8. míle (2002)

Ani taky pan reziser ako Curtis Hanson nesporne je nedokaze z nicoho urobit nieco...Pribeh je velmi slaby a chyba akakolvek invencia. Opet jeden z podpriemernych snimkov. Eminem ma nepochybne talent aby zdarilo sekundoval najvatsim cernoskym raperom ale film je to velmi slaby a tie texty to je vysloveny odpad. Na hodinach listeningu sme to obcas radsej ani neprekladali. 35%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tak tento serial je uz klasika kde si uplne zo vsetkeho sveteho i nesvetho robia tvorcovia dobry den. Predstavte si ze to vsetko funguje i napriek ostrej satire ktora je prepletena medzi jednotlivymi dielami. Ty skorsie narodeni sa zabavia na skvelych hlaskach a ty najmensi na animacii. Homer nas svojim neobycajnym postojom k zivotu a k blizkym vie vzdy rozosmiat. Urcite tato seria parti medzi TOP 10 po zasluhe.

Profesionálové (1977) (seriál)

Boddie & Doyle nerozlucna tvrda dvojka z CI5. Na dobu vzniku velmi pozeratelne a oblubene, ale postupom casu tych nelogicnosti v seriale bolo neurekom. Slaby podprumer.

Odpadlík (1992) (seriál)

Pilotny film este jak-tak bol pozeratelny, ale nevybocoval z rady B-produkcie. Serial to je doslova a dopismena utrpenie. Vyslovena strata casu. Slabych 15%

Mr. Bean (1990) (seriál)

Rowan a jeho tym vzdy dokazu minima vytazit maximum so spravnou davkou anglickeho humoru. Mr.Bean sa tak vryl nazabudnutelne do nasich spomienok. Moj najoblubenejsi pribeh je z kostola, kde sa moze clovek popukat od smiechu. Plny pocet naprosto zasluzeny!

Ally McBealová (1997) (seriál)

Ally McBealova je hlavne favoritkou mojej manzelky, tak cas od casu sa na to pozriem v jej spolocnosti. Je to velmi prijemny a vesely serial kde se clovek odpocinie a dosyta sa zasmeje, takze sumasumarum je to nadstandardny serial s pohodovymi hercami a lubivou hudbou. 85%

Spolubydlící (1992)

Originalny scenar, skvela Jenifer Jason-Leigh plus masivna reklama do kin - Ani tieto atributy s podpriemernym snimkom nedokazu nic urobit.. Je to velka skoda, pretoze potencial tam bol ale zostalo to vsetko v prvej polhodine..Bohuzial 40%

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Tento komentar patri k prvej serii - V dobe vzniku a v dobe vysielania som patril medzi tinedzersku mladez a serial sme neskutocne hltali kazdu nedelu podvecer. Po skonceni sme netrpezlivo vyckavali na dalsi tyzden aby nas tento mladeznicky serial uputal na svojich 45 minut k sedackam v kreslach. Slasti a starosti surodencov Brendy a Brendona sme si nemohli nechat ujst. Zahadny Dylan, sexi-slecna Kely spolu s Tori, skromna Andrea, neviniatko Davia a vecny rozumbrada Stiv odohrali pokazde zaujimavu partiu so skrytym kladnym odkazom. Serial jednoznacne urceny mladym a ako mozeme vidiet nie valne prijaty niektorymi spolukomentatormi...Musim uznat, ze dalsie serie sa uz moc nevydarili a skor odradili divakov. Co sa tyka serie 1 partila k vynikajucim serialom, tie ostatne bohuzial stratili na originalite. Kazdopadne hodnotim prvu seriu ktora bola pre mna vzorom a sprevadzala ma na ceste k dospelosti - 90%

Troja (2004)

Dostal som presne to co som ocakaval od tohto eposu. Tusil som, ze spracovanie bude krivat z pohladu historie a legiend. Napriek tomu sa na tie digitalne lode a masy utociacich bojovnikov velmi dobre pozera. Tri hodiny utecu ako voda a mne sa dostalo skveleho filmoveho zazitku. Hornerova hudba je zarukou kvality a vyber hercov bol viac menej dobry, triky takmer dokonale a piesocna atmosfera z cias Homera na nas dychla v podani pribehu predurcenom byt kasovym trhakom. Beriem tento snimok velmi pozitivne, kedze bojovych scen bolo dostatok, scenar nebol hluchy a je velmi tazke sfilmovat desatrocie do 180 minut. Petersen vie ako sa s latkou naraba a podal nam nezabudnutelny pribeh plny muzskej odvahy a jesitnosti. Toto je jasnym dokazom, ked clovek nema okliesteny rozpocet - daju sa robit i zazraky. 85%