Černé Vánoce (2006)

Průměr ! Ve všech ohledech. Slaboduché dialogy hlavních postav (arogantních a znechucených hlavních hrdinek) se opravdu nedaly poslouchat ! Jedna nápaditá vražda matky + originální výroba vánočního cukroví. Vražedný blázen pochutnávající si na lidských očních bulvách nebyl nikterak děsivý. Čistý průměr.

Věc: Počátek (2011)

Já jsem se sice moc nebál, ale dostatečně dobře jsem se bavil. Film je příjemně koukatelný, pořád se v něm něco děje (samá akce). Pěkně zpracovaný byl i mimozemský virus. Líbily se mi útoky těch malých příšeřek a samozřejmě dvouhlavého monstra. Jediné co mě trochu zklamalo byl konec filmu. Jinak dobré. Zatím co jedinčka se snažila být docela atmosférická, dvojka u mě vyhrála akcí, ztvárněním příšer a zábavou. Tak 3,5 hvězdiček !

Pátek třináctého (2009)

Chápu, že většina fans série pátku třináctého odsoudí remake. Ale mě se to docela líbilo. Bylo tu více vražd. Zabíjení Jasona nebylo jednotvárné. Nepoužíval pořáda mačetu. Líbili se mi jeho šípy. Příběh se snaží také hodně objasnit. Divák zjistí kde přišel Jason k masce. Nejvíce se mi líbila scéna kde Jason propíchává nožem podlahu. Konec byl podle očekávání a lekačky hodně předvídatelné + špatná práce se zvukem. I tak u mě lehčí nadprůměr.

Noc žraloka 3D (2011)

Obstojné. Nejlepší scéna byla s malými žraločky brazilskými. Pro mě ovšem na takový typ hororu málo akce. Málo krvavějších záběrů. Velmi nelogické scény a chvílemi nepravděpodobný scénář. Rozhodně si tento snímek k mnohem lepší Piraňi ani nečichl. Průměr !

Piraňa (1978)

Příjemně koukatelné, slušná atmosféra, pár dobrých záběrů na útočící piraně a jejich oběti. Na rok vzniku nadstandard. V dnešní době čirý průměr.

Pátek třináctého 9 (1993)

Prvních 5 minut, když je v chatce holka, se mi líbilo. Mělo to velice dobrou hororovou atmosféru. Jenže posléze jde všechno z kopce. Převtělování Jasona z těla do těla ubralo filmu na atmosféře a taky zajímavosti. Protože zde nevraždí klasický Jason v masce. Po většinu filmu je k vidění spíše taková detektivní zápletka než vraždění. Jediné co bych ještě vypíchl je vražda ve stanu. Jinak hodně velká bída.

Pátek třináctého 8 (1989)

Hodně slabé, velice slabé. Místy až humorné. Jason už tedy vstal potřetí z mrtvých. Třetí zmrtvýchvstání už bylo zbytečné. Zbytečně se takhle protáhla celá série, navíc o hodně nekvalitní díl. Směšné scény byly např. boxování do Jasona na střeše a následná uražená hlava protivníka. K tomu nepřemožitelný Jason. Na konci mě alespoň pobavila scéna v kanále, kdy Jason odhalil tvář. Jinak velmi podprůměrný horor. Bída.

Mrtví mezi námi (2009)

Průměrná místy i podprůměrná duchařina. Prakticky všechno co by mělo v hororu fungovat, tu ztroskotalo. Lekačky, napětí, atmosféra. Originalitou film také nečíší. Ač obvykle nekritizuji postavy, musím napsat, že policistka mi bylo velice nesympatická. Škoda, že nebylo vidět jak nakonec dopadla ! Ztvárnění duchů bylo také velice zvláštní. Film v mých očích zachránil hlavně konec, který trochu změnil celým příběh takovým příjemným (hororovým) směrem. Jinak by mé hodnocení bylo asi o něco kritičtější. Takhle můžu říct s klidným svědomím, že divák rozhodně u filmu nudou nezemře, ale tomu kdo chce vidět opravdový horor, bych doporučil raději něco jiného.

Pod kůží (2008)

Na nízkorozpočotvý horor to nebylo tak špatné. Právě naopak. Ale chtělo to vychytat detaily + ještě ztísnit a zhoustnout hororovou atmosféru. Líbilo se mi jak virus lámal kosti obětem, které napadl. Ovšem scéna z útočící rukou mi příšla spíše komická. V době, kdy se virus objevuje v hororech čím dál čatějí to není nic nového, nic originálního.

8213: Dům hrůz (2010) odpad!

Nemůžu dát nic jiného než odpad. V celém filmu se prakticky nic neděje. Celý film si zakládá na bouchání dveřmi, trapným podkopáním stoliček atd. "Horor" absolutně bez atmosférya logiky. Čekal jsem po začátku nějaký rozjezd, ale nepřišel. Horor bez atmosféry, bez lekaček, bez strachu. Všechno tomu chybí. Vraždy lidí si musí divák domyslet, protože, kamera je vždy namířena jinam. Ani konec tento film nezachránil. Nemám co bych pochválil. ODPAD!