Rychle a zběsile (2001)

Začátek nekonečné série, který ještě snesl určitá přísnější měřítka, ale už tady je několik záblesků toho, kam se další díly asi budou ubírat. Tohle je však ještě slušná zábava s drsňákem Dieselem v hlavní roli.

Kouř (1990)

Podle mě dodnes nejzajímavější film Tomáše Vorla. DJ Arnoštek!

Addamsova rodina (1991)

Velice vtipná, černo černá (až burtonovská) hororová komedie Barryho Sonnenfelda (např. Muži v černém), která dostala ještě zdařilé pokračování a pak několik nepovedených remakeů.

Údolí včel (1967)

Historický lyrický film, který svou atmosférou připomíná jiné Vláčilovo dílo, Markétu Lazarovou. Jelikož je však Údolí včel o polovinu kratší, je pro mě mnohem stravitelnější. Po filmařské stránce naprostá špička, ale musíte mít náladu.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Výborný politický thriller s hvězdnou ústřední dvojicí v hlavních rolích. Jak Redford, tak Hoffman zde předvedli svůj tradičně vysoký herecký nadstandard.

Nezvěstní v boji (1984)

Jeden z mnoha akčních filmů, který se může pyšnit statusem VHSkový kult z 80. let. Drsný Chuck Norris ve skvělé formě. Tohle jsme jako kluci hltali a vysoké hodnocení má tak na svědomí především nostalgie.

Kosti a skalp (2015)

Zajímavé spojení westernu s thrillerem. Hlavně scéna, kdy děsivě vyšňoření členové kanibalského kmene rozpůlí zaživa svou oběť, se vryje do paměti.

Božská relikvie (1986)

Božská akční zábava s Jackie Chanem, který se na filmu podílel i jako režisér a scénárista.

Třicet případů majora Zemana - Vyznavači ohně (1974) (epizoda)

Drsná, děsivá a hlavně pořádně atmosferická epizoda o odsunu sudetských Němců z poválečného Československa. Chovanci ústavu duševně chorých totiž nejsou těmi, kým se zdají být. Jsou to bývalí příslušníci jednotek SS, kteří se odjezdem mají vyhnout spravedlnosti. Pecka! P.S. Luděk Munzar je jako plamenný nacista naprosto vynikající a perličkou je, že v jednom z následujících dílů bude hrát faráře.

Třicet případů majora Zemana - Smrt u jezera (1974) (epizoda)

Ka-li-na! Ale rychle prosím, jde o vraždu! Úplně první díl legendárního seriálu, který nám vlastně otevírá budoucí režisér Filip Renč - je to on, kdo v úvodní scéně seskočí z tanku a počítá vagóny jedoucího vlaku. V jednom z nich sedí i Honza Zeman, jenž se s přeživšími kamarády vrací z koncentračního tábora. Je těsně po válce. Doma se Honza přivítá s pejskem, s mámou (silná scéna) a pak zjistí, že mu někdo zabil tátu. Jelikož je pátračka neschopná, ujme se případu smrti u jezera sám a vyřeší ho (na český seriál velice zajímavé vyšetřování a logické postupy hlavního hrdiny). Nakonec dostane nabídku nastoupit do nově vznikajícího Sboru Národní Bezpečnosti. A tím to všechno začíná... Za pozornost stojí herecký výkon Josefa Somra, scéna s vyvoláváním fotografie či závěrečná konfrontace z očí do očí.