• Thriller

Noční let (2005)

Film na jedno shlédnutí...

Návrat domů (1978)

Tento film jsem viděl podruhý po cca 15 letech a s odstupem času a taky s možností vědět o vietnamské válce víc. Protiválečný film? To snad ani ne! Přišlo mě to jako film na zakázku. Prostě si někdo v USA řekl „ASI“ jsme v tom Vietnamu trochu šlápli vedle, tak to přiznáme, ale jen ne moc, co takhle natočit film. Hurá a myšlenka je na světě. Pak vznikl tento paskvil, který s protiválečným filmem nemá téměř nic společnýho a až na to, že párkrát uslyšíme, že válka je špatná. No pak to ještě doladíme s „AKADEMIÍ“ a při předávání Oscarů pár teatrálních gest, zamáčkneme slzu a můžeme na Vietnam zapomenout. Snad bude ještě někdy někdo trochu upřímnější ohledně války ve Vietnamu. I když pochybuju, že to bude z americké produkce. Ono to teda ani jako film o příběhu dvou lidí a milostném trojúhelníku za moc nestálo.

Zelená míle (1999)

Asi by se našlo něco, co by se dalo zlepšit, ale když nedám takovým filmům 5* , tak bycom mohli mít jen 4* bodování. Jak mě někdy nasazení mystiky do reálu vadí, tak tady to prostě sedlo,

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Bravo Kotíku, zatím samý perly. Jen tak dál a vydrž, abych věděl s čím neztrácet čas.

Pravá blondýnka 2 (2003) odpad!

Jen proto, že mám doma čřvičku, tak jsem to dokoukal.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Slyšel jsem docela dobré ohlasy na tento film a přitom se nepodíval na hodnocení zde. No vlastně nevím o čem to mělo být. O byznysu modního časopisu? Tak to bylo ploché a nevykreslené. O nevyzrálé holce, která nepochopila do jaké mašinere vlezla? Tak na to by zase stačilo 30 min. Tak o čem by to ještě mohlo bý? O avízované komedii? No tak to jsem se ani jednou nezasmál a drama to teda určitě taky není. Takže já bych řekl , že to bylo o ničem. Bohužel ani Meryl to nezachránila, protože tam v podstatě hrála stále ve stejné pozici, takže ani nemusela nic moc hrát - kromě úsměvu na konci :-) Každopádně na tento film nezapomenu, abych vědě,l ze už jsem ho jednou viděl a to stačí. Teď mě ještě napadlo: nebylo to o hubených holkách?

Předčítač (2008)

A už mi zase chybi ta možnost půl hvězdy, takže za 3,5

Slez ze stromu (2001)

Tak tohle mě dostalo. Jestli stačí natočit něco absurdního a ještě ke všemu známým , uznávaným scénaristou Kaufmanem a spousta lidí to bude považovat za umění, tak nevím.... Asi si vemu flašku a něco napíšu, bude to asi blábol, ale kdybych se jmenoval jinak možná by to by umělecký dílo a hvězdičky by se sypaly. No a už jsme u otázky uměmí. Takže raději skončím... Komu se to líbí, proč ne, já si jdu otevřít tu flašku :-)

Duch (1990)

Ačkoliv Whoopi vůbec nemusím, tak tady mě nevadila a dala tomu šťávu. I když to byl přeslazený doják, tak se na tento film podívám příště s chutí znovu.