Carrie (2013)

Musím přiznat, že originál z roku 1976 jsem neviděl. A tak nemohu srovnávat tyto dva kusy. Ale remake byl pro mě velice příjemným koukáním. Děj zajímavý, konec skvělý. Na konec filmu jsem se velice těšil a nezlamal mě. Krvavé, dramatické, dobře propracované. Mám velice dobrý pocit z tohoto filmu. Pětku si šetřím, ale čtyři hvězdy si to na 100% zaslouží. A nejlepší scéna je zabití hlavní potvory.

Devoured (2012)

Nemůžu jinak ! Už mám dost filmů, kde musím hodinu čekat na to až se něco začne dít. Navíc při stopáži 89 minut, je to o to horší. Celý únavný film, který má nudný scénář a žádný děj má strhnout posledních pár minut zvratu ? Ne, na tohle říkám NE ! Vydržel jsem dokoukat jen se štěstím. Ale zbytečně promarněná hodina a půl.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Druhý díl je více nechutnější, z mužského pohledu více bolestivější. Dějově mi přijde slabší než první díl. Ten se mi líbil ze všech pohledů mnohem více. Možná jsem měl přehnaná očekávání. Druhé pokračování I spit on your grave stojí za shlédnutí, avšak v paměti mi nijak neutkví.

Gosa: pieui joonggangosa (2008)

Prakticky o ničem. Nudná školní vyvražďovačka, která na konci nabízí zajímavý zvrat. Ale já se prostě u tohoto hororu nebavil ani nebál. Neoslovilo mě to.

V zajetí démonů (2013)

Tuctová báchorka z které ovšem James Wan dokázal udělat znovu další skvělý horor. V čem je vlastně kouzlo ? Nejspíš ve všem. Od atmosféry, přes vycházející lekačky až po nepředvídatelné pointy. Musím uznat, že i když jsem měl přehnaná očekávání, tak mě The Conjuring nezklamal. Jen James Wan, dokáže udělat díky svému umění z tuctového námětu, skvělou hororovou podívanou. Teď k samotnému filmu. Nejdříve lehčí mínusy. Dějové linky, byly trochu zvláštně spracované. A příběh s panenkou prakticky zbytečný. Přišlo mi to jako by Wan odkazoval tímto na svůj předchozí film Dead silence. Vyjmenovávat klady tohoto snímku by bylo na dlouho. Suma sumárum. Vrzající dveře, starý dům a pekelně dobrá atmosféra to je něco pro mě. Stvárnění duchů také děsivé. Insidious se mi však líbil o něco více a hlavně měl skvělý, nečekaný závěr. Proto "jen" čtyři hvězdy. Ale i tak patří The Conjuring samozřejmě mezi hororové pecky.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Film podle skutečné události události, který měl ze začátku dobrou atmosféru. Jenže konec film totálně degradoval. Úplně špatné zakončení, špatná pointa, vše zle. Z tohoto námětu se dalo vytřískat opravdu daleko víc !

Očista (2013)

Budu se opakovat, ale skvělý námět, který nebyl dostatečně využit. Ovšem přišla mi až neuvěřitelně ztvárněná sirovost všech ve filmu, kteří prostě brali noc, kdy se koná Očista naprosto normálně. I když je pravda, že malý závan emocí u nejmenšího člena rodiny, nakonec přinesl fatální důsledky. Takže shrnutí. Námět výborný, provedení již trochu pokulhává. Atmosféra ucházející, ovšem konec mě hodně zklamal. Já osobně bych si raději vybral tragické zakončení, nebo drsný happy end. Ale zakončení filmu větou typu: "Dnešní noc dokončíme v míru !" se do takového hororu nehodí ! ***

Lesní duch (2013)

Patřím mezi ty, kterým nejsou po chuti nechutné scény v Evil dead. Zvracení krve, atd. Proto mé hodnocení série i tohoto remaku bude trochu zaujaté. Avšak rozhodně se tomuto remaku nedá upřít snaha o dobrou hororovou atmosféru a o dobrý příběh. Mezi scény, které se mi líbily patří střílení hřebíků a konečné finále filmu. A srovnání s originálem ? Myslím si, že originál byl jednoznačně lepší a rozhodně nebudu sám. ***

Undocumented (2010)

Ameřičtí, fanatičtí patrioti mučí a hrají bizarní hry s mexickými ilegálními přistěhovalci. Film je v hodně chvílích bizarní a sirový. Avšak i když hlavní zápletku nebylo těžké vymýšlet, příběh kde vrazi hrají hry s obětmi je velice originální a hororového fanouška zaujme. Navíc amatérská kamera celé atmosféře filmu pomáhá. Opravdu velmi dobře natočený horor. Chtěl jsem dát tři, ale to jsem dal mnohem horším snímkům. Takže ****

V/H/S/2 (2013)

Found footage slaví úspěch, a tak proč z toho stále nezískávat peníze, dokud to vydělává. A tak vzniklo druhé pokračovaní VHS. Musím uznat, že první díl se mi líbil. A teď k druhému pokračování. Kdo ještě neviděl tento film, ať raději nečte dále a nechá se překvapit. 1. Příběh(Phase I Clinical trialls) - jedná se o klasickou duchařinu založenou především na lekačkách, nikoliv na atmosféře.*** Bral jsem to jako velmi důstojný úvod a čekal pořádný rozjezd. 2. Příběh(A ride In the Park) - Eduardo Sanchez se vrací po záhadě Blair Witch znovu do lesního prostředí. Ovšem se zombíky. Víc než atmosféra a lekačky je tento příběh plný nechotnustí, střev atd. Je tu zajímavý pohled ze strany zrůdy, která má na sobě kameru. Vše to vypadalo obyčejně. Zvrhlo se to až době, kdy zombíci zaútočili na dětskou párty. Pak to mělo náboj. Na konci zahrání trochu na city. Ale i tak ***. 3. Příběh(Safe Haven) - Mám rád horory, které ve své tématice mají okultismus. V některých chvílích začíná být příběh lehce depresivní. Ale celkově je spíše takový rozházený a neurovnaný, prostě zvláštní. Ale tento faktor je obvyklý pro asijské horory. Je jisté, že tento fakt vnesl do tohoto příběhu právě Timo Tjahjanto. I tak za hezký spád dávám *** 4. Příběh(Slamber party Alien Abduction) - Hororů o ufonech je jako šafránu a i tohle je moje oblíbená tématika. Ovšem v tomto příběhu to nevychází. Příběh s tímto námětem se dal zvládnout určitě mnohem lépe. Nechápal jsem proč se vždy s příchodem mimozemšťanů ozývali lodní sirény, nebo co to bylo. Ztvárnění ufounů bylo pěkné, ale celkový dojem to nezachrání. Průměr ** Příběh, který tohle všechno lemuje(Tape 49) je celkem o ničem ** Suma sumárum mi z toho vychází celkově *** A procentuálně tak 60%.