• Thriller

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Ja to dokoukal jen proto, že jsem nevěřil, ze to bude pořad tak stupidní. Ukázka jak poměrně zajímavý námět či základní myšlenka jde dovést k pořádný sračce. A to i při vší úctě k parodii a nadsázce.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Měl jsem dobrý pocit, že mě to nikam moc nemanipuluje a tak jsem tišel plul na hezký a milý vlně jménem Audrey. Toto se u romantických komedií často nepovede.

Cena za něžnost (1983)

NUDA, Nicholson tentokrát nevýrazný nebo pořád stejný? Ostatní herci jsou na tom podobně. Akademici se museli před udělováním Oscarů zhulit.

Tváří v tvář (1997)

a půl. Jak už tu zaznělo, konec to trochu pokazil, čekal jsem něco čím by tento snímek vyvrcholil a místo toho jsem viděl konec tuctový a očekávaný.

Hrdina proti své vůli (1992)

Dávám 4* a půl navíc ze smutku v jakým to žijeme světě a že to je bohužel je pravda. Jdu si pustit televizi, no počkat má to vůbec nějakou cenu? Tak nakonec, aby to nevyznělo příliš pesimisticky, tak občas to smysl má. Dustine fakt dobrý.

Na dotek (2004)

První půlka filmu nuda, sexy řeči ničemu nepřidaly, Aspoň že druhá část trochu nabrala tempo a unikla 2 hvězdičkovému hodnocení. Přeskakování v čase se občas taky nepovedlo, zvlášť pokud nebylo avízované jako ty předešlé a mělo vytvořit umělecký dojem a nutit diváka přemýšlet. Bohužel nebylo o čem, protože celkově byl tento snímek svojí nevýrazností o ničem.

Avatar (2009)

Když jsem jezdíval na řetízkovém kolotoči, říkal jsem si paráda, pak se objevili jiné atrakce ala centrifuga a člověk řekl to je super, na "řetízák" už nepolezu. Přitom se oboje v podstatě točí stejně pořád dokola. Myšlenka je naprosto stejná.To mi napadlo v té naprosté spoustě hvězdiček. Ano Avatar je silný zážitek, ve 3D nemá konkurenci, ale aby byl v jednu dobu v TOP 5? Co vlastně hodnotíme? Obsah? Myšlenku? Zamyšlení?. Tady zřejmě nástup nové technologie. Takže až přijde s / nadsázkou / 4D, 5D těšme se na to, že z nynější filmy z TOP 200 zmizí.