)

Zatraceně dobrá kombinace válečných strojů. Sly, jako zkušený matador mezi zabijáky a Antonio, jako mladý, šílený nástupce, který se chce stát jedničkou. Richard Donner nezklame.

Specialista (1994)

Hvězdně obsazený akční thriller, který řadím na stejnou úroveň jako např. Stalloneho Nájemné vrahy, natočené ve stejném období. Zaráží mě jen lehce nadprůměrné hodnocení, protože Specialista je neskutečně zábavný a chytrý kousek, jenž obsahuje hned několik nezapomenutelných scén. Parádní cesta za pomstou, ve které nezáří jen Sly či Sharon Stone, ale především dokonale ujetý záporák James Woods.

Kriminál (1989)

Jeden z nejzajímavějších Slyových snímků, jenž je v jeho filmografii trochu upozaděn. Drsný KRIMINÁL se zrůdným ředitelem, kterého výborně zahrál Donald Sutherland (a skvěle nadaboval pan Vladimír Brabec) a zlým padouchem Sonnym Landhamem (48 hodin, Predátor), řadím ve Stalloneho filmografii opravdu vysoko. Efektivní nářez a tradičně vynikající hudba Billa Contiho. P.S. Výborný závěr!

Tango a Cash (1989)

Rambo je číča! Výborná akční krimi komedie, kde perlí především Kurt Russel, ale ani Stallone nezůstává příliš pozadu. Na filmu je hlavně v akčních scénách vidět na svou dobu opravdu vysoký rozpočet a kadence hlášek obou hrdinů, je přímo úměrná ideální stopáži. Osmdesátková klasika s parádním závěrečným rockovým songem.