Tajemná řeka (2003)

Naslapana thrilerova pecka kde skvely scenar Eastwood pretavil do naherneho strhujiceho pribehu a jako bonus tomu udavaju tempo Robbins a skvely Penn. Film je sice drsny a zaroven smutny, ale divaci si urcite pridu na svoje. Myslim, ze Clint sa stava daleko lepsim reziserom nez hercom postupom casu. Tych vybornych snimkov natocil viac a rozhodne s tym neplanuje skoncit co je pre nas divakov s velkymi ocakavaniami podstatne. 95%

Půlnoční běh (1988)

Naprosto bravurny koncert Roberta DeNira, ktory snad ani nepotrebuje komentar - mimochodom mojho najoblubenejsieho herca. Akcna komedia nabita vtipnymi hlaskami, napinavym dejom, skvelou doprovodnou hudbou, okolnou sceneriou, neutichajucim tempom a vybornou reziou. Odychovka pre ludi po narocnom dni, ktora pobavi jak milovnikov komedii, tak i ludi holdujicim trilerom. Nadpriemer v zanru komedie.

Crash (1996)

Nemastne,.neslane a divim sa, ze som to vobec dopozeral...hruza..100 minut vyslovene premrhanych.

Philadelphia (1993)

Tom Hanks dostal oskara za stvarnenie tejto ulohy, ale osobne si myslim, ze si ho Denzel Washington zasluzil viac. Jeho vykon bol daleko zaujimavejsi a jeho postava bola lepsie zahrata nez uloha choreho homosexuala. Kazdopadne sa jedna o nadpriemerny snimok pretkany citom a vyhrotenymi emociami. Herecky koncert predvadzaju takmer vsetci zucastneni. Hudba od Springsteena je podmaniva a dojimava zaroven, pribeh je vyborne preneseny zo scenara na platno a tazko hladam co by som mohol vytknut. Problematika o homosexualoch a ich pravach je rozcupovana postupnym plynutim pribehu a nenasilne sa nam vryva pod kozu. Znamenite! 98%

Nepřítel před branami (2001)

Vyborny Annaud (mimochodom moja dvojka po Spielbergovi) opet pretavuje dalsi projekt do zlata. Casting naprosto jedinecny, bojove sceny vyhrocene do posledneho prezivsieho s odhodlanim branit svoju vlast a Stalina. Je trosku divne pocut z platna anglictinu, ale v celkovom prevedeni sa to da odpustit. Naprosto dych beruce sceny ktore k dokonalosti mali uz iba pomyselny krocik. Napriek tomu je to fascinujuca dvojhodinova podivana. Ed Harris jednoznacne podava nadprimerny vykon a jeho postava je uplnym obrazom odanosti fasizmu a ich dobyvatelskym chutkam. Na druhej strane Stalin a jeho mocny aparat, ktory masiruje davy propagandou. Velmi dobrym miesenim tychto dvoch faktorov nam vznika nezabudnutelny oslobudzujici boj o mesto na Volge - Volgograd. 95%

Anděl smrti (1998)

Vyborny mysteriozny thriler s Denzlom v ktorom si nedokazete vydychnut az do zaverecnych titulkov nakoniec sa Vam to podari i s poslednym vydychom hlavneho predstavitela. Temna atmosfera zla ktora ciha na kazdom kroku v podobe Azazela. Tak pamatajte na veci ktore boli pred a potom, veci ktore nikdy uz nebudu take ako boli. Nedoceneny film s excelentnim hereckymi vykonmi hlavnych predstavitelov. Uznavam nie je to salok kavy pre kazdeho, ale pre vyznavacov mysterioznych nervakov je to nutnost! Hudba, strih, rezia a herci samotni nam tvoria nezabudnutelny celok.

Bod zlomu (1991)

Napinava akcna pecka z obdobia mojich skolskych rokov na ktoru s nostalgiou velmi rad spominam. Nekonecene leto, opalene dievcata v bikinach, uzivanie s volnosti na vlnach, lietanie s padakmi i bez, vykradanie bank v maskach prezidentov, milostny pribeh a uzivanie si bezstarostneho zivota. Patrick Schwayze snad vo svojej najlepsej ulohe dokazuje ze je to charizmaticky vodca. Keanu tentokrat slusne sekunduje a cisi z neho pohoda. Velmi slusny akcny thriler ktory vyraza dych. Povinnost zo zanru, u mna za plny pocet.

Pád Třetí říše (2004)

Takmer dokumentarny film nam popisuje posledne okamziky vodcu a jeho rise. Dych vyrazajuci spad, nemecka oddanost furrerovi, ktora vyusti k vopred vyticenemu cielu - smrti a skaze. Nemym uzasom pozorujeme kam az dokaze zajst ludska fanatickost respektive hlupost. Spolu s Životy těch druhých (http://www.csfd.cz/film/222173-zivoty-tech-druhych-leben-der-anderen-das/) a Proti Zdi (http://www.csfd.cz/film/169687-proti-zdi-gegen-die-wand/) najlepsie nemecke filmy poslednej doby.

Čas probuzení (1990)

Prirodzeny Robin Williams predvadza svoj standard, no Robert De Niro ho doslova valcuje v kazdom momente. Je smutne, ze Robert neobrzal oskara za tento pocin, ale nie sa co cudovat, ked rok predtym Dustin Hoffman dostal jednu sosku od akademie za svojho autistu. Kazdopadne si myslim, ze to bol daleko lepsi vykon od De Nira o rok neskor. Etremne smutny film, ktory nenasilne vnika pod kozu divaka svojim pomalym tempom a len ozaj otrly clovek neuroni slzu. Absolutne nemam Penny co vytknut a davam zasluzene plny pocet.

Lepší už to nebude (1997)

U tejto prijemnej komedie musim uznat, ze dabing je na velmi slusnej urovni a v povodnom zneni az tolko tych vtipkov nechytam. Jack udava ton celej tejto komedialne ladenej romanci a zdarilo mu Helen asistuje v nelahkej spleti vztahov medzi vsetkymi zucastnenimi. S postupom casu sa z vecne namosureneho hlavneho hrdinu stava ludomil ktory sa nam dokonca zalubi a vyznanie podava nanajvys smiesne co vedie k mnohym humornym situaciam. Oskar urcite zasluzeny za skvelu paletu grimas a hereckeho talentu. 85%